Anket
Kocaeli'nde halkımız için yapılan sosyal faaliyet alanlarını yeterli buluyor musunuz?
  • Hayır
  • Evet
  • Fikrim yok

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

‘Biz de onun gibi yapacağız’

İYİ Parti’nin Çayırova Belediye Başkan adayı İlhami Bayrak, şeffaf belediyeciliği Çayırova’ya kazandıracaklarını belirterek “Ovacık Belediye Başkanının icraatlerinin örnek alınması gerekiyor” dedi

4 Şubat 2019 Saat: 16:55
‘Biz de onun gibi yapacağız’
‘Biz de onun gibi yapacağız’

Ayşe AYDIN - İYİ Parti’nin Çayırova Belediye Başkan adayı İlhami Bayrak, dün kamuoyuna tanıtıldı. Toplantıda basının sorularını yanıtlayan İlhami Bayrak, seçim manifestosu ve vaatlerini 19 Şubat’ta açıklayacaklarını belirtti.

CHP VE SAADET DE KATILDI

Çayırova Kuştepe Mesire Alanında gerçekleşen programa Çayırova İlçe Başkanı Mehmet Şeref Uzunal, İYİ Parti İzmit İlçe Başkanı Pelin Çoştur, Gebze İlçe Başkanı Özhan Öztürk, Darıca İlçe Başkanı Özer Yıldız, Parti Dilovası İlçe Başkanı Emin Yılmaz, İYİ Parti Milletvekili aday adayı Dicle Akın, İYİ Parti Çayırova İlçe Gençlik Kolları Başkanı Burak Kuşcu, Saadet Partisi Çayırova Meclis Üyesi Necati Apaydın, Cumhuriyet Halk Partisi eski İlçe Başkanı Necdet Doğan, CHP eski Çayırova Belediye Meclis Üyesi Cemal Demirbağ, Çayırova Kulüpler Birliği Başkanı Muharrem Şen, Mahalle Muhtarları ve Muhtar Adayları, Bölge STK ve Derneklerinin başkan ve yöneticileri ile yüzlerce Çayırova vatandaş katıldı.

UZAUNAL, ‘RAHAT KAZANIRIZ’

Kahvaltı ikramı ile başlayan programda ilk olarak İlçe Başkanı Mehmet Şeref Uzunal söz aldı. Uzunal, “Programa katılan herkese teşekkür ederim. Çayırova’da seçimi kazanacağız” dedi. Ardından konuşan  MilletvekiliLüftü Türkkan, “Bugün ilk kez burada bir seçim havası gördüm. Bu havayı ise ilçe teşkilatımızın özverisiyle adayımız olan İlhami Bayrak isminin oluşturduğunu biliyorum. Bugün gelinen nokta ve halkın bu teveccühü gösteriyor ki biz Çayırova’da seçimi çok rahat kazanabiliriz. Mevcut iktidarın yanlış politikaları ile iyice yıpranan halkımız Çayırova’da da Türkiye genelinde de bu işi ehliyle yapacak isimlere yani İYİ Parti adaylarına teveccüh gösterecektir” dedi.

BAYRAK, ‘SIKINTILARA ORTAK OLACAĞIZ’

Konuşması sonrası İlhami Bayrak’ın elini kaldıran Milletvekili Türkkan, sözü Çayırova adayı İlhami Bayrak’a bıraktı. Katılımcılara teşekkürlerini sunarak konuşmasına başlayan Başkan adayı Bayrak, “Haklı mücadelemizde bugün bayraklaştırılan ve Çayırovamıza hizmet etmek için fırsat tanıyan Türkiye’nin cesur hareketi olan İyiler Hareketi’ne yani İYİ Parti’ye teşekkür ediyorum. İnşallah bu gün yapılan basın toplantımızla ilçemizin bütün sokaklarına, bütün evlerine sirayet edeceğiz. Halkımızın sıkıntılarına ortak olacağız ve Çayırovamızı halkımızla birlikte kazanacağız” diye konuştu.

‘ÇAYIROVA’YI KAYBEDEBİLİRİZ’

“Görüyoruz ki halkımız bugün markete pazara gitmekten korkar hale gelmiş” diyen Bayrak şöyle devam etti: “5 yıl önce ki seçimlerde halkımızı uyarırken insanlara neler kaybedebileceklerini birkaç madde halinde izah etmiştik. Neticesinde ise söylediğimiz her şey bugün ne yazık ki gerçeğe dönüştü. Çayırova’nın kaynaklarını yandaşlara peşkeş çekenler, halkın sırtından zengin olanlar yok mu? Her dönem olduğu gibi bu dönemde bu uyarıyı yapmak zorundayız. Çünkü bu kez biz Çayırovalılar topraklarımıza sahip çıkmazsak ne yazıktır ki Çayırova’yı kaybedebiliriz.”

‘KAYNAKLAR ESİRGENİYOR’

Sözlerini sürdüren Bayrak, “Çayırovalıların kaynaklarını Çayırova halkından esirgeyen ve hesabını bile veremeyen güruh daha da tehlikeli bir yapıyla tekrar meydanlarda oy istiyor. Çayırova’nın Kamu arazileri eşe dosta peşkeş çekilecek, çocuklarımızın geleceği ranta kurban edilecek. Yenimahalle halkına geçtiğimiz dönem söyledim. Çocuklarınızın oynadığı sokaklar birilerinin peyzaj çalışmasına rant olup AVM’lere dönüştürülecek. Çocuklarınız okullara servisle gitmek zorunda kalacaklar sözü eminim ki hala halkımızın kulaklarındadır. Bugün ise daha büyük bir tehlikeyi haber veriyorum Çayırova halkımıza eğer bu seçimi Çayırova kazanmazsa Çayırova’yı kaybedeceksiniz” şeklinde konuştu.

‘ÖYLE BİR LOBİ GELİYOR Kİ…’

Bayrak şöyle devam etti: “Öyle büyük bir yapı öyle büyük bir lobi geliyor ki ya Çayırovalılar bu konuda tedbir alacak ya da gelecek beş yıl ÇayırovalılarınÇayırova için yapacağı hiç bir şey kalmayacak. Bu kadar olumsuz meseleden sonra biz ne yapacağız derseniz. İyiler hareketine destek vereceksiniz. Bu çeteleri burada dağıtacağız, biz hakim ya da savcı değiliz. Bu ve bu benzeri ilişkilere girmiş olanları bizler hukukun önüne çıkaracağız ve yüce Türk adaleti gereğini yapacaktır. Çayırova’da aidiyet bağlarımızın güçlü olduğu, yaşamaktan mutlu olduğumuz büyük bir bağla bağlandığımız bir şehir insan mekan ilişkisini oluşturmak için bütün gücümüzle çalışacağız. Kamu kaynaklarını kendi malımızdan daha aziz bileceğiz.”

‘KOMÜNİST BAŞKAN GİBİ OLACAĞIZ’

Bayrak son olarak “Daha etkin ve verimli kullanılması hususunda disiplin içerisinde ve Çayırovalılara yapılan her işin kuruş kuruş hesabını verebildiği bir yapı oluşturacağız. Geçmiş dönemlerde insanlar bugün iktidarda bulananlardan şeffaf ve daha açık bir yapı beklerken bugün maalesef bu yapı Ovacık’ta ortaya çıkmış bir belediye başkanının icraatlerini örnek alması gerekmektedir. O insan halkına hizmet ederken kuruşu kuruşuna yaptığı harcamaları halkın görebildiği ulaşabildiği bütün imkanlarıyla şeffaf ve adil bir ortam sunuyor. Bizde Çayırova’da bu ortamı sağlayacağız” dedi.


İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız.

İYİ Parti Milletvekili Lütfü Türkkan, Çayırova İlçe Başkanı Mehmet Şeref Uzunal ve İl Başkanı Şanbaz Yıldız.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑