Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • Otopark
  • Eğitim
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

‘Çalışanlarımızı önemsiyoruz’

Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü, 696 sayılı KHK ile belediye şirketinde çalışan personellerin ücret artış ve dengeleme çalışması için Hizmet-İş Sendikası ile bir araya geldi

3 Ağustos 2019 Saat: 14:38
‘Çalışanlarımızı önemsiyoruz’
‘Çalışanlarımızı önemsiyoruz’

Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü, Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şubesi Başkanı İdris Ersoy ile bir araya gelerek, uzun zamandır üzerinde çalışılan ücret artışı ve dengelemesi çalışmasının son haline getirilmesi üzerine bir toplantı gerçekleştirdi. Yapılan düzenleme ile çalışanların hem enflasyon karşısında ekonomik gücünün iyileştirilmesi göz önünde bulundurularak ücret artışına gidilirken hem de benzer işe benzer ücret politikasıyla dengeleme çalışması gerçekleştirildi. Aynı zamanda Bakanlık tarafından tahsis edilen bayram parasının neredeyse iki katı ödeme yapılması kararı alındı.
‘YÜZDE18 ÜCRET ARTIŞINA GİDİYORUZ’
Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü, “Hizmet İş Sendikası ve belediyemizin ilgili birim yetkilileri ile uzun süredir üzerinde çalıştığımız düzenleme neticesinde 696 sayılı kanun kapsamında çalışan KHK’lı personellerimizin enflasyon karışışında ezilmemeleri için ortalama yüzde18 ücret artışına gidiyoruz. Aynı zamanda bizim için yine çok önemli olan benzer işlerde çalıştığı halde farklı ücretler alan personellerimizin de ücretlerine de adil bir düzenleme getirerek dengeleme çalışmasına giderek yüzde 25’e kadar ücret artışına gitmiş olduk.
‘BAŞARI HİKAYESİ YAZACAĞIZ’
Bu süreçte bizlerle birlikte çalışan tüm sendika çalışanları ve ekibimize teşekkür ediyorum. Bu artış ve dengeleme çalışmasının tüm emekçi kardeşlerimize, kentimize hasılı memleketimize hayırlı olmasını temennisinde bulunuyorum. Biz sendikamız ile her zaman bu fikir birliği ile daha çok çalışarak birçok başarı hikayesine Başiskele’de imza atacağımıza inancım tam. İnşallah birçok daha güzel hizmeti Başiskele halkına aşk ile sunmaya devam edeceğiz” dedi.
‘İŞ BARIŞI VE HUZURU İÇİN’
Hizmet İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy, “2018 yılının nisan ayından sonra taşerondan belediye şirketine geçen işçilere 696 sayılı KHK ile yüzde 4 oranında bir zam öngörülmüştü. Enflasyonun yüksek çıkmasından dolayı yüzde 18 şeklinde ücret artışına gidildi.Aynı zamanda benzer işe benzer ücret ile de ücretlerdeki adaletsizliğin giderilmesi çalışmasını tamamlandı. Bu konuda iş barışı ve huzurun sağlanması bizler için çok önemli. Başkanımıza ve kıymetli ekibine, tüm emekçi arkadaşlarımıza bu adil düzenlemeden ötürü teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑