Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Otopark
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

CHP,Derince’de öz eleştiri yaptı

CHP’nin Derince İlçe Danışma Meclisi’nde konuşan Milletvekili Tahsin Tarhan, “Yerel seçimi iktidara taşıyacaksak omuz omuza vermekten vazgeçmeyeceğiz” derken Milletvekili Haydar Akar da, “Hatalarımızı tekrar gözden geçirmeliyiz” sözlerini kullandı

22 Eylül 2019 Saat: 15:31
CHP,Derince’de öz eleştiri yaptı
CHP,Derince’de öz eleştiri yaptı

CHP Derince İlçe Danışma Meclisi Toplantısı Derince Venüs İş Merkezi Tanyıldız Düğün Salonu’nda yapıldı. Toplantıya CHP PM Üyesi ve Milletvekili Haydar Akar, Milletvekili Tahsin Tahran, İl Başkanvekili Seda Oral, İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, 31 Mart seçimlerinde CHP’nin Derince Belediye Başkan Adayı olan Sertif Gökçe, Darıca Belediye Başkan Adayı Yakup Törk, eski milletvekili Hikmet Erenkaya, belediye meclis üyeleri, il yöneticileri, kadın ve gençlik kolları katılım sağladı.
‘BAŞA BAŞ BİR SEÇİM YAŞADIK’
Toplantıda açılış konuşmasını yapan CHP Derince İlçe Başkanı Nihat Değer, kadın gazetecilere hakaret eden gazeteciyi protesto ederek sözlerine başladı. 31 Mart seçimlerinde aday belirleme sürecini anlatan Değer, Derince’de tüm seçmene ulaşacak şekilde bir SKM çalışması yaptıklarını belirtti. Seçim günü seçime yapılan itirazların kabul edilmediğini söyleyen Değer, “Başa baş bir seçim yaşadık. Bu seçimlerin asıl kazananının CHP olduğunu unutmayın” sözlerini kullandı.
SERTİF GÖKÇE ÖZÜR DİLEDİ
Değer’in ardından konuşan Derince Belediye Başkan adayı Sertif Gökçe, “Seçimi kazanamadığım için tüm örgütümden özür dilerim. Kendime verilen görevi en güzel şekilde yürütmeye çalıştım. Görev bana 24 Ekim’de tebliğ edildikten sonra hemen aynı gün ilçe başkanımızla stratejik çalışmalarımızı başlattık. Görev tebliğ edilmeden önce biz 27 sorudan oluşan bir anket çalışması yapmıştık. İlçe kurulduğundan beri hiç sosyal demokrat bir belediye anlayışı ile yönetilmediği için işimizin zor olduğunu biliyorduk” diye konuştu.
‘TÜM EZBERLERİ BOZDUK’
“5 aylık bir süreçte 103 bin kişilik nüfusa ulaşmak için ilçe başkanımızla planlama yaptık” diyen Gökçe,“Tüm parti büyüklerimizi gezdik ve onların desteğini aldık. Biz karşımızda olan dev organizasyonun ezberini bozduk ve onlar bizi takip etmeye başladı. Bu süreçte tüm Derinceli partililerimize teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu. Gökçe’nin konuşması partili gençlerin alkış ve destek sloganları ile son buldu.
‘SEÇİM OLACAKMIŞ GİBİ’
Ardından konuşan Derince Belediye Meclisi CHP Grup Başkanvekili Erhan Akpınar, CHP meclis üyelerinin mecliste yaptıkları çalışmaları anlattı. CHP Derince örgütü üyelerinin her ayın ilk salı günü saat 17.00’de gerçekleştirilen belediye meclisini takip etmeye davet eden Akpınar, “Yarın seçim olacakmış gibi çalışmalarımızı sürdürürsek 4 yıl sonra Derince’de seçimi kazanmak için hiçbir engel olmayacaktır” şeklinde konuştu.
‘SON YILLARIN EN İLGİNCİ’
Ardından konuşan Milletvekili Tahsin Tarhan, “Danışma Kurullarında öyle tartışmalar yaşanıyor ki, sadece siyaset konuşan, ılımlı normal geçen bir meclis toplantısı yapan Derince yönetimimizi takdir ediyorum. Son yılların en ilginç seçimiydi. Böyle seçimler 20 yılda bir gelir. Halk ayağa kalktı dedi ki ‘Belediyecilik sosyal demokratların işi.’ Halk bu mesajı verdi. Seçim bitmemiş gibi halen çalışıyoruz. Genel merkezimizin bizi görevlendirdiği yerlerde neden kaybettik onları araştırıyoruz” ifadelerini kullandı.
‘İNAT YÜZÜNDEN KAYBETTİK’
“Kaybedilen kentlerin, eksiklerini takip ediyoruz” diyen Tarhan,“Bunları kalem kalem not alıyoruz. Yerel seçimi iktidara taşıyacaksak omuz omuza vermekten vazgeçmeyeceğiz. Büyükşehir bizde olmalıydı. Bizde olsa Derince’yi de alırdık, Gölcük ilçesini de. Ama ne yazık ki Büyükşehir’i alamadık. Darıca, Başiskele’de ittifakı belirleyemedik. Körfez’de bir arkadaşımızın inadı yüzünden Körfez’i kaybettik. Bunlar olmasa daha iyi çalışmalar yapıp kazanabilirdik. Ama hatalarımızdan ders aldık. Kazanmak için tuğlayı zamanında koymak gerek” dedi.
‘BOŞA ÇIKARMAYACAĞIZ’
“Bu noktadan sonra Derince ilçeye talip olmamız gerek” sözlerini kullanan Tarhan,“Devletin bütün imkânlarını kullanabiliyoruz. İdealist olarak devam edip, partiyi ayakta tutmaya emekçilerin emeğini de mücadelesini de boşa çıkarmayacağız. Halkımız için mecliste her şeyi yapıyoruz, verdiğimiz soru önergeleri reddediliyor. Ama pes etmiyoruz. Siz bize sahip çıkacaksınız, siz diyeceksiniz vekillerimiz bunu dile getirdi diye” açıklamasında bulundu.
‘HATALAR YAPABİLİRİZ’
“Biz birbirimize sahip çıktıkça başaracağız” diyen Tarhan,“Son olarak şunu demek istiyorum. Gölcük’te bir hata yaptık. Sevgili adayımızdan bir isteğim var. Lütfen Gölcük’te bu hatayı yapmayalım. Biz Derince’yi kaybetmedik, elimizden aldılar. O emaneti tekrar geri almamız gerek. Biz de insanız, hatalar yapabiliriz. Ama önemli olantelafi etmektir. Ben Sertif kardeşimi başkan olarak görmek istiyorum. Allah yolunu açık etsin” şeklinde konuştu.
‘ BEŞ YIL DAHA KAYBETTİ’
Tarhan’ın ardından konuşan Milletvekili Haydar Akar; “Kimse kimseye tanıdığı diye koltuğunu ikram etmez. Zamana bakmadan, korkmadan,koltuğu kimsenin ikramını beklemeden sonuna kadar çalışarak hak etmeliyiz. Genç yaşına rağmen koltuğu kazananlar var. Bugün İstanbul’u kazanan gençleri örnek almalıyız. Siz çalışacaksınız, biz de çalışmaları takip ederek, sizlere destek olacağız. Derince örgütü birlik beraberlik içerisinde çok kaliteli bir seçim süreci geçirdi. Derince bir beş yıl daha kaybetti ama gelecek dönem Allah’ın izniyle kazanacağız. Tahsin Bey’in dediklerini doğru buluyorum. Hatalarımızı tekrar gözden geçirmeliyiz” sözlerini kullandı.
‘SİYASET UZUN SOLUKLU’
Seçim süreci değerlendirmelerin dışında, parti yönetimiyle ilgili tavsiyelerde de bulunan Akar; “Yarıştığımız halde kaybettiğimiz yerler oldu. Darıca gibi Derince gibi çok fazla emek verdiğimiz yerleri kaybettik. Siyaset uzun soluklu bir iştir. Her şeye zamanında vakıf olup, zamanında takip etmeliyiz. Sertif kardeşime başarılar diyorum, inşallah kendisini Derince’de başkan olarak göreceğiz” şeklinde konuştu.
‘YARIŞALIM, KAVGA ETMEYELİM’
Akar, “Örgüt seçimlerinde, örgütte çalışan arkadaşlarımızın parti yöneticilerini seçme hakkı olmalı. O zaman göreceksiniz partimiz çok daha başarılı işlere imza atacaktır. Tüzüklerle ilgili eksiklerimiz bitmek üzere, örgütlerimize ulaştıracağız. CHP olarak yarışalım ama kavga etmeyelim, tartışalım ama kavga etmeyelim huzur içinde böyle sakin toplantılar geçirelim” şeklinde konuşmasını sonlandırdı.
ÇARŞAF LİSTE İSTEĞİ
Danışma meclisi toplantısında partililer dar kadro çalışma yöntemini, meclis üyelerinin belirlenmesinde mahallelere sorulmamasını eleştirdi. Ön seçim eleştirilerinin olduğu toplantıda, partinin başarılı olması için ön seçimlerinin yapılması, kongrelerin çarşaf liste ile yapılmasını istedi. Eleştirilerin olduğu danışma meclisinde tartışma yaşanmadı. Kerim ÇELİK

HABERİN GALERİSİ Tüm Galeriler

CHP,Derince’de öz eleştiri yaptı

CHP PM Üyesi ve Milletvekili Haydar Akar

CHP,Derince’de öz eleştiri yaptı

CHP Milletvekili Tahsin Tarhan

CHP,Derince’de öz eleştiri yaptı

Derince Belediye Başkan Adayı Sertif Gökçe

CHP,Derince’de öz eleştiri yaptı

Partililer toplantıda seçimler ile ilgili eleştirileri sundu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑