Anket
Önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek olan İYİ Parti İl Kongresi'nde başkan sizce kim olmalı?
  • Şanbaz Yıldız
  • Nurcan Acaroğlu Göktaş

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

CHP İzmit’te 3 aday yarıştı

CHP İzmit İlçe Gençlik Kolları’nın kongresinde Ahmet Sefa Taşkın, Ahmet Ömer Kavut ve Emre Gümüş başkanlık için yarıştı. Adayları destekleyen listeler ise kongrede coşkuyu artırdı

16 Şubat 2020 Saat: 15:33
CHP İzmit İlçe Gençlik Kolları
CHP İzmit’te 3 aday yarıştı

CHP İzmit İlçe Gençlik Kolları olağan kongresi, bugün KYÖD’te gerçekleşti. Kongrede mevcut başkan Engin Akbulut yeniden aday olmazken Ahmet Sefa Taşkın, Ahmet Ömer Kavut ve Emre Gümüş başkanlık için yarıştı. 743 kişinin oy kullanma hakkının bulunduğu kongrede 10 ilçe yöneticisi ve 74 il delegesi seçildi. Kongre oy birliğiyle blok liste şeklinde yapıldı. Gençler destekledikleri adayların heyecanına sloganlarıyla ortak oldu.
KONGREYE YOĞUN KATILIM
Kocaeli Yüksek Öğrenim Derneği’nde gerçekleşen kongreye İl Başkanı Cengiz Sarıbay, İl Başkan Adayları Hikmet Erenkaya ile Harun Yıldızlı ve eşi Betül Yıldızlı, İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Andız, İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, İzmit İlçe eski Başkanı Selman Yıldırım, İzmit Belediye Meclis CHP Grup Başkan Vekili Necat Çakır, İzmit İlçe eski Gençlik Kolları Başkanı Devrim Bal ve parti örgütü katılım sağladı. Kongrenin Divan Başkanlığını Ozan Aksu üstlendi.
SARIBAY, ‘HAKKINIZI HELAL EDİN’
Kongrede konuşan CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “Bu kongrede benim gördüğüm CHP’nin iktidara yürüyüşünün ayak izi. Bunu hem buradaki kalabalıktan hem de 3 adaylı bir kongre olmasından dolayı söylüyorum. Burada bir arkadaşımız ipi göğüsleyecek. Ama kazanan o arkadaş değil, burada CHP kazanacak. El ele örgütlenip önümüzdeki seçimleri almak için çabalayacaklar. 1 Mart’ta gerçekleşecek olan il kongresinde il başkanlığını bırakacağım. Hakkınızı helal edin. Sadece il başkanlığı unvanını bırakıyorum. Partiyi bırakmıyorum. Yine emrinizde olacağım. 45 yıldır bu partiye hiç küsmedim ve kırılmadım” dedi.
‘İZMİT BİR ADIM OLDU’
Başkan Sarıbay’ın ardından konuşan İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Andız, kürsüye partili gençlerin alkışlarıyla geldi. Andız, “2 yıl önce bu salonda Murat Erinç kardeşimle aday oldum. Ben seçildim. Burada bir söz vermiştik. Hedefimiz 17 yıllık AKP iktidarına bir delik açmaktı. Bunu 31 Mart seçimlerinde başardık. İzmit Belediyesi’ni aldık. Gönül isterdi tüm belediyeleri alalım. Ama bu bir adımdı. Bundan sonra Kocaeli Büyükşehir Belediyesi sosyal demokratlar tarafından yönetilecek” ifadelerine yer verdi.
‘YAŞ HADDİNE TAKILDIM’
Sözlerini sürdüren Andız, “Buradan iki kişiye teşekkür etmek istiyorum. Partisi için gece gündüz çalışan İzmit İlçe eski Gençlik Kolları Başkanı Mehdi Kaan Günan ve seçim süresince sabah 5.00’te sokağa çıkan, gece yarılarına kadar çalışan, hakkı olmasına rağmen bugün aday olmayan mevcut İlçe Gençlik Kolları Başkanı Engin Akbulut. Bu kardeşlerimin herkesin üzerinde emeği var. Bu parti inşallah onlara emeklerini öder. Bende İl Başkanı Cengiz Sarıbay gibi il gençlik kolları kongresinde aday değilim. Yaş haddine takıldım. Takılmasaydı da aday olmayacaktım” şeklinde konuştu.
‘BURADAN KOL KOLA ÇIKMALIYIZ’
Andız’ın ardından sözü alan ilk başkan adayı Ahmet Ömet Kavurt, “İçinde bulunduğumuz kongre süreci, partinin silkelenme sürecidir. Biz hak, hukuk ve adalet diyerek yol yürüyenlerdeniz. Bizler her şeye rağmen boyun eğmeyen gençleriz. Özgür bir nesiliz. Kongre sonucu ne olursa olsun buradan kol kola çıkmalıyız. Kongrede başkan olursam 400 gensin yanında olacağız, kimseyi ayrıştırmayacağız. Son gece birbirini listeden silen değil birleştirici güç olacağız. Mahalle meclisi kuracağız. Bundan sonraki seçimde sandık görevlilerini biz önereceğiz. Genç işçi komisyonu kuracağız. Gençlerden oluşan hukuk komisyonu kuracağız” dedi.
‘ANLAYIŞIMIZ FARKLI HEDEFİMİZ AYNI’
Kavurt’un ardından kürsüye çıkan Ahmet Sefa Aşkın, “15 yıl sonra İzmit’te gaflete, dalalete ve hatta hıyanete düşenlere karşı büyük bir zafer kazandık. Hepimizin gözlerinde aynı ateş yüreğinde aynı tutku var. Bugün bu salonda geleceğin yöneticileri var. Yeni bir dönem ılık tutacak olan bizleriz. Karanlığa ışık tutacak olan bizleriz. Hepimizin derdi vatan hepimizin derdi Atatürk’ün ilkelerini yaşamak. Yönetim anlayışımız farklı olacak ama hedefimiz aynı. Hepimizin derdi bu partiyi daha yükseklere taşımak. Atatürk’ün öncülüğünde bu partiyi daha ileriye taşımaktır. Kongrenin galibi İzmit’imizi yerelde ve genelde iktidara taşıyacak yönetimlerdir. Hedefimiz büyükşehir” dedi.
‘HER ŞEY KAZANMAK DEĞİL’
Sözlerini sürdüren Aşkın, “Akılcı ve gerçekçi çözüm üretmeye çalıştık. Geleceğimiz şekillendirecek projeleri için çıktık yola. Üzerimize düşen görevi yerine getirmek Atatürk’e bu milletin bağımsızlığı için binlerce şehidimize olan borcumuzu ödeyeceğiz” dedi. Son aday Emre Gümüş ise “Bugün burada olmamızın neden, ufak hesaplar peşinde koşan siyaset anlayışını bitirmektir. Bizim için her şey kazanmak değildir. Bizim için ahlak ve etik her şeyden önde gelmektedir. Bu süreci yalnızda kongre olarak görmüyoruz. Bu süreç partimizi yeniden iktidar yapmanın yoludur. Bu kongreyle önce İzmit’i sonra Kocaeli’nin umudu olmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.
‘HALKTAN YANA OLACAĞIZ’
Gümüş, “Mahalle örgütlenmesinden lise komisyonuna, üniversite çalışma komisyonuna, kültür ve sosyal aktivitelere kadar birçok alanda CHP’yi zirveye çıkaracağız. Yönetim kurulumuz 10 kişi olacak ama bu partiyi 743 üyemizle birlikte yönetmeye ant içerek yola çıktık. Tek yumruk olmak üzere yola çıktık. Bizler gücümüzü Denizlerden, Mahirlerden, İbrahim Kaypakkayalardan, Namık Kemallerden alıyoruz. Bagajımızı boşaltıp geldik buraya. Güçlü bir gençlik örgütünü inşa etmeye geldik. 743 üyemizle bu örgütü adım adım ileriye taşıyacağız. Güçten yana tavır koymayacağız. Zulme ve baskıya asla boyun eğmeyeceğiz. Gücümüzü iktidardan kuvvetten değil halktan alacağız. Biz parti içi siyaset yapmıyoruz” diyerek konuşmasını tamamladı.Konuşmaların akabinde seçime geçildi. Ayşe AYDIN


AHMET SEFA AŞKIN’IN LİSTESİ

Yönetim Kurulu: Nazlı Afacan, Yiğit Anıl Baştuğ, Efecan Beyhan, Tuncer Güngördü, Doğukan Yılmaz Gürol, Atilla Kocatürk, Semih Koç, Melike Naiboğlu, İlknur Sular, Deniz Dilara Yılandiloğlu.
İl Kongre Delegeleri: Erdi Afacan, Abdul Kadir Akarsu, Merve Akbalık, Tuğçe Akkuş, Ekin Akyollu, Berker Arslan, Gürkan Aslan, Ahmet Sefa Aşkın, Buse Atilla, Feyza Ayaz, Uğur Ayyıldız, Yiğit Anıl Baştuğ, Gamze Bayram, Efecan Beyhan, Melek Özge Bingöl, Burak Bulun, Anıl Buran, Serdar Bülbül, Mehmet Büyük, Umutcan Ceylan, Emircan Çalım, Hazal Çelebi, Can Doğdu, Mustafa Kemal Dönmez, Bahadır Eken, Berre Eraslan, Furkan Ertürk, Sefa Enes Filiz, Ayşegül Güroğlu, Sercan Güler, Sema Nur Gümüş, Doğukan Yılmaz Gürol, Dilşat Hasret Haczeyni, Elif Hazar, Caner İlter, Ulaş Kan Kahraman, Gözde Karaahmet. İbrahim Kadir Karakol, Mustafa Kardaş, Gökhan Keser, Samet Keskin, Arda Kırver, İhsan Kızıltan, Semih Koç, Mehmet Eren Korkmaz, Semih Korkmaz, Emirhan Köşker, Raşit Meşe, Nisanur Mustafaoğlu, Melike Naiboğlu, Hakan Nallı, Esra Nigiz, Yusuf Obay, Ergin Olcay, Oğuzhan Oruç, Asude Önen, Kemal Özdemir, Aslıhan Özdiner, Sıla Özkaraman, Gözde Öztürk, Şüheyda Polat, Oğuz Saraç, Sinan Sevgili, İrem Sevil, Umut Sevim, Ahmet Numan Seviş, Özgür Sıray, Buse Sönmez, Esra Şaliş, Halenur Taşer, Nurşah Yaşar, Deniz Dilara Yılandiloğlu, Berkay Dorukhan Yıldızlı, Halil İbrahim Zengin.


EMRE GÜMÜŞ’ÜN LİSTESİ
İl Yönetim Kurulu: Burak Akbulut, Melike Ateş, Emirhan Demirkol, Özgür İncehasan, Muhammet Taha Karavar, Meleyna Ayşe Kaya, Simge Kaplan, Kerem Özmen, Anıl Serbest, Tarık Hasan.
İl Kongre Delegeleri: Berkant Altaş, Alican Alyüz, Kayra Aksan, Burak Akbulut, Engin Akbulut, Ebru Andız, Ece Arsu, Ahmet Sefa Aşkın, Abdül Samet Ataç, Melike Ateş, Burak Borlak, Çağlar Cebe, Kardelen Çağlayan, Deniz Çaklılı, Anıl Ömer Çelebi, Simge Demir, Mustafa Kemal Dönmez, Tezcan Durmuş, Erdi Ediş, Anıl Taylan Erben, Sinem Erdem, Aleyna Eren, Sena Ertaş, Emre Ertuğ, Sefa Filiz, Emre Gümüş, Mehdi Kaan Günan, Berk Gürbey, Oğuzhan Gürkaş, Doğukan Gürtay, Selda İlbeyli, Özgür İncehasan, Ulaş Kaan Kahraman, Salih Kanpara, Derya Kara, Muhammet Taha Karavar, Ahmet Ömer Kavut, Mert Kavşut, Emirkan Kaymaz, Meleyna Kaya, Simge Kaplan, Meltem Kazan Talha Tunahan Kesemenli, Hatice Kırlangıç, Duygu Kula, Edip Ege Kumral, Murat Nasır, Ertuğrul Emre Okan, Furkan Öz, Ece Önayaker, Samet Özderi, Serhat Özkan, Kerem Özmen, Semih Özsoy, Melisa Saraç, Meltem Sarı, Salih Sarıca, Gökmen Saydam, Anıl Serbest, Umut Sevecen, Aleyna Solmaz, Çağatay Suat, Burak Şerit, Hasan Tarık, Eylül Taşdı, İlker Tonyalı, Bulut Toksöyle, Gökhan Turan, Sıla Su Türkmen, Gökhan Ulugöl, Busenur Umut, Burçin Uslu, Simay Yasal, Cumhur Yazıcı.


AHMET ÖMER KAVUT’UN LİSTESİ
İl Yönetim Kurulu: Baran Şengül, Buket Akyol, Burak Giyik, Ecem Kaya, Emircan Sapankaya, Gözde Çetin, Mutlu Kurşun, Nazım Güney. Can Atan, Uğur Korkmaz, Tayfun Soydan.
İl Kongre Delegeleri: Ahmet Ömer Kavut, Berre Eraslan, Müge Dinçer, Anıl Deniz Pişkin, Asude Önen, Ayçanur Soydan, Aypar Solak, Baran Şengül, Barış Şengül, Barış Güler, Berk Atalay, Berkan Kaygusuz, Berkayl Başol, Emre Gümüş, Buket Akyol, Burak Giyik, Cemal Taşçı, Cemil Cömert, Çağdaş Engin, Çağrı Kahveciler, Çağrı Karabacak, Çiğdem Ediş, Damla Bozkurt, Deniz Özdüzgün, Derya Akkaya, Didem Bekil, Dilşah Küçük, Doğan Durak, Emircan Altın, Emre Baltacı, Enam Ergül, Mehmet Büyük, Erdi Sucuğ, Eren Horos, Erol Çalım, Evrim Soğuksu, Fatih Kumsal, Figen Karagülle, Gamze Bayram, Gökçe Kul, Gökhan Ulugöl, Gülten Bal, Hakan Daş, Hasan Tarhan, Hüseyin Dinç, İbrahim Korkmaz, İbrahim Pala, Meltem Sarı, Mert Hacıoğlu, Mert İnal, Muharrem Kurt, Mustafa Kemal Dönmez, Öznur Yalçınkaya, Çağatay Suat, Nazım Güney Canatan, Okan İmamoğlu, Olcay Serbest, Onur Sakız, Ödül Köklü, Recep Kut, Salih Sarıca, Selçuk Sarıca, Serdar Afal, Sıla Özkaraman, Neşe Kalka, Sinan Eğil, Soner Narin, Özge Sağlam, Talha Tuna Kesemenli, Tezcan Durmuş, Tolgahan Öter, Ulaş Kan Kahraman, Umut Kolaylı, Umut Sevim, Volkan Tan.

HABERİN GALERİSİ Tüm Galeriler

CHP İzmit’te 3 aday yarıştı

İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkan Adayları Ahmet Sefa Taşkın, Ahmet Ömer Kavut ve Emre Gümüş, İl Başkanı Cengiz Sarıbay, İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Andız, İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Engin Akbulut ve Ozan Aksu ile bir arada görülüyor.

CHP İzmit’te 3 aday yarıştı

CHP İl Başkan adaylarından Harun Yıldızlı, ilçe gençlik kongresine eşi Betül Yıldızlı ve oğlu Nazım Ege ile katıldı.

CHP İzmit’te 3 aday yarıştı

CHP İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkan Adayları (soldan sağa) Ahmet Ömer Kavut, Emre Gümüş ve Ahmet Sefa Taşkınbaşkanlık için yarıştı.

CHP İzmit’te 3 aday yarıştı

İl Başkanı Cengiz Sarıbay il kongresinde veda edeceğim için tüm adaylara başarılar diledi.

CHP İzmit’te 3 aday yarıştı

Kongrenin Divan Başkanlığını İl Gençlik Kolları Eski Başkanı Ozan Aksu üstlendi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑