Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • Otopark
  • Eğitim
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Siyaset

‘Bu kadar destek beklemiyordum’

İlimizin siyaset arenasında tanınan simalarından, eski Milletvekili Cumali Durmuş, İYİ Parti’de GİK listesine seçilmesini değerlendirdi

5 Ağustos 2019 Saat: 15:35
‘Bu kadar destek beklemiyordum’
‘Bu kadar destek beklemiyordum’

İlimizin siyaset arenasında tanınan simalarından, eski Milletvekili Cumali Durmuş, İYİ Parti’de GİK listesine 22’nci sıradan girdi. Konuyla ilgili konuşan İYİ Parti GİK Üyesi Cumali Durmuş, “Güzel bir kurultay süreci geçirdik. Kavganın gürültünün olmadığı, birlik ve beraberlik içindegeçen bir kurultay oldu. Çarşaf liste ile kurultayımızı yaptığımızdan dolayı şikâyet etme gibi durumlar da ortadan kalktı. Çünkü bu kurultayla GİK’i delegelerimiz belirlemiş oldu. Türk siyasetine yön verecek, örnek olacak bir kurultay gerçekleştirdik” sözlerini kullandı.
TABANI ANLADIĞINI GÖSTERDİ
Sözlerini sürdüren Durmuş, “Başarı için lider tabanı iyi anlamalıdır. Kurultayımızda liderimiz tabanımızı ne kadar iyi anladığını gösterdi. Her partilimle çalışma yaparım diyerek çarşaf listenin önünün açılmasını sağladı. İYİ Parti kurumsallaşma sürecindedir. Bu kurultay da kurumsallaşma adına çok önem arz ediyordu” şeklinde konuştu.
SEÇİLEN DE SEÇİLMEYEN DE BİZDEN
Durmuş sözlerini, “Kurultayımızda birçok arkadaşımız gibi ben de aday oldum. Partililerimiz de tercihini yaptı. Uzun yıllardır mücadelenin içindeyim, son bir yılda ticarete ağırlık verip az da olsa siyasetten kopmuş gibi oldum. Eski ilişkilerim, eski merhabalaştıklarım bu sonuçta etkili oldu. Ama ben kendimin bu kadar destek alacağımı beklemiyordum. Seçilen de seçilmeyen de bizdendir. Amacımız ortak” şeklinde sürdürdü.
ALINTERİNİ ÖENMSEYEN BİR BAŞKAN
Durmuş sözlerinin sonunda şunları söyledi:“Kocaeli’nin patronu şeklinde şahsıma yapılan yorumları doğru bulmuyorum. Siyasette patron diye bir şey yoktur. Siyaset nezaket ve zarafetle yapılmalıdır. Siyasette en önemli şey insan kazanmak ve onların önünü açmaktır. Emeğin hakkı verilmelidir. Kocaeli’de partimizin başında Şanbaz Yıldız vardır. Onun da bir yönetimi bulunuyor. Sayın Şanbaz Yıldız emeği ve alın terini önemsiyor. Partimizi yerel düzlemde yerel teşkilatlarımız yönetmelidir.”
BAŞARIYLA YÜRÜTECEĞİNE ŞÜPHE YOK
Olağanüstü Kurultay ile ilgili görüşlerini sunan İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız ise, “4’üncü Olağanüstü kurultayımız gerçekleştirilmiştir. Kurultayımız tam bir demokrasi şöleni şeklinde geçti. İlimizden de GİK üyeliğine de ilimizden saygıdeğer büyüğümüz Cumali Durmuş seçilmiştir. Kendisini tebrik ediyorum. Görevini her daim olduğu gibi başarıyla yürüteceğine şüphemiz yoktur. Bu kadar olgunluk ve en üst düzeyde gerçekleşen toyumuz, Türk demokrasisine ışık, aziz milletimize ve vatanımıza hayırlı olsun” dedi. Kerim ÇELİK

HABERİN GALERİSİ Tüm Galeriler

‘Bu kadar destek beklemiyordum’

Eski Milletvekili Cumali Durmuş

‘Bu kadar destek beklemiyordum’

İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız

‘Bu kadar destek beklemiyordum’

Eski Milletvekili Cumali Durmuş ve İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız birlikte görülüyor.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑