Eğitimciler tartıştı
Hürriyet'ten Büyükakın'a ziyaret
Aydın,‘Birkaç güne belli olur’
Petrol-İş, ‘Asla geri adım atmayacağız’

Mobesko (Sağ blok)

Anket

Kocaeli'nde halkımız için yapılan sosyal faaliyet alanlarını yeterli buluyor musunuz?
  • Evet
  • Hayır
  • Fikrim yok
İmsakiye

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Seçim

'Çılgın Kocaelililer, Millet Bahçesi Gebze Kışlası’na yapılacak'

24 Haziran’da Kocaelililerden destek isteyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, sıcağa rağmen alana gelen vatandaşlara “Kocaeli bambaşka, çılgın Türkler’den sonra çılgın Kocaeli’de burada” övgüsünü yaptı.

10 Haziran 2018 Saat: 19:26
Çılgın Kocaelililer, Millet Bahçesi Gebze Kışlası’na yapılacak
'Çılgın Kocaelililer, Millet Bahçesi Gebze Kışlası’na yapılacak'

24 Haziran’da Kocaelililerden destek isteyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kocaeli’ye mitinge katılımı için teşekkür etti. Sıcağa rağmen alana gelen vatandaşlara “Kocaeli bambaşka, çılgın Türkler’den sonra çılgın Kocaeli’de burada” övgüsünü yaptı. Erdoğan ayrıca millet bahçesini, Gebze Kışlası’nda 400 dönümlük alana inşa edeceklerini söyledi

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmaların ardından alana 18:20’de geldi. Bir süre sahnenin kendisi için hazırlanmasını bekleyen Erdoğan saat18:23’te sahneye çıkarak vatandaşları selamladı.

‘TARİH YAZIYORSUN KOCAELİ’

Sözlerine Kocaeli’yi överek başlayan Erdoğan, “Üretimin merkezi, sanayinin şehri Kocaeli. Türkiye’nin lokomotifi Kocaeli. Barışın dayanışmanın vefanın şehri Kocaeli. Sizleri hasretle muhabbetle selamlıyorum. Maşallah. Bugün yine çok ama çok farklısın Kocaeli. Bugün yine tarih yazıyorsun. Bugün yine kabına sığmıyorsun.24 Haziran’da gümbür gümbür akmaya var mısın Kocaeli sandıkları patlatmaya hazır mısın, zafer sancağını dalgalandırmaya hazır mısın Kocaeli? Oruca, sıcağa ve güneşe rağmen karşımdaki bu sevgi seli kardeşinizi heyecanlandırıyor. Başkasınız siz Kocaeli. Bu birlik dosta güven düşmana da korku verir. Sizin bu heyecanınız bizlere daha fazla çalışma şevki veriyor” dedi.

‘1,5 KATRİLYON YATIRIM’

Kocaeli’ye en son Ocak ayında gelmiştim. Referandumdan önce yine geldik. Toplam 1,5 katrilyonluk yatırımın gururunu ve açılışını beraber yaşadık. Cumhurbaşkanlığım döneminde tam 4 kez Kocaeli’ye geldik. Sizlerin dertlerini dinledik. Diğerlerinden böyle giden gelen var mı? Onların öyle bir derdi yok ama bizim derdimiz var. Sadece Kocaeli değil ülkemizin her bir vilayetiniz avucumuzun içi gibi biliyoruz. Bugün 28. vilayetteyim. 12’de de Esenler’de 100 Binin katılımıyla dua gecesine katılacağız. Durmak yok yola devam” ifadelerini kullandı.

‘KALIPTAN KALIBA GİREN TİPLER’

“Siyaseti ikbal için değil, milletimiz için milletimizle beraber yapıyoruz” diyen Erdoğan şöyle devam etti: “Son 16 senedir. Gecemizi gündüzümüze katarak ekonomimizi, üretimimizi soframızdaki ekmeğimizi büyütmek için çalışıyoruz. 81 milyonun her bir ferdine hizmet götürüyoruz. Bay Muharrem çıkmış açıklama yapıyor. Bay Kemal ne ki sen ne olacaksın. Bu ülkede başörtülü kızlarımıza neler çektirdiklerimizi biliyoruz.  Üniversitede kızlarımız derslere giremiyordu. Siz çile çektirdiniz bu evlatlara. Siz aynı kafasınız. Sizde değişen bir şey yok. Nedir bu imam hatip düşmanlığınız. Bunlar kalıptan kalıba giren tipler. Şehirlerimizin oy tercihlerine göre renkleri ayıranlardır. Yeri gelir bir yerde Cuma namazına durular. Olduğun gibi görün. Oy almak için bu ayakları niye yapıyorsun?” dedi.

‘ÇILGIN KOCAELİ’

Millet kıraathanleri projesini geçtiğimiz günlerde açıklayan ve Muharrem İnc’nin Şimdi kafayı millet kıraathanelerine takmış. O kıraathane deyince kumarhane anlıyor. Bay Muharrem kıraat okumaktır. Kıraathane okuma evidir” diyerek İnce’ye gönderme yaptı. Erdoğan, “Sizin bu ülkede dikili ağacınız, taşınız yok. 24 Haziran’daki inanıyorum ki bu yalan üzerine bir şeyler yapmaya çalışanlara halkımız dersini verecektir. Kocaeli şu dersi verin be ama bambaşka verin. Ortaya başkaları da çıktı onlara da ders verin. Kocaeli’de Doğulu kardeşim çok” dedi. Sözleri partililerin ‘Tayyip Erdoğan, Başkan Erdoğan’ sloganları ile kesilen Erdoğan “Kocaeli bambaşka, çılgın Türkler’den sonra çılgın Kocaeli’de burada” övgüsünü yaptı.

‘KOCAELİ’YE 16 YILDA 24 KATRİLYON YATIRIM’

Erdoğan, “Kocaeli’yi de CHP’den almadık mı? Aldıktan sora Kocaeli ne hale geldi hep birlikte gördük. Bunların olduğu yerde asla modern bir şehir, modern bir ülke bulamazsınız. Biz şimdi modern bir Türkiye kuruyoruz. Daha iyisini, daha güzelini, daha kalitelisini yapmaya çalışıyoruz. Bizi gerçekten anlamak isteyen 81 vilayetimizi kazandırdığımız proje ve yatırımlara baksın. Kocaeli Ak Parti siyasetinin sembol şehirlerinden biridir. 16 yılda Kocaeli’ye 24 Katrilyon yatırım yaptık. Toplamda 9Bin 654 derslik yaptık. 40-50 kişinin bir sınıfa dolduğu eksi Türkiye manzaralarına tamamen sen verdik. Kocaeli Üniversitesi’ni yeni yatırımlarla daha da büyüttük. Gebze Teknik Üniversitesi’ni ikinci yüksek öğrenim kurumu olarak 2014’te açtık. Şimdi üçüncü üniversite için değerlendirmeler yapıyoruz” dedi.

MİLLET BAHÇESİ GEBZE’YE

Kocaeli’ye yapılan yatırımları da sıralayan Erdoğan, “Şehrimizin farklı yerlerin de 14 Bin 466 kapasiteli yurt yaptık. Merkezde 3, Karamürsel’de 1 adet olmak üzere 3 Bin 274 kapasiteli yeni yurtları önümüzdeki dönme açıyoruz. Kocaeli’ içim 33 bin seyircili kapasiteli bir stat inşa ettik. Gebze kışlasında yaklaşık 400 dönümlük alanda millet bahçesi kuracağız. Seka’yı nasıl yaptık. Hanımlar aldığım haberlere göre Seka Park’ta çok güzle yürüyüşler yapıyorsunuz. Millet bahçelerinde çoluk çocuğunuzu alıp yatıp yuvarlanacaksınız. Hemen yanına da Kocaeli’ye yakışır bir cami inşa edeceğiz. Başkanımızın bu konuda hızlı adım atması gerekiyor” diye konuştu.

‘GEBZE FATİH ÖNÜMÜZDEKİ AY AÇILACAK’

Erdoğan, “Sağlık alanında 14’ü hastane olmak üzere 80 tesisi şehrimize kazandırdık. İnşası süren Kocaeli Şehir hastanesi 1180 yataklı onu da 2020 başında tamamlayıp sizlerin hizmetine sunacağız. 400 yataklı Gebze Fatih devlet hastane önümüzdeki ay hizmete girecek. Gazilerimize, engellilerimize yaşlılarımıza 1,5 katrilyonluk payla destek olduk. Kocaeli’nin bölünmüş yol uzunluğunu iki kat artırarak 260 Bin kilometreye çıkardık. Kuzey Marmara Otoyolu Kurtköy, Akyazı sözleşme bedeli 4,5 Katrilyon. 2020 yılında bu projeyi de tamamlıyoruz” ifadelerini kullandı.

İLDEKİ PROJELERİ KONUŞTU

İlimizde devam eden projelerden de bahseden Erdoğan, “Köseköy lojistik merkezinin ilk etabını bitirdik. Gebze, Halkalı banliyö hattı modernize çalışmalarında sona geldik. İstanbul Kocaeli İstanbul arasındaki hızlı tren projesi sürüyor. İhsaniye Barajı, Karamürsel İnebeyli Göleti’nin yapımı devamediyor. 240 Bin vatandaşımızı İŞKUR aracılığıyla işe yerleştirdik.4 Miyar 671 bin TL’lik teşvik sağladık. 95 AR-GE, 10 tasarım merkezi kurduk. Kartepe, Körfez metrosu bir milat olacak. Bunlar 16 yıldır hizmet dağının görünen kısmı. 24 Haziran’daki seçimlerde sizlerin desteğini istiyoruz. Yurtdışındaki kardeşlerimize ve diğer illerdeki akrabalarınıza da ulaşacaksınız. Türkiye yeni bit döneme giriyor. Dünya bizimle nasıl uğraşıyor, görüyorsunuz” dedi.

DEMİRTAŞ’A ELEŞTİRİ

HDP’nin Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaşı’da eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bunun aday olması için de bence bir ölçüt olması gerekiyor. Şu anda tutuklu. Adaletin artık kesilmesi gerekiyor. Yasin Börü’nün annesine sormak lazım ne diyorsunuz. Bunların sırtından maalesef küfe yok. Parlamento bunlarla ilgili kararı bana öndermiş olsaydı ben onaylardım” dedi. Erdoğan, “29 Ekim’de dünyanın üçü çerisinde olan yeni havalimanını açıyoruz. 525 baraj, 528 hidroelektirik santrali, 207 içme suyu tesisi, 502 sulama tesisi açtık. Bunları da yıkacak mısın Bay Muharrem. Emekli maaşlarına artırdık siz bunları eski seviyesine mi döndüreceksin” diyerek İnce’yi eleştirmeye devam etti.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Çağdaş Kocaeli Gazetesi | Kocaeliden dünyaya Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklıklazer epilasyonAnkara evden eve nakliyat
Yukarı ↑