İzmit’te şüpheli ölüm!
Kargo aracı ile cip çarpıştı: 2 yaralı
Macera tutkusu hastanede sonlandı
Obezite cerrahisi ve mide botoksu düşünenler dikkat

Anket

Kocaeli'nde halkımız için yapılan sosyal faaliyet alanlarını yeterli buluyor musunuz?
  • Hayır
  • Evet
  • Fikrim yok

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

‘Bizden iyisi yok’

‘Bizden iyisi yok’

10 Ocak 2019 Saat: 13:05
‘Bizden iyisi yok’
‘Bizden iyisi yok’

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla gazetecilere yönelik gerçekleştirilen kahvaltı programında konuşan Kocaeli Devlet Hastanesi Başhekimi Adem Çakır bazen haksız eleştirilere maruz kaldıklarını belirterek, “Bizden daha iyi bir kamu hastanesi yok ilimizde. Biz en iyisiyiz” dedi. Kocaeli Devlet Hastanesi yönetimi tarafından “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla gazetecilere yönelik kahvaltı organizasyonu gerçekleştirildi. Programa ev sahibi Kocaeli Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Adem Çakır, İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri İl Hizmetleri Başkanı Uz. Dr. Mürsel Durmaz, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Dilek Şener, Kocaeli Devlet Hastanesi Müdürü Tahsin Karabulut, kentimizde faaliyet gösteren basın kuruluşlarının muhabirleri de katılım gösterdi.

USTALIK ESERİM

Programda konuşan Adem Çakır Kocaeli Devlet Hastanesi’nin yeni binasına dair açıklamalarda bulunarak, “Burası görev yaptığım yerlere ve süreye bakarsak ustalık eserim gibi oldu biraz benim açımdan. Kocaeli devlet hastanesinin eski hali iyi değildi. Çalışanlar bu hastanede iş üretmenin zor olduğunu yaşıyorlardı. Biz prefabrik bir binada bile iyi işler çıkardık. Yeni bir binaya ihtiyacımız vardı. Üç ay boyunca sahada çalışmalar gerçekleştirdik. Tek hedefimiz yeni binayı yapmaktı. Eğer o dönemde inşaat başlamasaydı görevi bırakacaktım açıkçası.1 yılı şimdi yeni binamızda tamamladık” dedi.

‘SAĞLIK HİZMETİ ÜRETECEĞİZ’

“Biz kamu hastanesiyiz. Kamu hastaneleri kar amacı gütmez” diyen Çakır sözlerini, “Sağlığınız hedefimiz. Bizim bir tane vazifemiz vardır. Diğer işlemler bu görevin alt kollarıdır. İş yapma yöntemlerimizle, sağlık hizmeti tasarımı ve sunumunda kaliteli ve lider hastane olmak yeni vizyonumuz. Tam anlamıyla sağlık hizmeti üreteceğiz. Değer katmayan bir uygulama anlam ifade etmez. Yeni uygulamalarımıza lider olacağız. Organ bağışında biz lider olmalıyız dedik. 651 ile organ bağışı başarı sayılırken biz bin 89 bağış alarak bu alanda Türkiye’de bir numara olduk. Bu yarışta tüm sağlık kurumları şimdi bu rakamı geçmeye çalışacak” şeklinde sürdürdü.

‘ÇELME TAKMAYA ÇALIŞIYORLAR’

Şehrin en gözde hastanesi olduklarının altını çizen Başhekim Adem Çakır, “Biz yöneticiler bugün varız yarın yokuz. Bizim ayağımıza çelme takma niyetinde olanlar var.Bu noktada çok üzülüyoruz. Kişisel sebeple saldırılara maruz kalıyoruz. Bu hastaneler sizin. Bizden daha iyi bir kamu hastanesi yok ilimizde. Biz en iyisiyiz. Eksiğimiz de mutlaka vardır” dedi.

OTOPARK KONUSU

Hastane otoparkıyla ilgili de açıklamalarda bulunan Çakır, “Büyükşehir otoparkı yaptı. Biz daha ayrıntılı yapacaklarını bekliyorduk. Plaka kontrol sistemi kurulmamış. Yakında o konuda tamamlanacak. Gerekli çalışma yapılacak ve bu otopark hastanemiz için daha sağlıklı bir şekilde kullanılacak. Hastalarımıza hizmetlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu. Kerim ÇELİK

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Çağdaş Kocaeli Gazetesi | Kocaeliden dünyaya Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑