Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • Otopark
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Siyaset

'Biz ne yeriz, ne yediririz'

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Kocaeli'ye gelerek Milli İrade Meydanı’nda Kocaelililer ile buluştu. Karamollaoğlu, "Biz belediyelere geldiğimiz zaman ne yeriz ne yediririz" dedi

23 Mart 2019 Saat: 20:12
Biz ne yeriz, ne yediririz
'Biz ne yeriz, ne yediririz'

Kerim ÇELİK - Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ilimize gelerek Milli İrade Meydanı’nda miting gerçekleştirdi. Karamollaoğlu’nun miting programına SP İl Başkanı Nurettin Çelik, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, CHP Milletvekili Haydar Akar, SP Genel Başkan Yardımcısı Sinan Ejderoğlu, SP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Birol Aydın, SP ilçe belediye başkan adayları, SP İlçe Başkanları, il yönetim kurulu üyeleri, partililer ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.
'YEREL YÖNETİMLERDE TARAF TUTULMAZ'
Miting programında söz alan SP Dilovası Belediye Başkan Adayı Ercan Dalkılıç, “Yerel yönetimler çok önemli. Niçin önemli? Hepimiz yaşamış olduğumuz bölgede ölümden doğuma kadar sorumluyuz. Yerel yönetimlerde taraf tutulmaz. İnsanlara partizanca yaklaşmak hoş şeyler değil. Gördüklerimiz içler acısı. İnsanları ayrıştırıyorlar. Yerel yönetimlerde ayrıştırma olmamalı. Herkesi kucaklamalıyız. 3 dönem Dilovası’nda hizmet yaptık” dedi.
'İNSANLARI TEHDİT EDİYORLAR'
Dalkılıç sözlerini, “Dilovası’nda malesef Dilovası’nda 10 yıldır bir çivi çakılmadı. Biz onlar gibi olmayacağız. Biz vatandaşın hizmetkarıyız diyorlar ama öyle değil. Belediyeler çeteleşmiş bu çeteleri Allah’ın izniyle biz indireceğiz oradan. İnsanları tehdit ediyorlar. Bize oy vermezseniz sizi işte çıkarırız diyorlar belediye personeline. Bu cesurların işi. Biz onları sandığa gömeceğiz Allah’ın izniyle” ifadeleriyle sonlandırdı.


'BAŞİSKELE BİZİ BEKLİYOR'
Dalkılıç’ın ardından söz alan SP Başiskele Belediye Başkan Adayı Zafer Mutlu konuşmasında, “Başiskele’de AK Parti’lisi, CHP’lisi, İYİ Partilisi hepsi Saadet Partisi çatısı altında toplandı. Başiskele bizi bekliyor. Başiskele tamam İnşallah. Bunu yürekten söylüyorum. İlçemizdeki kutlamalardan sonra hepinizi Başiskele’ye bekliyoruz. Şükür Namazı’nı hep birlikte kılalım. Biz inadına birlik, beraberlik ve kardeşlik diyoruz” ifadelerini kullandı.
'KURTULUŞ İÇİN SAADET'
SP İzmit Belediye Başkan Adayı Ahmet Özen, “Kocaeli Saadet’i bekliyor. Biz böyle bir memleket istemiyoruz. Biz beton yığınlarına gömülmüş bir Kocaeli olsun istemiyoruz. Biz yeşil bir İzmit, Kocaeli istiyoruz. Bizler kardeş kavgası olsun istemiyoruz. Biz bu milletin ötekileştirilmesini istemiyoruz. Tüm kardeşlerimiz kurtuluş için her yerde Saadet partisine mühürlerini basacaklar. Perşembe Pazarı alanının heyecanıyla dolduran herkese teşekkür ediyorum” dedi.
'BİRİLERİ HOKKABAZLIK YAPIYOR'
Özen’in ardından kürsüye gelen SP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Birol Aydın, “Biz Mahalli İdareler seçimi yaşıyoruz. Bu ne ilk ne de son mahalli idareler seçimi olacaktır. Biz nice idareciler gördük. Kimse bu seçimlere başka anlamlar yüklemesin. Kim bu ülkede gerilimi arttırıyorsa o sorunları öteliyor demektir. Belediyecilerin borç yükü sorun olarak karşımızda durmamaktadır. Belediyelerde yolsuzluk tabii bir hale gelmiştir. Birileri bu seçimde hokkabazlık yapıyor” dedi.
'YALANI KARAKTER EDİNMİŞLER'
“Biz Saadet Partisi olarak Kocaeli’deki 1 milyon 850 bin insanımızı yaşam tarzı ne olursa olsun kucaklıyoruz” diyen Aydın konuşmasını, “Birileri yalanı karakter edinmişler. Toplum sözlerimizi anladı ama Soylu da anlayacak soysuz da anlayacak. Bütün belediyelerimiz sürükleniyor. Biz Kocaeli’mizin potansiyellerini değerlendireceğiz. Bu şehri dünyanın gözdesi haline getireceğiz. Ben Kocaelili hemşerimizin aklına da vicdanına da güveniyoruz” ifadeleriyle sonlandırdı.
'TÜRKİYE’NİN RENKLERİNİ YANSITIYORUZ'
Birol Aydın’ın ardından kürsüye gelen SP İl Başkanı Nurettin Çelik gerçekleştirdiği kısa açılış konuşmasında, “Kocaeli olarak biz Türkiye’nin bütün renklerini yansıtacak adaylarla karşınızdayız. Mitingimize katılım gösteren herkese teşekkür ediyoruz” ifadelerine yer verdi.
'SEÇİME GİDİYORUZ, SAVAŞA DEĞİL'
Çelik’in ardından kürsüye çıkan SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Biz bir seçime gidiyoruz. Savaşa gitmiyoruz. Bu ülkeyi seven, bu ülke için çaba sarf eden herkes bunu iyi bilmeli. Malesef seçime giderken adil bir ortamda seçime gitmiyoruz. İktidar bütün medya organlarını tekeline almış, neyin yayınlanacağına onlar karar veriyor. TRT böyle bir seçime giderken bizim bazı reklamlarımızı, size ulaştırmıyor. Bunu bilin” dedi.
'ADALETİ MUMLA ARASAK BULAMAYIZ'
Karamollaoğlu sözlerini, “Türkiye’de biz son 70 yıldır böyle bir seçime hiç gitmedik. AK Parti’ye ve genel başkanına tavsiyem şu: 2002’de seçimlere giderken Tayyip Erdoğan ne diyordu bir baksınlar. Bugünkü icraatlarıyla ogünkü söylemleri arasında dağlar kadar fark var. O zamanlar adalet istiyorlardı. Şu anda adaleti mumla arasak bulamayız. Adalet olmadan barış olmaz. Adalet olmadan bir ülke kalkınamaz” ifadeleriyle sürdürdü.
'İKTİDARA SARI KART GÖSTERECEKSİNİZ'
“Bu seçimde hükümetler değişmeyecek” diyen Karamollaoğlu konuşmasında, “Eğer bu seçimlerde yerel seçimlerde kullanılan oylar bir ihtar olarak algılanmazsa biz ülkemizdeki insanların tepesine ne kadar vurursak vuralım bunlar memnun diyecekler. Bu seçimler iktidara ayağını denk al denmelidir. Bu seçimde iktidara kırmızı kart göstermeyeceksiniz, sarı kart göstereceksiniz. Bugüne kadar yaptıklarını yaparsan bir sonraki seçimde kırmızı kart görürsün. Tıkandılar sizler de biliyorsunuz. Bu arkadaşlar yoruldu. Bir değişikliğie mutlaka ihtiyaç var” dedi.
'KORKU İMPARATORLUĞUNA DÖNÜŞTÜ'
Karamollaoğlu mitingde, “Bu iktidarın ayağını denk alması lazım. Yolsuzluk almış başını gidiyor. Memleketimizde adalet rafa kalktı. 15 Temmuz hadisesinin yaşanmasına senin tavırların sebep oldu. Sen ayrılık bitsin diye methiyeler düzdün. Siz sadece kendiniz varmış gibi bir tavra giremezsiniz. Allah’tan korkun. Bizim şehit olan, gazi olan üyelerimiz var. Siz bunları nereye koyacaksınız. Gerçekleri göreceksiniz. Siz görmüyorsanız biz size hatırlatmada bulunuyoruz. Türkiye korku imparatorluğuna dönüştü. Biz bütün baskılara, tehditlere rağmen varız” diye konuştu.
'ADAYLARIMIZ SEVİLEN ARKADAŞLARIMIZ'
SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu konuşmasını, “Bunlar seçime kadar yalan söylemeye devam edecekler. Biz kimseye yarın utanacağımız bir ithamda bulunmayız. Biz belediyelere geldiğimiz zaman ne yeriz ne yediririz. İlçe belediye başkanlarımız hepsi kendi ilçelerinde sevilen arkadaşlarımız. Onlara güveniyoruz” diyerek sonlandırdı.

HABERİN GALERİSİ Tüm Galeriler

'Biz ne yeriz, ne yediririz'

SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Saadetli kadrolar ve belediye başkan adayları bir arada görülüyor.

'Biz ne yeriz, ne yediririz'

Milli İrade Meydanı’nda gerçekleştirilen mitinge çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

'Biz ne yeriz, ne yediririz'

SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu Kocaelili vatandaşlara seslendi.

'Biz ne yeriz, ne yediririz'

SP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Birol Aydın

'Biz ne yeriz, ne yediririz'

SP Dilovası Başkan adayı Ercan Dalkılıç

'Biz ne yeriz, ne yediririz'

SP İzmit Belediye Başkan adayı Ahmet Özen

'Biz ne yeriz, ne yediririz'

SP Başiskele Belediye Başkan adayı Zafer Mutlu

'Biz ne yeriz, ne yediririz'

Emeklilikte Yaşa Takılanlar mitinge katılım sağladı.

'Biz ne yeriz, ne yediririz'

İl Başkanı Nurettin Çelik ve belediye başkan adayları bir arada.

'Biz ne yeriz, ne yediririz'
'Biz ne yeriz, ne yediririz'

Aileleriyle gelen çocukların miting heyecanı görülmeye değerdi.

'Biz ne yeriz, ne yediririz'
'Biz ne yeriz, ne yediririz'

SP’li kadınlar miting de yerlerini aldı.

'Biz ne yeriz, ne yediririz'
'Biz ne yeriz, ne yediririz'
'Biz ne yeriz, ne yediririz'

Mitingde polis ekipleri yoğun güvenlik önlemi aldı.

'Biz ne yeriz, ne yediririz'

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar ve CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay programa katılan isimler arasında yer aldı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑