Anket
Önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek olan İYİ Parti İl Kongresi'nde başkan sizce kim olmalı?
  • Şanbaz Yıldız
  • Nurcan Acaroğlu Göktaş

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Büyükşehir’in projesi Türkiye’ye örnek oldu

İki hafta önce tıbbı atık kutularını şehrin çeşitli noktalarına yerleştiren Büyükşehir Belediyesi, diğer belediyelere örnek oldu

9 Nisan 2020 Saat: 17:06
Büyükşehir’in projesi Türkiye’ye örnek oldu
Büyükşehir’in projesi Türkiye’ye örnek oldu

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın talimatı ile kullanılmış maske ve eldivenlerin bir yerde toplanabilmesi için yeni tıbbi çöp kutuları ilimizin farkı noktalarına 2 hafta önce yerleştirilmişti. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki dün akşam Twitter’dan yaptığı paylaşımda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile maske ve eldivenlerin çevreye, doğaya ve insan sağlığına risk oluşturmaması için belediyelerin belirli noktalara tıbbi atık kutuları koyacağını belirtti. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tıbbi atık kutularında belediyelere öncülük ederek örnek oldu.
2 HAFTA ÖNCE BELİRLİ NOKTALARA YERLEŞTİRİLDİ
Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın iki hafta önce tıbbı atık kutularının şehrin belirli noktalarına konulması talimatını vermişti. Hemen harekete geçen Büyükşehir Belediyesi ekipleri durak, meydan, çarşı ve halkın yoğun olarak kullandığı yerlere tıbbi atık kutuları yerleştirdi. Koronavirüs ile mücadele kapsamında maske ve eldivenlerin toplum sağlığına zarar vermeyecek şekilde toplanması salgının önlenmesi acısından büyük önem taşıyor.
BÜYÜKŞEHİR ÖRNEK OLDU
Bu akşam saatlerinde AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Twitter’da tıbbı atık kutuları ile ilgili bir paylaşımda bulundu. Özhaseki paylaşımında özet olarak “Her bir vatandaşımızın sağlığı bizim için önemli. Covid-19 ile mücadele kapsamında dağıtılan maskelerin kullanıldıktan sonra çevreye, doğaya ve halk sağlığına risk oluşturmaması için Sn. Cumhurbaşkanımızın talimatıyla belediyelerimiz belirli noktalara tıbbi atık kutuları koyacak” ifadelerine yer verdi. Büyükşehir Belediyesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatından haftalar öncesinde şehrin birçok noktasına tıbbı atık kutuları yerleştirmişti. Büyükşehir Belediyesi bu hizmeti ile diğer belediyelere öncülük ederek örnek olmuş oldu.

HABERİN GALERİSİ Tüm Galeriler

Büyükşehir’in projesi Türkiye’ye örnek oldu

Büyükşehir Belediyesi ekipleri durak, meydan, çarşı ve halkın yoğun olarak kullandığı yerlere tıbbi atık kutuları yerleştirdi.

Büyükşehir’in projesi Türkiye’ye örnek oldu
Büyükşehir’in projesi Türkiye’ye örnek oldu

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber, Kocaeli Gazetesi: Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑