Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • İşsizlik
  • Otopark
  • Ulaşım
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Asayiş

Bu sefer de Köseköy’de gerilim

BDPnin desteklediği Bağımsız Milletvekili adayı Emrullah Bingülün Köseköydeki seçim bürosu açılışında yine gerilim had safhadaydı. Geçtiğimiz günlerde Gölcükte BDP seçim bürosu açılışında sinirle

15 Mayıs 2011 Saat: 07:21

BDP'nin desteklediği Bağımsız Milletvekili adayı Emrullah Bingül'ün Köseköy'deki seçim bürosu açılışında yine gerilim had safhadaydı.

Geçtiğimiz günlerde Gölcük'te BDP seçim bürosu açılışında sinirler gerilmiş ve çirkin olaylar meydana gelmişti. Önceki akşam sularında gerçekleşen BDP''nin desteklediği bağımsız aday Emrullah Bingül'ün Kartepe ilçesi Köseköy Yeşilkent'teki seçim bürosu açılışında yine istenmeyen olaylar meydana geldi.
'BİJİ KÜRDİSTAN' TÜRKÜSÜ İLE HALAY
Emrullah Bingül'ün seçim bürosu açılışında, 'Biji Kürdistan' şeklinde Kürtçe türküler dikkat çekerken, BDP'lilerde burada halay çekti. Güvenlik güçlerinin herhangi tatsız bir olay çıkmaması için hazır bulunduğu seçim bürosu açılışı sırasında 50 kadar Köseköylü, büronun bulunduğu sokakta toplanmaya başladı. Olay yerinde hazır bulunan güvenlik güçleri Köseköylülerin sokağa girişine izin vermedi. Köseköylü grubun seçim bürosuna ulaşmaya çalıştığını gören birkaç BDP'li ise Köseköylü grubun üstüne yürüdü. BDP'liler ve Köseköylüler polis tarafından güçlükle yatıştırıldı.
SAKARYA VE İSTANBUL'DAN DESTEK GELDİ
Sokağa güvenlik güçleri tarafından sokulmayan Köseköylüler daha sonra slogan atarak dağıldı. Meydana gelen gerginlik sonucu pek çok çevik kuvvet ve sivil polis olay yerine intikal ettirildi. Sakarya Emniyet Müdürlüğü'nden de seçim bürosu yakınlarına iki otobüs çevik kuvvet takviye geldi. Seçim bürosu açılışına meşaleler eşliğinde katılan Emrullah Bingül ise her türlü engellemeye rağmen seçim bürosu açılışlarına devam edeceklerini belirterek, "Kocaeli ile Diyarbakır'ı buluşturacağız" dedi. Köseköylü grubun dağılmasından sonra BDP'li Emrullah Bingül ve diğer partililerin araçları herhangi bir saldırı olmaması için emniyet güçleri tarafından takip edildi. Gece 23.00 sularında ise parti bürosuna kimliği belirsiz kişiler tarafından taşlı saldırı teşebbüsünde bulunulsa da orada bulunan polisler tarafından engellendi

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑