Anket
Önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek olan İYİ Parti İl Kongresi'nde başkan sizce kim olmalı?
  • Şanbaz Yıldız
  • Nurcan Acaroğlu Göktaş

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Denetimli Serbestler camide çalışacak

‘Arınmak yeniden başlamaktır’ protokolü imzalandı

15 Mayıs 2019 Saat: 14:54
Denetimli Serbestler camide çalışacak
Denetimli Serbestler camide çalışacak

Denetimli Serbestlik yükümlülerinin iyileştirilmesini ve topluma uyumunu kolaylaştırmak amacı ile Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve Kocaeli İl Müftülüğü arasında “Arınmak Yeniden Başlamaktır” isimli proje protokolü imzalanmıştır. Cumhuriyet Başsavcısı Habib Korkmaz ve Kocaeli İl Müftüsü Yusuf Doğan arasında imzalan proje kapsamında;Hakkında kamu hizmeti yükümlülüğü bulunan kişilerin İl Müftülüğünce belirlenecek camilerde görevlendirilerek, hem camilerin temizliği ve çevre düzenlemesinin yapılması planlanmakta hem de yükümlülere manevi rehberlik edilerek bireysel ve sosyal sorunlarıyla yakından ilgilenilip rehabilitasyon sürecinin kolaylaştırılması amaçlanıyor. Proje dâhilinde ilk adım olarak 7 Mayıs 2019 tarihinde “Peygamberimizin Hayatı” isimli bir bilgi yarışması düzenlendi. Yarışmaya katılan yaklaşık 120 yükümlünün her birine Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Peygamberimizin Hayatı isimli eseri hediye edilerek, bilgi yarışmasındaki sorular bu kitapta yer alan bilgiler çerçevesinde hazırlandı.
YARIŞMADA HERKES KAZANDI
İmza protokolünün gerçekleştirildiği tarihte, bilgi yarışmasında dereceye giren yükümlülere, Cumhuriyet Başsavcısı Korkmaz ve İl Müftüsü Doğan tarafından ödülleri takdim edildi.Ödül töreninde söz alan İl Müftüsü Yusuf Doğan, Allah’ın tövbe kapısının inanan herkese her zaman açık olduğunu vurguladı. Ayrıca Peygamberimizin arkadaşlarına karşı beslediği hoşgörüsünden bahsederek, bilgi yarışmasında her ne kadar sadece bir kişi birinci olabilse de yarışmaya katılan herkesin zaten kazanmış olduğunu ifade etti.
SUÇTAN UZAK DURMANIN TEMİNİ
Ardından konuşan Cumhuriyet Başsavcısı Habib Korkmaz, denetimli serbestlik tedbiri altında bulunan yükümlülerin eğitim ve iyileştirmelerinin Cumhuriyet Başsavcılığı gözetiminde aktif bir şekilde devam ettiğini, yükümlülerin sık sık mesleki kurs, rehberlik ve iyileştirme çalışmalarına katılmaları sağlanıp suçtan uzak durmalarının temin edildiğini bildirdi. Kamu kurumları ile yapılan işbirlikleriyle topluma faydalı işler meydana getirmelerine fırsat sunulduğunu ve bugün imzalanan protokol ile de bu sürecin daha etkin bir şekilde devam edeceğini söyledi. Peygamberimizin hayatından alınacak örneklerin kişisel yaşamımızda bizlere yol gösterici olduğunu hatırlatan Korkmaz, “Katkılarından dolayı İl Müftülüğü’ne ve yarışmaya katılan yükümlülere teşekkür ediyorum” dedi. Kerim ÇELİK

HABERİN GALERİSİ Tüm Galeriler

Denetimli Serbestler camide çalışacak

'Arınmak Yeniden Başlamaktır' isimli proje protokolünü Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Habib Korkmaz ve İl Müftüsü Yusuf Doğan imzaladı.

Denetimli Serbestler camide çalışacak

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Habib Korkmaz “Peygamberimizin Hayatı” isimli bilgi yarışmasında dereceye giren yükümlülere hediyelerini takdim etti.

Denetimli Serbestler camide çalışacak

Protokol sonrası toplu fotoğraf çektirildi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber, Kocaeli Gazetesi: Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑