Mobesko (Sağ blok Ana sayfa)
Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • Otopark
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Çayırovalı meslektaşlarımız direniyor!

Çayırova’da 6 yıldan bu yana faaliyet gösteren, günlük gazete Çayırova Gazetesi’ne bugün sabah saatlerinde zabıta ekipleri gelerek, gazeteyi mühürlemeye kalktı.

26 Mayıs 2014 Saat: 11:26
Çayırovalı meslektaşlarımız direniyor!
Çayırovalı meslektaşlarımız direniyor!

Bir süre önce eksik evrakları olduğu gerekçesiyle zabıta tarafından kapısına mühür vurulan Çayırova Gazetesi, evraklarını tamamlayarak yayın hayatına yeniden başlamıştı. Ancak bugün zabıta ekipleri gazeteyi gerekçe göstermeden tekrar mühürlenmek istendi. 

 

Çayırova Gazetesi’nden gelen açıklamada şu ifadeler yer aldı; 

“Çayırova Gazetesi’ne 23.05.2014 cuma günü saat 16.45'te zabıta ziyareti sonucu bir tutanak verildi. Bu tutanakla Çayırova Gazetesi’ne cumartesi ve pazar günü için evrak tamamlama süresi verildi.  Çayırova Gazetesi listede yer aldığı gibi her şeyi eksiksiz yapmasına rağmen bugün saat 09.00'da Çayırova Belediyesi’ne tek eksik evrakla müracaatını yaptı. Buna rağmen kapatma işlemi uygulanıyor.  Yasal müracaatımızı sabah saatlerinde yapmamıza karşın belediye zabıta ekipleri şu anda gazetemizde bulunuyor ve kapatma işlemi uygulamak istiyor. Bu basın üzerinde uygulanan ambargonun ve baskının son şeklidir. Yaşadığımız bu süreç Türk basın tarihinde ders olacak bir süreçtir. Bu durum gazetemizin işletme ruhsatı olmadığı gerekçesi ile kapatılmadığının, aksine ne yaparsak yapalım dayatma ve baskının hedef alındığının en büyük göstergesidir. Bu uygulamayı tüm basın mensuplarının vicdanına Türkiye'de basın özgürlüğü var diyenlerin vicdanlarına havale ediyorum. Biliyorum ki Çayırova kamuoyu bizi bu haklı davamızda yalnız bırakmayacak. Türkiye'de dik ve onurlu duruş yapan meslektaşlarımız bizimle beraber olmaya destek vermeye devam edecektir.”

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑