AK Parti Ankara’ya gidecek
'Bir güzel adam geçti bu dünyadan'
72 kök kenevir ele geçirildi!
Otomobil bahçedeki çocuğun üzerine uçtu

Anket
Kocaeli'nde halkımız için yapılan sosyal faaliyet alanlarını yeterli buluyor musunuz?
  • Hayır
  • Evet
  • Fikrim yok

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Siyaset

Can, ‘Başiskele’de bağımsızlık kazanacak’

Can, gerçekleştirdiği basın toplantısında, “Siyasi partilerden bıkan vatandaşlar bağımsız adaya yöneliyor, sahada yaptığımız çalışmalar olumlu sonuçlar doğuruyor ve seçimi kazanacağız” dedi

11 Şubat 2019 Saat: 14:01
Can, ‘Başiskele’de bağımsızlık kazanacak’
Can, ‘Başiskele’de bağımsızlık kazanacak’

Başiskele Bağımsız Belediye Başkan Adayı Muharrem Can Başiskele Sahil’de bulunan Mitza Cafe’de gazetecilerle bir araya geldi. Can’ın basın toplantısına ekip arkadaşları Tuğba Can, Murat Civelek, Mustafa Satan, Haris Seviç, Gülçin Akcep ve basın mensupları katılım gösterdi. Can, basın toplantısında bağımsız aday olmasının kendisi için avantaj olduğunun altını çizerek vatandaşın siyasi partilere karşı bir bıkkınlık içerisinde olduğunu söyledi.
‘YÜZLERDE TEBESSÜM OLUŞUYOR’
Muharrem Can basın açıklamasında, “26 gündür saha çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Doğru bir karar verdiğimizi saha da görüyoruz. Bu da bizim enerjimizi arttırıyor. Şu anda sahada siyasi partilerin 6-7 puan önündeyiz. Bunu bir siyasi hareketten dolayı oluşan bıkkınlıktan kaynaklandığını düşünüyorum. Gece yarılarına kadar hatta sabaha kadar olsa çalışırız diyoruz. İnsanları teveccühünü görmek bizleri mutlu ediyor. Kapı kapı geziyoruz. Bugüne kadar hiçbir olumsuz tepkiyle karşılaşmadık. Kiminle otursak bağımsız belediye başkan adayı dediğimizde yüzlerde tebessüm oluşuyor” sözlerini kullandı.
‘ZAMAN KAYBIMIZ YOK’
Vatandaşların sorunlarını dinleyerek anında çözüm ürettiklerini dile getiren Muharrem Can, “Her geçen gün bir sıkıntıyı daha fark ediyoruz. Sıkıntıları dinleyerek çözüm yollarını hemen düşünmeye başlıyoruz. Bir siyasi parti altında olduğunuz zaman sizin kararınız yeterli olmuyor. Bizim öyle bir siyasi büyüğümüzden görüş alma gibi zaman kaybımız yok. Bu bizim için avantaj. Bunları saha çalışmasında tecrübe ediyoruz” şeklinde konuştu.
‘BAŞİSKELE HALKI BUNU ANLAYACAK’
Bağımsız adaylığın zor bir süreç olduğunun altını çizen Can, “Yani seçim kazanmak adına vaat veriyorlar. Söylenenler gerçek olmalı. Bazı şeyleri halkın bilmesi gerekiyor. Bildiğimiz bazı şeyler var ama üstü kapalı olarak söylüyoruz. Kaybedeceğini anlayınca yapılan hamleler olarak görüyoruz bunları. Bağımsız adaylık zor bir süreç” ifadelerini kullandı.
‘SONUNA KADAR BAĞIMSIZ GÖTÜRECEĞİZ’
“Bunun bilincinde olduğumuz için ifadelerimizi seçerek kullanıyoruz” diyen Can, “Bunu başarıyoruz. Başiskele halkı bunu anlayabilecek konumda. 69 bine yakın seçmenimiz var Başiskele’de. Çeşitli yerlerden teklifler geliyor. Biz tekliflere kapalıyız. Bize destek verecek partilerle istişare yaparız ama biz bağımsız olarak geldik. Sonuna kadar da bağımsız olarak götüreceğiz” dedi.
‘ÇOK ADAYLI SEÇİM BİZİ MUTLU EDER’
Başiskele’de birçok adayın yarışma ihtimalini de değerlendiren Başiskele Bağımsız Belediye Başkan Adayı Muharrem Can, “Çok adaylı seçim her zaman bizi mutlu eder. Bizler siyasetin gelişmesi anlamında kendimizi de ortaya koyduk. Demokrasiye bir katkıdır çok adayın olması. Vatandaşlar bir siyasi partiden gelseydiniz olumsuz düşünürdük ama bağımsız geldiğiniz için olumluyuz size karşı diyorlar. Şu anda eleştirilecek bir kısmımız yok. Başiskele’nin genel merkezi Başiskele olsun” diyerek konuşmalarını sonlandırdı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑