Anket
Önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek olan İYİ Parti İl Kongresi'nde başkan sizce kim olmalı?
  • Şanbaz Yıldız
  • Nurcan Acaroğlu Göktaş

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Eğitim

BİLNET, velilere okulu gezdirdi

Bu yıl ilk öğrencileriyle eğitim-öğretim hayatına başlayan BİLNET Okulları Kocaeli Kampüsü’nde okula alışma dönemine öğrenci velileri de katıldı

13 Eylül 2018 Saat: 14:40
BİLNET, velilere okulu gezdirdi
BİLNET, velilere okulu gezdirdi

Ayşe AYDIN - İzmit Tepeköy Mahallesi Bayındırlık Kalıcı Konutları mevkiinde bu yıl ilk öğrencileriyle eğitim-öğretim hayatına merhaba diyen BİLNET Okulları Kocaeli Kampüsü’nde okula alışma dönemine öğrencilerin yanı sıra veliler de katıldı. Okul yönetimi oryantasyon dönemi olarak adlandırılan bu dönemde, ilk olarak yıl sonu lise ve üniversite sınavlarına girecek 8 ve 12. sınıf öğrenci velilerine yönelik, yıllık planlama ve ders çalışma sistemi hakkında bilgi verdi. Önümüzdeki günlerde bu toplantının bütün velilerin katılımıyla tekrarlanacağı belirtildi.

VELİLER OKULU GEZDİ

Kampüs Müdürü Yasemin Demirkol yönetiminde gerçekleşen toplantılar iki ayrı oturumda yapıldı. Toplantıda lise ve üniversite sınavlarında yeni sisteme göre puan hesaplanmasından, sağlıklı beslenmenin başarıya etkisine kadar her konuda bilgiler sunuldu. Öğrencilerin bu zorlu maratonda en büyük destekçisinin aileleri olacağı vurgulandığı toplantının sonunda velilere sınıflar, kütüphane ve laboratuvar bölümleri ile spor salonları gezdirildi.

‘TOPLANTILAR SIK SIK YAPILACAK’

Kampüs Müdürü Yasemin Demirkol, “Yeni bir döneme güçlü ve deneyimli öğretmen kadromuzla hep birlikte merhaba dedik. Aylardır öğrencilerimizle buluşacağımız günü sabırsızlıkla bekliyorduk. Şimdi çok mutluyuz. Başarı için ailelerimiz bizim olmazsa olmazımızdır. Onların katkısı oranında öğrencilerimizin başarısında fark yaşanacaktır. Bu nedenle sadece öğrencilerimizi değil, ailelerimizi de bu konuda doğru bilinçlendirmek istedik. Çok verimli toplantılar oldu. Ailelerimizin ilgisi bizleri fazlasıyla mutlu etti. Önümüzdeki günlerde bütün öğrenci velileriyle bu toplantıyı tekrarlayacağız” dedi.

AĞUSTOS’TADERS BAŞI YAPTILAR

BİLNET Okulları Kocaeli Kampüsü’nde yeni eğitim-öğretim yılı 27 Ağustos Pazartesi günü 8 ve 12. sınıf öğrencilerinin hızlandırılmış ders programıyla başlamıştı. Toplam Bin 400 öğrenci kapasiteli ve 58 derslikli BİLNET’te hafta başında ise bütün öğrenciler oryantasyon dönemi nedeniyle ders başı yaptı. Anaokulu, ilkokul, ortaokul, Anadolu ve Fen liselerinden oluşan BİLNET Okulları Kocaeli Kampüsü’nde 17 Eylül Pazartesi gününden itibaren bütün okullarla birlikte yeni eğitim-öğretim yılı resmen başlayacak.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber, Kocaeli Gazetesi: Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑