Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • Otopark
  • Eğitim
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

KENT PANOSU

Çöpler neden yerlere atılır!

Bu fotoğraf İzmit İnönü Caddesi Turan Güneş Caddesi’nde çekildi. Cadde üzerinde çöp kovaları olmasına rağmen insanlarımız çöplerini hala yerlere atıyor

24 Haziran 2019 Saat: 15:48
Çöpler neden yerlere atılır!
Çöpler neden yerlere atılır!

Çöp kovası yanı başımızda olmasına rağmen nedense yerlere çöp atmaya bayılıyoruz. Neden bu kadar duyarsızız? Neden yerlere çöp atıyoruz? Cadde ve sokaklarımız vatandaşlar tarafından çok kirletildiği için çöp yığınları oluşmasının önüne geçilemiyor. Kabahatler Kanunu'na göre çevreyi kirletmenin para cezası var ancak bu kurala uyan yok.Sokak ve caddelere yerleştirilen çöp konteynırları boş olmasına rağmen çöplerin yere atılması alışkanlık haline gelmiş gibi.Hangi vatandaş evinin içine çöp atar, hangi vatandaş evinin içinde sigara izmariti atar, hangi vatandaş evinin içine tükürür. Hiç kimse yapmaz, yapamaz. O halde yolları niye çöp haline getiriyoruz? Diğer değinmek istediğim konu da çöplerin neden hala toplanmadığı. Bu fotoğraf sabah 9.30’da çekildi. O saate kadar çöplerin toplanması gerekiyordu. İzmit’in göbeğinde çöp yığını görmek gerçekten çirkin bir görüntü.

YORUMLAR Üye Girişi

 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere 1 yorum yapılmıştır
Sizce? 25.06.2019 01:28
O çöp kovalarım sokak hayvanları ile iç içe yaşayan bir toplum için uygun değil. Evet daha hijyenik görünüyor fakat sokak hayvanları yemek kaynağına ulaşamaz ise ulaşacağı yere bırakılır. Biraz araştır yazarken.
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑