Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • Otopark
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Cumhuriyet TIR’ı İzmit’te

Atatürkçü Düşünce Derneği’nin 30’uncu yılı ve Milli Mücadelenin 100’üncü yılı anısına hazırlanan Cumhuriyet TIR’ının açılışı İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in katılımı ile gerçekleştirildi

8 Ağustos 2019 Saat: 11:29
Cumhuriyet TIR’ı İzmit’te
Cumhuriyet TIR’ı İzmit’te

ADD’nin 30’uncu yılı ve Milli Mücadelenin 100’üncü yılı anısına hazırlanan Cumhuriyet içerikli TIR’ın açılışı İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in katılımıyla Yahya Kaptan’da gerçekleştirildi. Programa Başkan Hürriyet’in yanı sıra ADD Kocaeli Şube Başkanı Taylan Bingöl, ADD İzmit Şube Başkanı Ahmet Kavaz, ADD Yahya Kaptan Dernek Başkanı Bahattin Öztürk, Yahya Kaptan Mahalle Muhtarı Ahmet Mirzaoğlu, dernek yöneticileri ve vatandaşlar katıldı.
EMEK VERENLERE TEŞEKKÜR
Başkan Fatma Kaplan Hürriyet’in programa ilgisinden dolayı memnuniyetlerini dile getiren Dernek yetkilileri kendisine çiçek takdim ettiler. Açılışta TIR’ın önemine vurgu yapan Başkan Hürriyet “Bu devrimlerin, Atatürk kazanımlarının, Atatürk ilke ve inkılaplarının yaşatılmasına başta Atatürkçü Düşünce Derneği olmak üzere emek veren herkese teşekkür ediyoruz. Derneğimiz bu kazanımları korumak adına ciddi bir çaba harcıyor” dedi.
CUMHURİYET RUHUNU VE COŞKUSUNU YAŞATACAK
Hürriyet “Cumhuriyet bir aydınlanma devrimidir. Hürriyettir, eşitliktir, bağımsızlıktır. Özgürlüğümüzün tarihteki imzasıdır. Farklılıklara rağmen bir arada yaşamaktır. Ulusuna inanan, güvenen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere hediyesidir. Ebedi Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk’ün anlattıkları, yaşattıkları her zaman rehberimiz olacaktır. Bu tır, şehrimizdeki insanlarımıza Cumhuriyet ruhunu, bu mücadeleyi ve bu zaferi yeniden yaşatacak. Özellikle çocuklarımız cumhuriyet ruhunu ve coşkusunu burada hissedecek. Yaşasın Cumhuriyet, yaşasın Atatürk ilke ve devrimleri, ilelebet var olsun Cumhuriyet” dedi.
‘İLELEBET VAR OLACAKSIN CUMHURİYET’
Açılış konuşmalarının ardından TIR’ı gezen Başkan Hürriyet, anı defterine imza attı. Çok sayıda Atatürkçü vatanseverlerin de ilgi gösterdiği açılışta anı defterini de imzalayan Hürriyet, “Sevgili Atatürk sevdalıları; TIR’ımızı kendimizin en güzel mahallesinde ağırlamaktan, Atatürk İlke ve İnkılaplarını kentimizin her köşesinde yayılmasını ve yaşamasını sağlamaktan onur duyduk. İyi ki varsınız, ilelebet var olacaksın Cumhuriyet” sözlerini kullandı.
4 GÜN BOYUNCA CUMHURİYET PARKI’NDA
Cumhuriyet TIR’ı, Yahya Kaptan Mahallesinde 2 gün (7-8 Ağustos) boyunca vatandaşlarla buluştu. Yarından (cuma) itibaren 4 gün (9-12 Ağustos) boyunca vatandaşlara gösterilmek üzere Cumhuriyet Parkı’nda İzmit halkıyla buluşacak.

HABERİN GALERİSİ Tüm Galeriler

Cumhuriyet TIR’ı İzmit’te

Anı defterini de imzalayan Hürriyet, “Sevgili Atatürk sevdalıları; TIR’ımızı kendimizin en güzel mahallesinde ağırlamaktan, Atatürk İlke ve İnkılaplarını kentimizin her köşesinde yayılmasını ve yaşamasını sağlamaktan onur duyduk. İyi ki varsınız, ilelebet var olacaksın Cumhuriyet” sözlerini kullandı.

Cumhuriyet TIR’ı İzmit’te

Hürriyet, Cumhuriyet TIR’ını büyük bir merakla inceledi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑