Anket
Önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek olan İYİ Parti İl Kongresi'nde başkan sizce kim olmalı?
  • Şanbaz Yıldız
  • Nurcan Acaroğlu Göktaş

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Çakar: Cedit’in takipçisiyiz

CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, Cedit’in takipçisi olacaklarını dile getirdi

22 Mayıs 2020 Saat: 15:01
Çakar: Cedit’in takipçisiyiz
Çakar: Cedit’in takipçisiyiz

Dün Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ve İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Ankara’da Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile Cedit Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi hakkında görüşmüştü. Bakan Kurum, Cedit Mahallesi kentsel dönüşümü için İzmit Belediyesi ile yapılan protokolün iptal istemini kabul etmiş, akabinde projenin Bakanlık ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi birlikte yapılacağı açıklanmıştı.
‘BAŞKANIMIZ GÜNDEMDEN DÜŞÜRMEDİ’
Konuyla ilgili CHP İzmit İlçe Başknaı Hakan Çakar da açıklama yaptı. Çakar, “2015 yılı mart ayında bir önceki dönem Belediye Başkanı Nevzat Doğan zamanında başlatılan ancak o dönemde tamamlanamayan, çözümsüzlüğe girip bölge halkını da bir belirsizliğe sürükleyip huzursuz eden ‘Cedit Mahallesi Kentsel dönüşüm Projesi’ni İzmit Belediye Başkanımız Fatma Kaplan Hürriyet’in göreve geldiği ilk günden itibaren gündeminden düşürmeyip, gerek bölge halkıyla yapmış olduğu yoğun görüşme ve gerekse teknik çalışma sonucunda bir çözüme kavuşturulmuştur.
HÜRRİYET VE BÜYÜKAKIN’A TEŞEKKÜR
Partimizin halka hizmet önceliğimiz ilkesi çerçevesinde İzmit Belediye Başkanımız Fatma Kaplan Hürriyet de halkın çıkarlarını, menfaatini önceliği yapmış siyaseti bir kenara bırakıp, gerçekçi hareket ederek halkın sorunlarının çözümü için tüm girişimleri yapıp, uzlaşmacı-olumlu tavrı ile Cedit Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi konusu gerçekçi çözülebilir işlem aşamasına gelmiştir. Bu vesileyle bu işin çözümü için İzmit Belediye Başkanımız Fatma Kaplan Hürriyet’e teşekkür eder ayrıca Büyükşehir Belediye Başkanına da olumlu, uzlaşmacı bu tavrından dolayı da teşekkürü bir borç biliriz.
‘KENTİMİZE HAYIRLI OLSUN’
Bu noktadan sonra İzmit’imiz için ciddi bir öneme sahip olmasından dolayı kentin yaşanabilirliğini en üst seviyeye çekmek için şehir planlamasının, o bölgede yaşayan yer sahiplerinin çıkarlarının birincil öncelik yapılarak bir projenin ortaya çıkarılması en büyük temennimizdir. Cedit Mahallesi’nin yanında olduğumuz bu süreçte onlarla birlikte sürecin takipçisi olmaya devam edeceğimizi bilinmesini isteriz. Kentimize hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı. Kerim ÇELİK

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber, Kocaeli Gazetesi: Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑