Anket
Önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek olan İYİ Parti İl Kongresi'nde başkan sizce kim olmalı?
  • Şanbaz Yıldız
  • Nurcan Acaroğlu Göktaş

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Asayiş

Bozuk gıdaya geçit yok

Büyükşehir Belediyesi Körfezdeki et ve et ürünleri satan işyerlerini denetledi. İşyerlerinde yapılan denetimlerde ekiplerin yaptığı incelemelerde üretim izni olmayan ve saklama koşulları uygunsuz ola

12 Nisan 2010 Saat: 09:31

Büyükşehir Belediyesi Körfez'deki et ve et ürünleri satan işyerlerini denetledi. İşyerlerinde yapılan denetimlerde ekiplerin yaptığı incelemelerde üretim izni olmayan ve saklama koşulları uygunsuz olan 240 kilo tavuk dönere el konuldu

Büyükşehir Belediyesi en sık görülen gıda zehirlenmesine sebep Stafilokok adı verilen bakterilerin üremesine iyi ortam oluşturan et ve et ürünlerini satan işyerlerini yönelik denetimlerini sürdürüyor. Özellikle bayat ve iyi muhafaza edilmemiş ürünlerde görülen zehirlenmelerde olumsuz sonuçların önüne geçmek için yapılan incelemeler Körfez ilçesindeki işyerlerinde gerçekleşti.

ÜRETİM İZNİ YOK
Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı İhtisas Şube Müdürlüğü ile Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü ve Körfez Zabıta ekiplerinin koordineli olarak çalıştığı denetimlerde işyerleri titiz bir denetimden geçti. Uzman ekipler et ve et ürünleri satan işyerlerinin birinde sağlıksız tavuk dönerlere rastladı. Ekipler üretim izini ve saklama koşulları uygun olmayan bu 240 kilogram tavuk dönere el koyarak İZAYDAŞ tesislerinde imha etti.

ETLERDEN NUMUNE ALINDI
Büyükşehir ve Körfez ekipleri denetimlerde 120 adet paketlenmiş yaklaşık 350 kilogram kırmızı etten inceleme yapmak üzere numune aldı. Numune alınan etler işyeri sahibinin soğutucularında tahlil sonuçları alınana kadar kapısı mühürlü olarak satışa men edildi. Öte yandan satışa sunulan malların hijyenik olup olmadığı, kesimlerin prosedüre uygunluğu, çalışanların sağlık muayeneleri gibi konularda denetimler yapıldı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑