Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Otopark
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Siyaset

'Ben yapmadım o yaptı demeyin'

Büyükşehir Belediyesi ve İlçe Belediyelerin açıklanan borçları sonrası eski başkanlardan ilginç açıklamalar geldi. Eski başkanların açıklamaları sonrasında açıklama yapan Akar, ‘Ben yapmadım o yaptı anlayışı çok ucuz’ dedi

26 Ağustos 2019 Saat: 13:23
Ben yapmadım o yaptı demeyin
'Ben yapmadım o yaptı demeyin'

Büyükşehir Belediyesi ve İlçe Belediyelerin açıklanan borçları sonrası eski başkanlardan ilginç açıklamalar geldi. Eski başkanların açıklamaları sonrasında açıklama yapan CHP PM Üyesi Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, ‘Ben yapmadım o yaptı anlayışı çok ucuz’ dedi

‘HİZMET YAPTIM DİYEN YOK’
Akar, ben yapmadım o yaptı anlayışının çok ucuz olduğunu belirterek, “Bu borç bilgilerini borçla batırdıkları belediyelerden aldık, kimse bu rakamları uydurmuyor. Kalkıp şu hizmeti yaptım, vatandaşa şu kolaylığı sağladım diyemiyorlar. Ne diyorlar; Benim borcum değil, efendim SGK borçları, borçları şişirmişler, borç getirsinler öderim.” dedi.
‘KÖŞKER SEN HİÇ KONUŞMA‘
“Nasılsa devlet öder diyen Gebze eski Başkanı Köşker Bey bu ülke de 82 milyon vatandaş Devlete olan borcunu öderken siz kalkıp Devlet öder diyemezsiniz. Yeni Gebze Belediye Başkanı da sizin nasıl Gebze Belediyesini batırdığınızı kamuoyu ile gelir gelmez paylaşmadı mı? Tasarruf edeceğiz demedi mi? Ağustos ayında geçen 4 ay sonunda 67 Milyonluk borç ödedik demedi mi? Şimdi kalkıp Köşker yeni Başkan Zinnur Büyükgöz’ün açıklamalarına olsa gerek hayali söylemler boş verin diyebiliyor.
‘RANT SAĞLADIĞI ARAZİLERİ İADE EDİP BORCU ÖDESİN’
Bir diğeri Çayırova eski Başkanı Şevki Demirci Bey diyor ki’ Borç getirsinler öderim, belediyenin kasasın da para dolu.. Tek borçsuz Belediye Çayırova, 25 kuruş borcumuz yok…’ Şimdi kamuoyu ile Belediyenin kasasından çıkanı paylaşmak istiyorum. Bu da yine belediyeden talebimiz sonrası borcun nasıl olduğunu göstermektedir. Ama madem eski başkan 25 kuruş dahi borcumuz yok getirsinler öderim diyor. Artık Başkanlığı dönemde kayırdığı akraba, dost ne varsa sattığı arazi, arsa ki bunları artık Türkiye biliyor… İade edip borcu da öder diye düşünüyorum.
‘ŞİŞİRMİŞLER VERGİCİLER‘
Diğer eski Başkanların da vergi, sgk, ben değil o yaptı dediğini görüyoruz. Ama evet Kocaeli’nin en küçük İlçelerinde olan hizmetin uğramadığı bir Dilovası’nın borcunu nasıl şişirdiğini kamuoyu da görmüş oluyor. Gölcük’de borcun az oluşu evet olması gerekendir, ancak hizmet var mıdır? Vatandaşa neler sunulmuştur? Bu Gölcük’de yaşayan vatandaşlarımızın takdiridir. Ancak gerçek olan bir şey var ki Gebze Belediyesi borçta ve kiralanan araçlarda ilçelerimiz içerisinde rakipsizken Gölcük Belediyesi de hem borç olarak en az borçlu ve kiralık aracın bulunmaması ile AKP’li iki Belediyenin durumunu ortaya koymaktadır.
‘PEKİ KİRALIK ARAÇLAR NE OLACAK’
Eski Başkanların açıklamaları sonrası kimin tasarruf ettiği, yine kimlerin saltanat sürdüğünü sadece 1 yılda kiraladıkları binek araçları rakamları ve ödediği tutarlarla kamuoyunun bilgine sunmak istiyorum. Büyükşehir Belediyesini daha önce kamuoyu ile paylaşmıştım. Ancak hatırlatmak istiyorum. 2013 yılında Büyükşehir Belediyesi 256 Binek araca 3 Milyon TL öderken 2018 yılında 449 Binek araca 9 Milyon 168 Bin TL ödüyor.
‘YİNE GEBZE YİNE GÖLCÜK’
İlçe Belediyelerine baktığımızda yine İlçeler de borç rekorunu elinde bulunduran Gebze Belediyesi ve Köşker Bey kiralık araç saltanatında da birinciliği elinden bırakmıyor. Gebze Belediyesi 81 binek araca yıllık 1,5 Milyon TL ödeme yapmış. Gölcük Belediyesi ise yine kiralık aracı olmayan tek ilçe belediyesi olarak görünüyor.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑