Mobesko (Sağ blok Ana sayfa)
Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • Otopark
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Röportaj

‘Çıkış zamanım mükemmeldi’

Gazetemizi ziyaret eden Saadet Partisi İzmit Belediye Başkan Adayı Özen, “Seçmen iki aday arasında sıkışmış, ikisine de oy vermek istemiyordu. Böyle bir pozisyonda ben aday olarak çıktım. Çıkış zamanı mükemmel bir zamandı” dedi

21 Mart 2019 Saat: 17:17
‘Çıkış zamanım mükemmeldi’
‘Çıkış zamanım mükemmeldi’

Merve YUSUF - Saadet Partisi İzmit Belediye Başkan Adayı Ahmet Özen, bugün (perşembe) gazetemizi ziyaret etti. Özen’i Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Sadun Çetin karşıladı. Ahmet Özen İzmit Belediye Başkan adaylığındaki seçim çalışmalarından bahsetti. Bir önceki dönem Karamürsel Belediye Başkan Adayı olan Özen, İzmit’te kazanmanın Karamürsel’den daha kolay olduğunu söyledi.

KARAMÜRSEL’DEN BAHSETTİ

Ahmet Özen: “Genel seçimlerde bizim Karamürsel’deki oyumuz %4’tü, CHP’nin ise % 21. Biz CHP’lilere dedik ki siz burada güçlü göründüğünüz sürece ne siz, ne de biz seçimi alabiliriz. Çünkü AK Parti seçmeni bize gelmek istiyor, oraya gidersem aradan CHP sıyrılır düşüncesiyle gelemiyor. Oradan hakkıyla oy alamıyoruz. Siz asılmayın ki AK Parti sizin üzerinizden propaganda yapmasın dedim. %21’i mi, %4’ü mü 35’e çıkarmak kolaydır? Diye sordular. Ben dedim ki %4’ü %35 yapmak çok kolay.”

‘AK PARTİ CHP ÜSTÜNDEN PRİM YAPIYOR’

“Bu dönem de ben gidip konuştum. CHP’lilere yanlış atı oynuyorsunuz dedim. 5 yıl önce milletvekili adayıyken de bir demeç verdim. Dedim ki CHP AK Parti’nin kaybetmesini istiyorsa bu seçime girmesin AK Parti zaten kaybeder. Çünkü AK Parti CHP üzerinden prim ve siyaset yapıyor.”

‘’ÇIKIŞ ZAMANIM MÜKEMMELDİ’

“Bazıları bana geç çıktın 2 ay önce çıksaydın seçimi alırdın dedi. Ben de hayır tam zamanında çıktım dedim. Seçmen iki aday arasında sıkışmış, ikisine de oy vermek istemiyordu. Böyle bir pozisyonda ben çıktım. Çıkış zamanı mükemmel bir zamandı. İki adaydan önce çıksaydım beklenti olmazdı. İzmit adaylığımı kendim de beklemiyordum. Adaylık başvurusu da yapmadım. Şartlar bizi aday olmaya mecbur kıldı.”

‘İLK DEFA RÜZGAR ARKAMDAN ESİYOR’

Ben Karamürsel’de %21 oy aldım ama çok zorlandım. Bugün geldiğim noktada ilk defa bir seçimde rüzgar benim arkamdan esiyor. Benim işim zor değil, ben Leyla değil, Mecnun lazım deyip çıktım işin içinden. Asıl mesleğim edebiyat. Babam esnaftı. Ticaretle büyüdüm. Ticaretten de eğitimden de anlıyorum. Yıllardır yöneticilik yapıyorum. Bunlar benim için bir avantaj.

‘KÜSKÜNLERİ ZİYARET EDİYORUM’

60 gündür arazideyim. Hücre çalışmaları, ev toplantıları yapıyorum. CHP, MHP, AK Parti, İYİ Parti’nin küskünlerini tespit edip onları ziyaret ediyorum. İlk ziyaretlerime kendi partimden başladım. Herkesle görüştüm.”

‘KALDIRIM DEĞİL, İNSAN YAPACAĞIZ’

“Beka meselesiyle tabanı tutacaklarını sanıyorlar. Asıl sorun bekarlık meselesi dedim. Ben AK Partililerden, küskünlerden oy alacağım. Sandığa gitmeme olayını ben bitireceğim. Ben uçuk kaçık şeyler anlatmıyorum. İnsanların derdini biliyorum. Ben adamın damarına dokunuyorum. Bizim yeni kaldırımlar yapmaya ihtiyacımız yok bizim insan yapmamız lazım. Bir şehrin başkanı beyin gibidir. Beyin olmazsa ne el oynar ne de kol… Bu şehir felç, hasta…”

‘HER YERİN %90 OYUNU ALIYORUZ’

“Biz gittiğimiz her yerin %90 oyunu alıyoruz. Ben değil, biz kazanacağız diyorum. Sizden bilgi almadan o sokağa bir parke taşı bile koymayacağım diyorum. Annem eskiden sokağını süpürürdü. Şimdi süpürmüyor çünkü belediyenin sokağı. Evin, sokağın mahallen senin değil, belediyenin… Biz daha geniş bir kitleye hitap etmeye çalışıyorum. Tek endişem 1 Nisan’dan sonra beni duymayanların ya da tanımayanların olması. Çok koşturdum. Ben gittiğim yerlerden 10 oy alıyorsam bunlardan 5’i Millet İttifakı’nın adayı Fatma Kaplan Hürriyet’ten, 3’ü Cumhur İttifakı’nın adayı Sibel Gönül’den ve kalan 2’si ise sandığa gitmeyecek olanlardan.”

‘İZMİT KARAMÜRSEL’DEN DAHA KOLAY’

“İzmit’in benim için Karamürsel’den daha kolay olduğunu biliyorum. Buradan daha kolay oy alabilirim. Bunun rakip adaylardan kaynaklandığını düşünüyorum. Avantajlarımız çok fazla ve bu olumlu şekilde neticelenecek diye düşünüyorum. Yaşadığım tecrübeler, bu işi yapabileceğimi gösteriyor.”

‘ZİYARETLERDE SOHBET EDİYORUM’

“Her akşam 3 ev ziyareti yapıyoruz. Ziyaretlerimde sohbet ediyorum. Parti konuşmuyorum. İnsanlar siyasetten bıktığını söylüyor. Karamürsel seçimlerinde 65 kiloydum. Şimdi 75 kiloyum. Bana bir arkadaş seçmenin %10’u zayıfsın diye oy vermedi. Diğer %10 da zayıfsın oy vermedi dedi. İlk %10 bu adam zayıf başkan olsa kim bilir nasıl yer dedi, diğer %10 ise bu adam yemiyor biz yedirip işlerimizi hallettiremeyiz der dedi. Seçim çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor.”


Ahmet Özen kimdir?
1974 yılında Karamürsel'de dünyaya geldi. İlkokulu; 4 Temmuz İlköğretim Okulu'nda, Ortaokul ve Liseyi; Karamürsel İmam Hatip Lisesi'nde tamamladı. Yüksek Öğrenimini; Dumlupınar Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Edebiyat Bölümü'nde tamamladı. Üniversite eğitimine devam ederken Kütahya'nın ilk yerel siyaset dergisi SAHRA’yı yayın hayatına hazırladı. Üniversite öğrenimini tamamladıktan sonra Birikim Koleji, Özel Muhsinler Lisesi ve Özel Marmara 2000 Lisesi'nde Türkçe-Edebiyat öğretmeni olarak görev yaptı.
Bu görevlerinin yanı sıra eğitimci-yazar kimliğiyle Milli Gazete'de köşe yazarlığı da yapmış olan Ahmet Özen, Milli Gençlik Vakfı, Anadolu Gençlik Derneği gibi kurum ve kuruluşlarda 15 yıl yönetici olarak görev yaptı. 2008 - 2011 yılları arasında Anadolu Gençlik Derneği Kocaeli Şubesinin Başkanlığını 3 yıl boyunca sürdürdü.
40 Hadis 40 Umre, Cadde Kitap Okuyor, Hayat Okulu gibi Sosyal Projelerin uygulamasını gerçekleştirdi. Yerel Yönetimler için uygulamalar hazırlamak üzere Sakarya Üniversitesinde halen birçok akademisyen ile çalışmalar yürüten ÖZEN, Sakarya’da faaliyet gösteren Özel bir eğitim Kurumunun Genel Müdürlüğünü yapmaktadır. Özen, İngilizce ve Arapça bilmekte, evli ve 4 çocuk babasıdır.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑