Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Otopark
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Eğitim

Bilgi Köprüsü Montessori, yeni döneme ‘merhaba’ dedi

İzmit Yenişehir Mahallesi Arda Sokak’ta bulunan American Montessrori Society (AMS) üyesi Özel Bilgi Köprüsü Montessori Anaokulu’nda yeni eğitim dönemi çevre bilinciyle başladı

10 Eylül 2019 Saat: 12:56
Bilgi Köprüsü Montessori, yeni döneme ‘merhaba’ dedi
Bilgi Köprüsü Montessori, yeni döneme ‘merhaba’ dedi

İlimizde ilk, orta ve liselerle birlikte okul öncesi eğitim merkezleri olan anaokullarında yeni dönem pazartesi günü itibariyle başladı. İzmit Yenişehir Mahallesi Arda Sokak’ta bulunan ilimizde ilk Montessori eğitimini başlatan kurum özelliği taşıyan Özel Bilgi Köprüsü Montessori Anaokulu’nda yeni dönem için açılış töreni düzenlendi. Törene Bilgi Köprüsü Montessori Okulları Kurucu Temsilcisi Sadiye Büyükada, Okul Müdürü Zeynep Emiroğlu, Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumları Koordinatörü Beyhan Gürsoy, öğretmenler öğrenciler ve veliler katıldı.
OKUL BAHÇESİNDE YAPILDI
Montessori; okul öncesi 3-6 yaş arası çocukların bireysel anlamda kendi öğrenme hızlarına göre geliştirilmiş bir eğitim tarzı. Kısaca çocuk neyi, ne zaman, nasıl ve nerede istiyorsa o şekilde özgürce kendisinin deneyip uğraşarak öğrenmesine izin veriyor. Bunun için hazırlanmış özel sınıflar ve materyaller kullanılıyor. İlimizde ilk kez bu eğitim sistemini uygulayan ve AMS üyeliği halen devam edip her yıl kurslara katılarak kendini bu eğitim sistemine göre güncelleyen Özel Bilgi Köprüsü Montessori Anaokulu’nda açılış töreni okul bahçesinde yapıldı.
DOĞAYA SAHİP ÇIKACAKLAR
Her yıl farklı bir sürprizle yeni eğitim döneminin startını veren Özel Bilgi Köprüsü Montessori Anaokulu’nda bu yıl çocuklara sosyal sorumluluk bilincini geliştirmek amacıyla “Geleceğimiz senin ellerinde yeşerecek” sloganıyla çam fidanları hediye edildi. Öğretmenleri tarafından bilgilendirilen çocuklar bu fidanları doğada en uygun yere dikip bakımlarını kendileri yaparak çevreye ve doğaya sahip çıkma bilincini geliştirecek.
KURUCUDAN AÇILIŞ KONUŞMASI
Özel Bilgi Köprüsü Montessori Anaokulu’nun tüm öğretmen ve öğrencilerin katılımı ile gerçekleşen eğitim yılı açılışı eğlenceli saatlere de sahne oldu. Renkli aktivitelerle açılış töreni adeta kutlamaya dönüştü. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından konuşan Kurucu Temsilcisi Sadiye Büyükada, günün anlam ve önemine vurgu yaptı. Törende Okul Müdürü Zeynep Emiroğlu da ilköğretim haftası hakkında bilgi verdi. Törene Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumları Koordinatörü Beyhan Gürsoy da katıldı. Ayşe AYDIN

HABERİN GALERİSİ Tüm Galeriler

Bilgi Köprüsü Montessori, yeni döneme ‘merhaba’ dedi

Özel Bilgi Köprüsü Montessori Anaokulu’nun öğretmenleri yeni döneme bomba gibi girdi.

Bilgi Köprüsü Montessori, yeni döneme ‘merhaba’ dedi

Anaokulunun minikleri, Okul Müdürü Zeynep Emiroğlu ile birlikte yeni dönem hatırasını ölümsüzleştirdi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑