Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Otopark
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Bu festival kahve kokuyor

Doğu Marmara Bayilik ve Markam Olur Musun Fuarı- Kahve Festivali bugün (perşembe) düzenlenen açılış töreni ile kapılarını açtı

5 Aralık 2019 Saat: 17:07
Bu festival kahve kokuyor
Bu festival kahve kokuyor

Kocaeli Ticaret Odası tarafından organize edilen ‘Doğu Marmara Bayilik ve Markam Olur Musun Fuarı- Kahve Festivali’ bugün (perşembe) kapılarını kahveseverlere açtı. Kocaeli’ de bir ilk olma özelliğini taşıyan fuarda kahve tutkunları bir araya geldi. 5-8 Aralık 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek olan ‘Doğu Marmara Bayilik ve Markam Olur Musun Fuarı- Kahve Festivali’nin açılış töreni gerçekleşti. Fuar’ın açılışına ev sahibi Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut’un yanı sıra Vali Hüseyin Aksoy, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, İl Emniyet Müdürü VeyselTipioğlu, Körfez Ticaret Odası Başkanı Recep Öztürk, KOTO Meclis Başkanı Akın Doğan, Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Kadir Durmuş, kahve sektörünün öncü markaları ve birçok kahve tutkunu katıldı.
BÜYÜKAKIN, ‘SAYISINI ARTTIRMALIYIZ’
Açılış töreninde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, “Böylesine önemli fuarlarda bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Fuara üniversitelerin de dahil edilmesinin daha fazla katkı sağlayacağını düşünüyorum. Markaları sadece yerelde düşünmemiz gerekiyor. Daha geniş coğrafyalara yayılabileceğini unutmamalıyız. Bu organizasyon kentimiz için gerçekten çok önemli” şeklinde konuştu.
AKSOY, ‘TESCİLLİ BİRÇOK ÜRÜNÜMÜZ VAR’
Vali Hüseyin Aksoy, “Fuar merkezimizde düzenlenen bu organizasyonun kentimizin ekonomisine, sosyal ve kültürel yaşamına katkı sağlamasını diliyor, emeği geçenlere teşekkürlerimi sunuyorum. Markalaşma önemli ve marka yaratmak ekonomik ve kentin değerleri anlamında büyük önem taşıyor. Kocaeli’demarka sayımızı farklı noktalara taşıyabilmek, çeşitlendirmek ve sayısını arttırmak oldukça önemlidir. Kocaeli’decoğrafi işaretler bakımından da tescil ettirdiğimiz belirli bir ürün sayımız var. Bu ürün sayımızı farklılaştırmak, arttırmak ve değerlerimizi ortaya çıkarmak bakımından da ilgili kurum ve kuruluşlarımızla iş birliği içerisinde çalışmalarımızısürdürüyoruz. Temel amacımız; değerlerimizi keşfetmekve bunları kayıt altınaalarak, onların ekonomik anlamda bize daha fazla katkı sağlayacak bir boyuta taşınmasını sağlamaktır” dedi.
‘TÜRK KAHVESİ DAHA ÇOK TANITILMALI’
Aksoy, “Bugün, dünyada Türk kahvemizin daha çok tanıtılması ve bu anlamda dünya piyasalarında yer alması bakımından bu faaliyetlerde oldukça önemli. Bu etkinliğin kahve festivali olarak da değerlendirilmiş olması Türk kahvesinin tanıtımına ve daha çok tüketilmesine katkı sağlayacak bir organizasyon olarak görüyorum. Birçok kurum ve kuruluşun ortaya koyduğu kentle ilgili faaliyetlere bundan sonra da Valilik olarak her türlü desteği vermeye devam edeceğiz”dedi. Kerim ÇELİK

HABERİN GALERİSİ Tüm Galeriler

Bu festival kahve kokuyor

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy

Bu festival kahve kokuyor

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın

Bu festival kahve kokuyor

Vali Hüseyin Aksoy, fuar alanında yer alan Atatürk’ün kahve içen maketiyle hatıra fotoğrafı çekildi.

Bu festival kahve kokuyor

Protokol üyeleri fuar alanında kurulan stantları gezdiler.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑