Anket
Önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek olan İYİ Parti İl Kongresi'nde başkan sizce kim olmalı?
  • Şanbaz Yıldız
  • Nurcan Acaroğlu Göktaş

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Deniz yolu ile Kocaeli'ye giriş yasak

Deniz yolu ile Kocaeli’ye giriş ve çıkışların yasaklanması ile ilgili İl Pandemi Kurulu Kararı açıklandı

8 Nisan 2020 Saat: 15:29
Deniz yolu ile Kocaeliye giriş yasak
Deniz yolu ile Kocaeli'ye giriş yasak

İl Pandemi Kurulu toplantısında alınan tavsiye kararları üzerine İl Hıfzıssıhha Kurulu Kocaeli’ye özel teknelerle seyir yapmaları yasaklanırken, balıkçı teknelerinin giriş ve çıkışları sınırlandırıldı. 20 metreden küçük olan gemilerle ilgili de izin sınırlaması getirilirken yük gemilerinin giriş ve çıkışlarına ise bir sınırlama getirilmedi. Deniz ulaşımında ise her hangi bir yasaklama gelmedi.
TEKNE İLE SEYİR YASAK
Koronavirüs ile mücadelede deniz yolu Kocaeli’ye giriş ve çıkışın, il sınırları içerisinde özel tekneler ile seyir yapmanın pandemi süresince yasakladı. İl dışından gelen ve ticari faaliyette bulunan balıkçı teknelerinin, İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünün “Şehir Giriş Çıkış Tedbirleri ve Yaş Sınırlaması” kararı gereği nakliye belgelerini beyan etme zorunluluğu getirildi.
PERSONEL TEKNE DIŞINA ÇIKMAYACAK
İlgili tekne personelinin tekne dışına çıkmasının ve liman içerisine girmesi yasaklandı. Kocaeli’den çıkış yaparak başka şehirlere gidecek balıkçı teknelerinin de bu uygulamaya tabi olacak. 20 metreden küçük tüm temasların, İzmit Körfezine giriş ve çıkışlarında Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğüne bağlı İzmit Gemi Trafik Hizmetleri Merkezi tarafından sorgulanarak ilgili kolluk kuvvetlerine bildirilecek.
DENİZ ULAŞIMI HAFTA SONU YOK
İl Pandemi Kurulu dışında Büyükşehir Belediyesi deniz ulaşımında daha önce kısıtlamaya gitmişti. Sadece sabah ve akşam sefer yapılan deniz ulaşımında bu hafta sonu itibariyle deniz ulaşım seferlerinin de iptal edilmesi bekleniyor. Böylece deniz ulaşımında da ilçeler arasındaki seyahat en az seviyeye indirilmiş olunacak.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber, Kocaeli Gazetesi: Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑