‘Yakma tesisinden yüzde 90 vazgeçilir’
CHP İzmit'te meclis listesi belli oldu
Durmaz, cinayetinde 2 kişi tutuklandı
Avukat katili için müebbet hapis
Radyo Çağdaş Reklam

Anket

Kocaeli'nde halkımız için yapılan sosyal faaliyet alanlarını yeterli buluyor musunuz?
  • Evet
  • Hayır
  • Fikrim yok

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

‘Bu çığlıklar Ortaçağ’ın habercisi’

Çocuk istismarına karşı açıklama yapan ADD İzmit Şube’den geldi. Şube adına açıklama yapan ADD İzmit Şube Başkanı Ahmet Kavaz, “Yavrularımızın çığlıkları ‘Ortaçağ’ın habercisidir” dedi

6 Temmuz 2018 Saat: 14:54
‘Bu çığlıklar Ortaçağ’ın habercisi’
‘Bu çığlıklar Ortaçağ’ın habercisi’

Ayşe AYDIN - Çocuk istismarına karşı tepkiler devam ederken bir açıklama da ADD İzmit Şube Başkanı Ahmet Kavaz’dan geldi. Kavaz, yetkilileri uyararak “Çocuklarımızın çığlıklarına yetişemedik. Bari, yeni kurbanlar vermeyelim” dedi.

 ‘AĞIR YASALAR GEREKLİ’

Ahmet Kavaz, “Çocuklarımızın çığlıklarına yetişemedik. Bari yeni kurbanlar vermeyelim. Katilleri Hadım mı edelim? İdam mı edelim? Tartışması içinde boğulanlara söyleyecek sözümüz var: ‘Atatürkçü Düşünce’ şehirleri betonla değil, çağdaş, aydınlık güler yüzlü çocuklarla, gençlerle doldurmayı görev bilir. Yaşananlar çağdaş toplumu, Ortaçağ’a dönüştürmek isteyen zihniyetin, topluma dayattığı ayrıştırıcı, ilkel düşüncelerin ürünüdür. Küçük bir çocuğa, hatta eşeğe, kediye, köpeğe tecavüz edecek kadar insanlıkla bağı kalmamış, sayıları her gün artan bu canileri, çıkartılacak ağır hükümler içeren yasalarla durduramazsınız” dedi.

‘DEVLET AKLI AYDINLIĞI GÖRMELİ’

Kavaz, “Onları, devletin sevgiyle açtığı kucağında, akıl ve bilimle eğitir yetiştirirseniz, ‘insan’ yaparsanız, bu sorunları da yaşamazsınız. Sorun: Cumhuriyetin tüm çağdaş, demokratik ilke ve değerlerinden uzaklaşıp, devleti ve toplumu Ortaçağ’a sürükleyenlerin kendi siyasi hırs ve çıkarlarından kaynaklanmaktadır. Çözümü de; önce ‘devlet aklının’ aydınlığı görmesi, demokrasiyi içselleştirmesi, Cumhuriyetin bilinçli bir şekilde unutturulmaya çalışılan çağdaş, aydınlık değerlerini, kazanımlarını önceden olduğu gibi, yeniden ve acilen hayata geçirip, ülkemizi, “birlikte, kardeşçe, mutlu yaşayan insanlar ülkesi” haline getirmektedir. Yaşadıklarımızdan dersler çıkartamazsak daha çok yavrumuzun çığlığını duymaya devam edeceğiz. Uyarıyoruz” dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Çağdaş Kocaeli Gazetesi | Kocaeliden dünyaya Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklıklazer epilasyonAnkara evden eve nakliyat
Yukarı ↑