Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • Otopark
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Değirmendere için önemli proje

Değirmendere Kuruçeşme tekne bağlama yeri ve sahil düzenleme imar projesi hakkında önemli bir gelişme yaşandı.

27 Temmuz 2019 Saat: 15:45
Değirmendere için önemli proje
Değirmendere için önemli proje

31 Mart Yerel seçimleri öncesinde Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ve Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer’in sözünü verdiği Değirmendere Kuruçeşme Tekne Bağlama Yeri ve Sahil Düzenleme İmar Projesi'ni Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan onayladı.
KARARNAMEDE YER ALDI
Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile, Değirmendere, Yalı Mahallesi, Kuruçeşme mevkiinde yapılması planlanan barınak ve kıyı kullanımları amaçlı 1/5000 ölçekli nazım ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planı, 1 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nin 102/j maddesi ve 3621 sayılı Kıyı Kanunu 7. madde uyarınca, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mekânsal Planlama Genel Müdürlüğü tarafından onayladı.
İHALE SÜRECİ
Kocaeli Valiliği Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından yapılacak bir aylık askı ilan – itiraz süreci sonunda, barınak ve kıyı kullanım amaçlı 1/5000 ölçekli nazım ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planının kesinleşmesi bekleniyor. İmar planının kesinleşmesinin akabinde Büyükşehir Belediyesi’nin yatırım planlaması dahilinde içerisinde belirli sayıda tekne bağlama yeri de içeren projenin ihale süreci başlayacak. 20 dönüm arazi üzerine yapılacak olan sahil düzenleme projesinin içerisinde sosyal alanlar, spor tesisleri ve yürüyüş parkurları gibi vatandaşın kullanabileceği birçok alan olacak.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑