Mobesko (Sağ blok Ana sayfa)
Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • Otopark
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Eğitim

Çelik’ten öğrencilere sınav öncesi nasihat

İl Millî Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, yarın (cumartesi) liselere geçiş sınavına (LGS) girecek olan öğrencilere başarılar diledi

31 Mayıs 2019 Saat: 15:05
Çelik’ten öğrencilere sınav öncesi nasihat
Çelik’ten öğrencilere sınav öncesi nasihat

Sınavların hiçbir şeyin nihai belirleyicisi olmadığını belirterek öğrencilere moral veren İl Millî Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, sınav öncesi açıklamalarda bulundu. 24 Bin 923 öğrencinin 7 okulda sınava gireceğini belirten Çelik, “Sınav gününden önce sınav kurallarını dikkatle okuyun ve sınav esnasında okullarımızda sizlere yardımcı olacak öğretmenlerimizin tavsiyelerine mutlaka uyun” dedi.
24 BİN 923 ÖĞRENCİ
Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumları Merkezi Sınavı’na girecek öğrencilerimize başarılar dileyen Çelik, “Öğrencilerimizin sınav heyecanını tüm samimiyetimle paylaşıyorum. 01 Haziran 2019 Cumartesi günü ülke genelinde yapılacak Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumları Merkezî Sınavı ilimizde 24 Bin 923 öğrencimizin katılımıyla 77 okul, Bin 368 salonda uygulanacaktır. Sözel ve sayısal olmak üzere iki oturum hâlinde gerçekleşecek sınavın I. Oturumu (Sözel) 09.30-10.45, II. Oturumu (Sayısal) ise 11.30-12.50 saatleri arasında yapılacaktır” dedi.
‘HER KAPINI ARDINDA YENİLERİ VARDIR’
Çelik, “Sevgili Öğrenciler, uzun bir süreç boyunca azimle çalıştınız ve bu sınava hazırlandınız. Öncelikle bilmenizi isterim ki yaşamınız boyunca birçok sınavla karşılaşacaksınız. Sınavlar, hiçbir şeyin nihai belirleyicisi değildir. Her sınav, hayatta bazı yol ayrımlarına vesile olmakla birlikte bir adım sonrası için de imkânlar sunmaktadır. Her kapının ardında yenileri vardır. Bizim asıl önceliğimiz; sizlerin erdemli, ahlaklı, topluma yararlı ve iyi birer insan olmanızdır. Öğrenmeyi öğrenmeniz, bilgiye ulaşarak onu geliştirmeyi kavramanız ve zekâ, düşünce, hayal gücünüzden yararlanarak üretkenliğinizi ortaya koymanızdır” diye konuştu.
‘KURALLARI DİKKATLE OKUYUN’
Başarının en önemli sırrının inanmak olduğunu ifade eden Çelik, “Olumlu düşüncelerle motivasyonunuzu yükseltmek size büyük fayda sağlayacaktır. Bu sebepledir ki zihninizde büyüttüğünüz olumsuz ihtimallerin etkisiyle kaygının tuzağına düşmeyin. Kendinize daima güvenin. Ayrıca sınav gününden önce sınav kurallarını dikkatle okuyun ve sınav esnasında okullarımızda sizlere yardımcı olacak öğretmenlerimizin tavsiyelerine mutlaka uyun. Her şeyden önemlisi de aileniz ve öğretmenleriniz için olduğu gibi bizim için de çok değerli olduğunuzu daima hatırınızda tutun. Bu duygu ve düşüncelerle emeklerinizin karşılığını almanızı canı gönülden temenni ediyorum. Sizlere rehberlik eden ve daha iyi yetişmeniz için özveriyle çalışan değerli öğretmenlerimize ve daima destek veren kıymetli velilerimize teşekkür ediyor” diyerek öğrencilere başarılar diledi. Ayşe AYDIN

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑