Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • Otopark
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

CHP’den Rafet Yıldızlı’ya vefa

CHP Kocaeli İl Başkanlığı binasında bulunan konferans salonuna CHP Eski İzmit İlçe Başkanı Rafet Yıldızlı’nın adı verildi. Salonun açılışı geçmiş dönem genel başkanlarından Murat Karayalçın’ın katılımı ile gerçekleştirildi

20 Temmuz 2019 Saat: 16:31
CHP’den Rafet Yıldızlı’ya vefa
CHP’den Rafet Yıldızlı’ya vefa

CHP Kocaeli İl Başkanlığı tarafından binada yer alan konferans salonuna partinin emektar isimlerinden olan İzmit İlçe Eski Başkanı Rafet Yıldızlı’nın adı verilerek açılış düzenlendi. İl Başkanı Cengiz Sarıbay ve yönetiminin ev sahipliğinde gerçekleşen açılışı geçmiş dönem Başbakan Yardımcısı, Devlet Bakanı ve Dışişleri Bakanı olan CHP İstanbul Eskiİl Başkanı Murat Karayalçın yaptı. Rafet Yıldızlı’nın da bulunduğu açılışta İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, İzmit Belediyesi Eski Başkanı Erol Köse, CHP Eski Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Andız, Rafet Yıldızlı’nın oğlu CHP İl Yönetim Kurulu Üyesi Harun Yıldızlı, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda partili katıldı.
‘İNSANLAR SAĞLIĞINDA VEFA GÖRMEK İSTER’
Programda ilk konuşmayı yapan CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “Bu binanın yapımında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Belediye imkanları olmadan partililerimizin katkılarıyla burayı yaptık. Bina açılışımıza genel başkanımız gelmiş ve binamızı çok beğendiğini ifade etmişti. Şimdi de Rafet Yıldızlı Konferans Salonu’nun açılışında birlikteyiz. Rafet kardeşimize katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum. İnsanlar sağlığında vefa görmek isterler” dedi.
‘DAYANIŞMA İÇERİSİNDE OLMALIYIZ’
CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay’ın ardından konuşan geçmiş dönem Başbakan Yardımcısı, Devlet Bakanı ve Dışişleri Bakanı olan CHP İstanbul Eski İl Başkanı Murat Karayalçın, “Vefanın sol siyasette önemsenmesi gerekiyor. Rafet Yıldızlı benim yol arkadaşım. Bu salona adının verilmesinden büyük memnuniyet duydum. Bunu Kocaeli örgütünün örnek bir çalışması olarak görüyorum. CHP’liler dayanışma içerisinde olmalı. Herkese vefa duygusunu göstermeliyiz. Hepimiz değerliyiz. Halkımız için çaba harcayan herkes değerlidir. İzmit Belediyesi’nin kazanılmasından dolayı da sizleri kutluyorum” ifadelerini kullandı.
‘FATMA HANIM BİZİM GÖZBEBEĞİMİZ’
“Ben İzmit Belediye başkanımızın başarılı olacağına içtenlikle inanıyorum” diyen Karayalçın sözlerinin devamında, “Fatma Hanım’ın parlamentoda verdiği mücadeleyi gördüğüm için bunu söylüyorum. Fatma Hanım bizim gözbebeğimiz. Biz farklıyız. Bizim belediye başkanlarımız eşitlik, özgürlük, dayanışma için hemşerilerine hizmet etmelidir. Biz bu değerler için siyaset yapan insanlarız. Belediyeler bunun örneklerini vermelidir. Bu uygulamaların başladığını da görüyorum” dedi.
‘PARTİLİLER OLARAK SORUMLUYUZ’
CHP’li belediye başkanlarının kamu çıkarlarını gözeterek çalışmalarını yürüteceklerini ifade eden Murat Karayalçın, “Kent yoksullarına sahip çıkacağız. Kent rantçılarına da karşı çıkacağız. Kent rantı hırsızlıktır. Büyük bir güçle geldik biz. Türkiye nüfusunun yüzde 45’ini CHP’li belediyeler yönetiyor. Milli gelirin yüzde 60’ını bizim belediye başkanlarımızın yönettiği kentlerde üretiyoruz. Biz bu yaklaşımımızı sürdürürsek Cumhurbaşkanlığını kazanırız. Belediye başkanlarının sergileyecekleri başarılar çok büyük önem taşıyor. Bu başarıdan veya başarısızlıktan partililer olarak bizlerde sorumluyuz” şeklinde konuştu.
‘ARTIK YENİ BİR CHP VAR’
Karayalçın son olarak partililere seslenerek “Her isteğiniz karşılanmayabilir.Bu bir zaman ve kaynak işidir. Küsmek, darılmak yok. Partili kimliğimizi hiçbir zaman unutmamalıyız. Artık Yeni bir CHP var. Bunu biz inşa ettik. Türkiye’yi yönetmek elimizin ucunda. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi bitmiştir. Türkiye bizi, CHP’yi bekliyor” sözlerini kullandı.
‘PARTİYE VE KOCAELİSPOR’A SAHİP ÇIKIN’
Murat Karayalçın’ın ardından adı salona verilen Rafet Yıldızlı partililere duygularını paylaştı. Yıldızlı konuşmasında, “Belediye başkanları, belediyeler partileri iktidara taşır. Belediyelere önem vermemiz lazım. Bu binanın yapımında herkesin katkısı var. Herkese emeğinden dolayı teşekkür ediyorum. Benim emeğim çam sakızı, çoban armağanıdır. Kocaelispor’a da çok önem vermeliyiz. Kocaelispor bu kentin bel kemiğidir. Oğluma “Partiye ve Kocaelispor’a sahip çıkın” diyorum. Böyle bir günde yanımda olduğunuz için hepinize teşekkür ediyorum” diye konuştu. Kerim ÇELİK

HABERİN GALERİSİ Tüm Galeriler

CHP’den Rafet Yıldızlı’ya vefa

CHP'nin emektarlarından Rafet Yıldızlı'nın adının verildiği toplantı salonunun açılışında Murat Karayalçın'ın yanı sıra İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, İzmit’in eski belediye başkanlarından Erol Köse, eski milletvekillerinden Mehmet Hilal Kaplan ve CHP’nin eski il başkanlarından Keramettin Gençtürk kurdeleyi birlikte kesti.

CHP’den Rafet Yıldızlı’ya vefa

İl Başkanı Cengiz Sarıbay, Karayalçın’a parti binasını gezdirerek eski fotoğrafları gösterdi.

CHP’den Rafet Yıldızlı’ya vefa

Eski Başbakan Yardımcısı Murat Karayalçın konuşmasında CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay'a Kocaeli'nin en uzun başkanlarından, Kocaeli'nin Süleyman Demirel'i benzetmesi yapması sonrası salonda gülüşmeler oldu. 

CHP’den Rafet Yıldızlı’ya vefa

CHP İl Başkanlığı’nın binasında bulunan konferans salonunun açılışında partililer yoğun ilgi gösterdi.

CHP’den Rafet Yıldızlı’ya vefa

Açılış için İzmit’e gelen Murat Karayalçın’ı partililer kapıda karşıladı.

CHP’den Rafet Yıldızlı’ya vefa

İsmi konferans salonuna verilen Rafet Yıldızlı, katılımından ötürü Murat Karayalçın’a teşekkür etti.

YORUMLAR Üye Girişi

 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere 1 yorum yapılmıştır
Sinan Yılmaz 20.07.2019 23:20
Bu nasıl vefa açılış fotoğrafında oğlu parayı verdi salona adı verilen rafet abiyi insan ön sıraya alır esamesi okunmayan vekil eskilerinin önde vefa gösterilen arkada öylemi olması lazım
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑