Mobesko (Sağ blok Ana sayfa)
Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • Otopark
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Sağlık

Darıca Farabi’de Güneş göreve başladı

Darıca Farabi Devlet Hastanesi’ne başhekim olarak atanan Doç. Dr. Mustafa Güneş göreve başladı

6 Ocak 2018 Saat: 13:24
Darıca Farabi’de Güneş göreve başladı
Darıca Farabi’de Güneş göreve başladı

Dr. Hikmet Yaşar, Darıca Farabi Devlet Hastanesi Başhekimliği görevini önceki gün düzenlenen törenle Doç. Dr. Mustafa Güneş’e devretti. Düzenlenen devir teslim törenine İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney, başkanlar Uz. Dr. Mürsel Durmaz, Op. Dr.M. Coşkun Güler, Dr. Faruk Demirhan,hastane yöneticileri ve idarecileri katılım sağladı.
‘SON AŞAMAYA GELDİK’
İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney devir teslim töreninde gerçekleştirdiği konuşmasında “Büyük bir özlemle beklediğimiz Mustafa hocamızın ataması gerçekleşti. Hocamız Derince EAH’de çok ciddi çalışmalarda bulundu. Derince EAH bir bilim yuvası haline geldi ve birçok akademisyen hastanemize kazandırıldı. Şimdi de Darıca Farabi Devlet Hastanesi Başhekimi olarak göreve başladı. Bilindiği gibi Darıca Farabi Devlet Hastanesinin, Eğitim Araştırma Hastanesi olması konusunda son aşamaya gelmiş bulunuyoruz. Hikmet bey ile yaklaşık 4 yıl çalıştık. Çalışkan, pozitif bir insan. Hastanemizi iyi yerlere taşımak için yoğun çaba sarf etti. Kendisine bundan sonraki yaşamında başarılar diliyor ve teşekkür ediyorum” diye konuştu.
‘EKİP OLARAK AİLE GİBİ ÇALIŞTIK’
Ardından konuşan eski Başhekim Op. Dr. Hikmet Yaşar “Bende Şenol Bey’e yeni görevinde başarılar diliyorum. Kocaeli’desağlık kalitesini en üst düzeye çıkaracağından şüphem yok. Görevim süresince ekip olarak uyumlu bir şekilde, aile gibi çalıştık. Mustafa Bey’e de yeni görevinde başarılar diliyorum” dedi.
‘ÖZELLİKLİ HİZMETLER SUNACAĞIZ’
Son olarak konuşan Doç. Dr. Mustafa Güneş “Geçmişteki hastanemiz için emek sarf etmiş arkadaşlarımıza ve Hikmet Bey’e teşekkür ediyorum. Ekip çalışmasıyla hastanemizi iyi yerlere taşıyacağız. Başarı ekibimizin başarısı, başarısızlık bizim olacaktır. Yakın zamanda Eğitim Araştırma Hastanesi olduğumuzda akademik kadroyu oluşturduğumuzda özellikli hizmetler sunacağız. Bölge halkına en iyi hizmeti sunmak için gayretle çalışacağız. Başta İl Sağlık Müdürümüze ve herkese teşekkür ediyor saygılar sunuyorum” dedi.
DOÇ. DR. MUSTAFA GÜNEŞ KİMDİR?
Doç. Dr. Mustafa Güneş 1967 yılında Elazığ Karakoçan ilçesinde doğdu. 1992 yılında Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. 1992-2000 arasında Bingöl’de görev yapan Güneş 2004 yılında Van Yüzüncü Yıl Üniversitesinde Üroloji uzmanlığı ihtisasını tamamladı. 2014 yılında Üroloji Doçenti olan Güneş, Nisan 2016 Kasım 2017 tarihleri arasında SBÜ Derince Eğitim Ve Araştırma Hastanesinde Başhekimlik görevinde bulundu. Doç. Dr. Mustafa Güneş evli ve 3 çocuk babasıdır.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑