Mobesko (Sağ blok Ana sayfa)
Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • Otopark
  • Ulaşım
  • İşsizlik
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

‘Çok başarılı bir seçim geçirdik’

AK Parti Başiskele Danışma Meclisi’nde konuşan Büyükakın, “Teşkilatlarda seçimi kaybettik gibi bir psikoloji var. Eğer varsa bu yenilgi psikolojisini üzerinizden atın Biz bir seçim kaybetmedik. Biz gerçekten çok başarılı bir seçim geçirdik” dedi

11 Temmuz 2019 Saat: 13:35
‘Çok başarılı bir seçim geçirdik’
‘Çok başarılı bir seçim geçirdik’

AK Parti’de ikinci danışma meclisi Başiskele’de yapıldı. AntikkapıKonferans Salonu’nda yapılan Başiskele 60. Genişletilmiş İlçe Danışma toplantısına Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Başiskele Belediye Başkanı Yasin Özlü, Başiskele İlçe Başkan Vekili Emre Arık, İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz, il yönetimi, İlçe Yönetimi, Başiskele mahalle başkanları ve çok sayıda partili katıldı. İlçe Başkanı Mustafa Koral yeğenini kaybettiği için programa katılamadı. Gölcük danışma meclisinde olduğu gibi programa milletvekilleri mazeret bildirerek katılmadı. Programda yapılan konuşmaların ardından soru cevap kısmı basına kapalı olarak gerçekleştirildi.
ARIK, ‘İSTİŞARENİN BEREKETİ’
İl başkanı değişikliği sebebiyle yapılamayan ilçe danışma meclisleri, geçtiğimiz Salı günü Gölcük ilçesi ile başlamıştı. Başiskele ile devam eden danışma meclisinde konuşan Başiskele İlçe Başkanvekili Emre Arık, “İlçe Başkanımızın yeğeni dün gece vefat etti o yüzden aramızda değil onun selamını iletiyorum sizlere. İstişarenin bereketini 17 yıldır görüyoruz. İbn-i Haldun’un dediği gibi ilim bir kuyu tartışma ise onun kovası gibidir. Toplantımızın tüm partililere hayırlara niyaz olmasını dilerim” şeklinde konuştu.
ÖZLÜ, ‘BLOKLARI KIRDIK’
Başiskele Belediye Başkanı Yasin Özlü, “Özümüzle sözümüzle Başiskele dedik yola çıktık. Bugün karşınızda Başiskele Belediye Başkanı olarak konuşabiliyorum. Hepinize tekrar bu danışma meclis dolayısıyla teşekkür ediyorum. Birbirinden değerli aday adayı arkadaşlarımızdan sonra teşkilatımız bizi bağrına bastı. Bazı bloklar vardı o blokları kırdık. Hep birlikte koşarak o blokları kırdık. Biz Cumhurbaşkanımızın gösterdiği hedeflere ve partimizin ilkelerine uygun bir şekilde planlamamızı yapıp yolumuza devam ediyoruz” dedi.
‘POPÜLİZM İÇİN YAPMADIK’
Sözlerini sürdüren Özlü, “3 aydır etrafımızdaki sıkıntılar ile birlikte belediyede ilk amacımız olan vatandaşın temel ihtiyaçlarını yerine getirmeye çalıştık. Bunu yaparken ilk önce yapmaya çalıştığımız şey idari ve mali kararlar oldu. Bu kararlar zor kararlar. Dönemin içinde bulunduğu ekonomik koşullar gereği bazı kararlar alınır. Bu kararlar popülizm için değildi. Yapılması gereken kararlardı. Sizler de bizlere sahip çıkıyorsunuz. Gönül belediyeciliği yapacağız dedik. Projelerimizi ortaya koyduk. Vatandaşımız ile görev bağını arttırmaya çalışıyoruz” diye konuştu.
‘YÜZE 50 TASARRUF YAPTIK’
Başkanlığa geçtiği günden bu yana hayata geçirdiği projeleri de partilileriyle paylaşan Başkan Özlü, “Araçlarımızı bir operasyon merkezinde topladık. Bu uygulama halk tarafından da destek aldı. Bu şekilde yüzde 50’ye yakın tasarruf sağladık. Yaptığımız tasarruflar arasında belki de en küçüklerinden biriydi. Ben bile bu kararı alır vatandaştan bu kadar destek alacağımızı beklemiyordum. Önümüzdeki hafta çok hızlı bir çalışma ile beyannamemizi de söz verdiğimiz çalışmalara temel atacağız” ifadelerini kullandı.
BÜYÜKAKIN, ‘TEŞKİLATSIZ BAŞKAN KÖKSÜZ AĞACA BENZER’
Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, “Bizim teşkilatlarımız ile bir arada olmamız en büyük gücümüz. Başkanlar çalışmalarında teşkilatı ile birlikte olmalı. Teşkilatsız başkan köksüz ağaca benzer. Teşkilatı ile el ele çalışmıyorsa bir başkan en küçük rüzgarda devrilmeye mahkumdur. Teşkilatlarda seçimi kaybettik gibi bir psikoloji var. Eğer varsa bu yenilgi psikolojisini üzerinizden atın Biz bir seçim kaybetmedik. Biz gerçekten çok başarılı bir seçim geçirdik. Geçmişte çok çok başarılı seçimlerden bir nebze kaybettik. Bu hataları düzeltmek için bir olacağız. Bu seçimin birinci partisi AK Parti’dir” dedi.
‘UYKU DIŞINDA BELEDİYEDEYİZ’
Başkan Büyükakın konuşmasının sonunda; “Gittiğimiz her programa teşkilatlarımız ile gitmeye çalışıyoruz. Bize teslim ettiğiniz emaneti yerine getirmeye çalışıyoruz. Biz bu emaneti karşılamak için uyku hariç bütün zamanımızı belediyeye harcıyoruz” ifadelerine yer verdi.
ELLİBEŞ, ‘KANIMIZIN SON DAMLASINA KADAR’
AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş ise “Şahsımı tanıyorsunuz. Hemen komşu ilçenizde 15 yıl belediye başkanlığı yaptım. Gönül Belediyeciliği yapmak için çalıştık. Komşuyuz birçok kez beraber olduk. Şahsıma il başkanlığı görevi verildi. Bu davanın neferi olmak üzere buradayız. Kanımızın son damlasına kadar mücadele edeceğiz” diye konuştu.
‘MUHALEFET ALGILAYAMAZ’
Görevi alıp alt yapıyı oluşturduktan sonra ilçelere eğildiklerini ifade eden Ellibeş, “Malumunuz Kocaeli Türkiye’nin bir özeti. Yaz nedeni ile kısmen memlekete, tatile gideriz. İstedik ilçelerle yine de buluşup sizlerden cesaret alayım, gaz alayım 2023’e doğru yürüyelim. İlçe divan toplantısı vesilesi ile Başiskele’den tekrar dik duralım istedim. Muhalefetin algılayamadığı husus bu aslında. Tahir Başkanımız çok güzel ifade etti. Seçimin galibi AK Parti. Her seçimde olduğu gibi rehavete kapılmadan yola çıktık. Muhalefet nerede? Ortada yok. Biz büyük bir aileyiz. Aile olmak zordur. Aile olduktan sonra mutluluğun meyvelerini birlikte paylaşıyoruz” dedi.
‘VERDİĞİMZİ SÖZÜ TUTARIZ’
Başkan Ellibeş, sözlerinin devamında “Yasin Özlü kardeşimi sizlerin oyları ile başkan oldu. 3 ayda küçümsenmeyecek işler yaptı. Başkanlarımızın vaatleri, sözleri var. Biz verdiğimiz sözü tutan bir partiyiz. 5 yıl çabuk geçer. 5 yıl sonra verdiğimiz sözleri tutarak millettin karşısına dik bir şekilde çıkmak lazım. Buna dair bir şüphemiz yok. Belediye başkanlarımız muhakkak verdiği sözü tutacaktır. Bundan sonraki süreçte beraber 2023 yılına yürüyeceğimiz temenni ederek hepinize sağ olun var olun diyorum” İfadelerini kullandı. Ayşe AYDIN

HABERİN GALERİSİ Tüm Galeriler

‘Çok başarılı bir seçim geçirdik’

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın

‘Çok başarılı bir seçim geçirdik’

AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş

‘Çok başarılı bir seçim geçirdik’

Başiskele Belediye Başkanı Yasin Özlü

‘Çok başarılı bir seçim geçirdik’

Başiskele İlçe Başkanvekili Emre Arık

‘Çok başarılı bir seçim geçirdik’

Başiskele danışma meclisine Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Başiskele Belediye Başkanı Yasin Özlü, Başiskele İlçe Başkan vekili Emre Arık, İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz, il yönetimi, İlçe Yönetimi, Başiskele mahalle başkanları ve çok sayıda partili katıldı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑