Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • İşsizlik
  • Otopark
  • Ulaşım
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Çocuklara ücretsiz kitap

İzmit’in kitap sevdalısı Sahaf Şerafettin Ergül, Kocaeli’de öğrencileri okumaya teşvik etmek için ‘Okuyan Kazanır’ projesi başlattı. Sahaf Ergül, proje kapsamında öğrencilere ücretsiz kitap hediye etti.

14 Aralık 2019 Saat: 13:28
Çocuklara ücretsiz kitap
Çocuklara ücretsiz kitap

Küçük yaşlarda babasının çay ocağında başladığı kitap ve okuma aşkı onu hiçbir zaman bildiği ve inandığı yoldan döndürmedi. Küçükken kitap alacak parayı bulamayan ve bu sevdasını hiçbir zaman bırakmayan sahaf Şerafettin Ergül, kendi düştüğü duruma çocukların düşmemesi için Kocaeli’de bir ilke imza attı. Ergül, ‘Okuyan Kazanır’ diyerek ücretsiz kitap hediye etti.
ÜCRETSİZ KİTAP DAĞITTI
Çocukların okuma alışkanlığı kazanmaları için bir gayret içerisinde bulunan Sahaf Şerafettin Ergül, Kocaeli’de öğrencileri okumaya teşvik etmek için ‘Okuyan Kazanır’ projesi başlattı. Sahaf Ergül, Ulugaziİlköğetim Okulu 4. Sınıf öğrencilerini misafir etti. Ulugaziİlköğetim Okulu 4. Sınıf öğrencilerini kitapla tanıştıran sahaf Ergül, 32 öğrenciye ücretsiz kitap dağıttı.
45 YILDIR SAHAFLIK YAPIYOR
Küçük yaşlarda kitaba hasret büyüdüğünü ifade eden Şeref Ergül; “hayatım boyunca kitaptan uzaklaşmadım. 45 yıldır Kocaeli’de sahaflık yapıyorum. Amacım insanları okumaya ve okutmaya teşvik etmek. Bunun için Kocaeli’de ‘Okuyan Kazanır’ projesini başlattım” açıklamasında bulundu.
‘OKUYAN HERKES KAZANIR’
Çocuklara büyük önem verdiğini ifade eden Sahaf Ergül; “Çocuklara büyük önem veriyorum. Her gelen çocuğa bir kitap hediye etmek tek sevdam. Bu yüzdem ‘Okuyan Kazanır’ projesini başlattım. Her çocuk geleceğimizin emanetidir. O emanetlere sahip çıkmak istiyorum. Bugün Ulugazi İlköğretim Okulu’ndan gelen öğrencilere kitap dağıtıyorum. Yarın başka çocuklara kitap dağıtacağım. Eğer çocuklar okudukları kitapları gelip bana anlatırlarsa onlara yeniden kitap vereceğim. Çünkü Kocaeli’de kitap okuyan herkes kazanır” dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑