Anket
Önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek olan İYİ Parti İl Kongresi'nde başkan sizce kim olmalı?
  • Şanbaz Yıldız
  • Nurcan Acaroğlu Göktaş

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

CHP’den İsmet Çiğit’e suç duyurusu

CHP İl Örgütü, partili kadınlara yönelik yazdığı köşe yazısı sebebiyle gazeteci İsmet Çiğit hakkında suç duyurusunda bulundu

23 Eylül 2019 Saat: 17:22
CHP’den İsmet Çiğit’e suç duyurusu
CHP’den İsmet Çiğit’e suç duyurusu

Bir internet sitesinde yazdığı köşe yazısıyla bir gazeteciyi hedef aldığı iddia edilen ve CHP örgütü üzerinden hakaret içerikli ifade kullanan İsmet Çiğit’e tepkiler arttı. CHP il örgütü Kocaeli Adliyesi’ne gelerek gazeteci Çiğit hakkında suç duyurusunda bulundu. Ardından adliye önünde basın açıklaması gerçekleştirdiler. Açıklamada İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, il yönetimi ve parti örgütü katılım sağladı.
'ZAN ALTINDA BIRAKILMAK İSTENİYOR'
Açıklamayı yapan CHP İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya,“Kocaeli yerel basınından İsmet Çiğit 19 Eylül tarihinde yayınlanan köşe yazısında bir gazeteciye yakışmayan üslupla, partimizde aktif görev yapmış kadınlara hakaret etmiştir. Söz konusu yazıda; Cumhuriyet tarihinden bu yana ilkeleri ve yol arkadaşları belli olan Cumhuriyet Halk Partisi’ne planlı bir saldırı mı hedeflenmektedir, yoksa CHP çatısı altında göğsünü gere gere çalışan emektar partili kadınlarımız mı zan altında bırakılmak istenmektedir” ifadelerini kullandı.
'ERKEK HEGEMONYASININ GÜÇ ÇATIŞMASI'
Kaya, “Şahsın kullanmış olduğu ifadelerde yer alan "erkek hegemonyasına ait" kadınları hedef alan, cinsiyetçi, sığ bakış açısını şiddetle kınıyoruz ve sessiz kalmayacağız. Kadınlara yöneltilen hakaret içerikli ithamlar TCK kapsamında suç unsuru barındırdığından konuyla ilgili bugün itibari ile adli işlemleri başlattık. Bu kentteki, bu ülkedeki ve dünya üzerindeki hiçbir kadının siyasi görüşü, ideolojisi ne olursa olsun ayırt etmeksizin erkek hegemonyasının güç çatışmasına, kişisel çıkarlarına alet edilmesine asla ve asla izin vermeyeceğiz” şeklinde açıklamasını sürdürdü.
'KADINA HAKARETİ NORMALLEŞTİRMEYE ÇALIŞAN'
“Bu tip kalkışmalarla kadınlara hakaret eden, zan altında bırakan, hedef gösteren her kim olursa olsun adalet önünde hesap verecektir” diyen Kaya,“Bizler de Cumhuriyet Halk Partili kadınlar olarak adalet arayışının bugün olduğu gibi her zaman öncüsü olacağız. Cumhuriyetimizin Kurucusu Atatürk’ün kadınlarımıza verdiği değeri hepimiz biliyoruz. Kendisini Atatürkçü olarak lanse ettikten sonra kadınlara hakareti normalleştirmeye çalışan, tepki aldıktan sonra ise ettiği hakaretleri savunmayı sürdüren ve bu zihniyeti taşıyan herkese Ata’mızın şu sözlerini hatırlatmak isterim; “Dünya üzerinde gördüğümüz her şey, kadının eseridir. Milletimiz güçlü bir millet olmaya azmetmiştir. Bunun gereklerinden biri de kadınlarımızın her konuda yükselmelerini sağlamaktır” şeklinde açıklamasını sonlandırdı.
'BİZ BU KONUNUN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ'
Ardından söz alan İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “Çok üzücü bir olay. Ülkemizde basına verilen önem her zaman tarafımızdan desteklenmiştir. Eline kağıt kalem alan güç zehirlenmesi içinde sağa sola saldırmakta. Bunu hiç bir şekilde kabul edemeyiz. Bırakın CHP, hiç bir kadına yakışmaz. CHP kadına değer veren kimseye hareket etmeyen bir örgüttür. Küfürle yol almaya çalışan bize oy vermesin. Gerekli soruşturulma yapmak adına suç duyurusunda bulunduk. Bundan böyle bu konuyu köpürtmenin anlamı yok. Herkes artık konuşmaktan kaçınsın. Size söz veriyoruz biz konunun takipçisi olacağımız” diye konuştu. Kerim ÇELİK

HABERİN GALERİSİ Tüm Galeriler

CHP’den İsmet Çiğit’e suç duyurusu

Açıklamada İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay ve CHP İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya en ön sırada yerini aldı.

CHP’den İsmet Çiğit’e suç duyurusu

İl yönetimi ve parti örgütü de katılım sağladı.

CHP’den İsmet Çiğit’e suç duyurusu

CHP İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber, Kocaeli Gazetesi: Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑