Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Otopark
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Siyaset

CHP’li meclis üyelerinden meclis sonrasında açıklama

İzmit Belediyesi’nin CHP’li meclis üyeleri, dün (salı) gerçekleşen meclis toplantısının akabinde AK Partili meclis üyelerine yönelik bir açıklama yaptı

4 Eylül 2019 Saat: 14:19
CHP’li meclis üyelerinden meclis sonrasında açıklama
CHP’li meclis üyelerinden meclis sonrasında açıklama

İzmit Belediyesi’nin CHP’li meclis üyeleri, meclis toplantısının akabinde AK Partili meclis üyelerinin tavrına karşı bir açıklamada bulundu. Meclis üyelerinin ortak yaptığı açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Üzülerek söylüyoruz ki AK Parti grubu, neye muhalefet edeceğini ve ne şekilde edeceğini bilemez durumdadır. Buna üzülüyoruz çünkü muhalefet sandıklarının aksine demokrasiyi güçlendirir, iktidarda olanın doğru işler yapmasını sağlar. Yaşanılan kent için, ülke için doğru işler yapılmasının önünü açar. Oysa AK Parti grubu muhalefeti kara çalmak ve iş yaptırmamak için kullanmaya çalışıyor. Bunu hizmet için kurmaya çalıştığımız müdürlüklerde ve bugün araç alınması için komisyonda görüşülmesi öngörülen, belediyenin ve halkın yararına en uygun yolun bulunmaya çalışılmasındaki tavırlarında da gördük.
'TEK DOĞRU BU BEDELİN ÇÖPE GİTTİĞİDİR'
Tasarruf için müdürlüklerin isminin değişmesini reddederken, diğer taraftan devlet üzerine çöreklenmiş olan TÜGVA ve Ensar gibi vakıflara kendi belediyeleri tarafından milyonlar aktarılmasına sesleri çıkmamıştır. Sayın Ünlü’nün iddia ettiğinin aksine Başkanımızın, seçimden önce araç alacağım diye bir beyanı olmamıştır. Önceki dönemden 11 araç fazla olmasına ve yüzde yirmi enflasyon artışına rağmen aynı koşullardaki ihale, belediyemiz tarafından önceki dönem bedellerinin çok altında gerçekleştirilmiştir.
‘BAL, HALKIN DUYGULARINI İLETTİ’
Halka hizmet için acil olarak yapılan bu eylemi AKP grubu her zaman olduğu gibi çarpıtmaktadır. Ünlü’nün demecindeki tek doğru bu bedelin çöpe gittiğidir. Çünkü bu bedel, çöplerin toplanması ve İzmit’in daha yaşanılabilir ve daha temiz bir kent haline gelebilmesi için harcanmaktadır. Meclis Üyemiz Devrim Bal yaptığı konuşmada bölge halkının samimi duygularını iletmiştir. Buna karşın AKP grubu sanki bu, meclis üyemizin kendi fikriymiş gibi algı yönetmeye çalışmıştır.
‘HİZMETTE AYRIM GÖZETMİYORUZ’
Millet ittifakının tüm unsurları, etnik, din, dil, ırk ve mezhepsel ayrılıklara sonuna kadar karşı olup vatandaşlar arasında hiçbir ayrım gözetmemektedir. Bizler meclis üyeleri olarak farklı siyasi görüşten olan belediyelerin de böyle bir ayrıcalık gözetmediğine inanıyor ve çalışmalarımızı İzmit halkının refahı ve mutluluğu için ayrım gözetmeksizin hizmete devam etmekteyiz. Şunu da ifade etmemiz gerekir ki belediyemiz, yukarıda bahsettiğimiz doğrultuda tüm yapıcı eleştirilere ve muhalefete önem vermektedir. Örneğin MHP grubunu vermiş oldukları yapıcı muhalefetten dolayı tebrik ediyoruz." Kerim ÇELİK


CHP’li meclis üyeleri basın açıklaması düzenledi. Açıklamada İlçe Başkanı Hakan Çakar da hazır bulundu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑