Mobesko (Sağ blok Ana sayfa)
Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • Otopark
  • Ulaşım
  • İşsizlik
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Bingöl, 'Farkındalığa davet ediyorum'

ADD Kocaeli Şube Başkanı Taylan Bingöl, "Farkındalığa davet ediyorum" dedi

11 Temmuz 2019 Saat: 11:31
Bingöl, Farkındalığa davet ediyorum
Bingöl, 'Farkındalığa davet ediyorum'

Ali Babacan’ın yeni parti kuruluşu kapsamında ADD’li bazı isimlerle görüşmesini yorumlayan ADD Kocaeli Şube Başkanı Taylan Bingöl, “Kurulacak olan yeni parti üzerinden Atatürkçü Düşünce Derneği'ni yıpratma çabası içinde olanları, Kemalist ideolojiye bir taş daha nasıl koyarım farkındalığına davet ediyorum” dedi

AK Parti küskünlerinin yeni parti kurma çalışmaları sürerken Ali Babacan’ın ADD’li bazı isimlerle görüştüğü gündeme oturmuştu. Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Şahin Ateşoğlu, Ali Babacan’la görüşen kişinin Atatürkçü Düşünce Derneği’nden istifa etmesi gerektiğini söyledi. ADD Kocaeli Şube Başkanı Taylan Bingöl ise “Kurulacak olan yeni parti üzerinden Atatürkçü Düşünce Derneği'ni yıpratma çabası içinde olanları, "görüştü-görüşmedi" kısır döngüsü ile zaman kaybedenleri, Atatürkçü Düşünce Derneği çatısı altında Kemalist ideolojiye bir taş daha nasıl koyarım farkındalığına davet ediyorum. Artık Yeter!” diyerek isyan etti.
‘GAYET DOĞAL’
Konuyla ilgili sosyal medya üzerinden açıklama yapan ADD Kocaeli Şube Başkanı Tayan Bingöl, Atatürkçü Düşünce Derneği, kamu yararına çalışan kurum statüsünde Türkiye'nin en büyük ve en etkili Kemalist örgütüdür. Atatürkçü Düşünce Derneği'nde görev yapan insanlar ise; pırıl pırıl ideolojik ve herkesin yanında yer almasını veya yanında yer almak istediği vatanseverlerdir.
Ülkemizde gerçekleşen yeni siyasi fraksiyonların da siyaset üstü Atatürkçü Düşünce Derneği yöneticilerine teklif götürmeleri de gayet doğaldır ve olağandır” dedi.
‘YADIRGANACAK BİR DURUM DEĞİL’
“Kendisini Atatürkçü tanımlayan tüm oluşumların rotasının üzerinde de Atatürkçü Düşünce Derneği olması garipsenecek ya da yadırganacak bir durum değildir” diyen Bingöl, “Olmaması gereken ise siyasete üstü bu kurumda aktif görevde iken siyasi adaylıklardır. Dolayısıyla kurulacak olan yeni parti üzerinden Atatürkçü Düşünce Derneği'ni yıpratma çabası içinde olanları, "görüştü-görüşmedi" kısır döngüsü ile zaman kaybedenleri, Atatürkçü Düşünce Derneği çatısı altında Kemalist ideolojiye bir taş daha nasıl koyarım farkındalığına davet ediyorum. Artık Yeter!” diyerek tepkisini dile getirdi. Ayşe AYDIN

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑