Anket
Önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek olan İYİ Parti İl Kongresi'nde başkan sizce kim olmalı?
  • Şanbaz Yıldız
  • Nurcan Acaroğlu Göktaş

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Derince Millet Kıraathanesi açıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın özel önem verdiği projeler arasında yer alan Millet Kıraathanesi, Derince’de düzenlenen törenle hizmete açıldı. Açılış konuşmasını yapan Başkan Aygün, “Kıymetli halkımızı ve özellikle gençlerimizi Millet Kıraatha

2 Ağustos 2019 Saat: 10:59
Derince Millet Kıraathanesi açıldı
Derince Millet Kıraathanesi açıldı

PROGRAMA KATILIM YOĞUNDU
Gönül belediyeciliği anlayışıyla çalışmalarına devam eden Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, önemli bir projeyi daha ilçe halkının hizmetine sundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın projeleri arasında da bulunan Millet Kıraathanesi’nin açılışı Deniz Mahallesi İstasyon Caddesi Kanarya Sokak'taki Tarihi Gar Binası’nda yoğun bir katılımla gerçekleşti. Programa AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Yaşar Çakmak, Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, Yozgat Vali Yardımcısı Şükrü Çakır, Kandıra, İzmit, Derince ve Körfez ilçeleri koordinatörü Abdullah Köktürk, AK Parti Derince İlçe Başkanı Selçuk Çakıroğlu, MHP İlçe Başkanı Zeki Omurca, Belediye Başkan Yardımcıları, Kemal Bayraktar, Adnan Pala, İbrahim Şirin ve Ayşe Mamat, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, sivil toplum kuruluşlarının başkanları ve yöneticileri, kaymakamlık ve belediye daire müdürleri ile vatandaşlar katıldı.
AYGÜN, ‘ŞÜKRÜ ÇAKIR’IN KATKILARI ÇOK BÜYÜK’
Millet Kıraathanesi’nin açılış töreninde konuşan Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, “Taahhütümüz olan Millet Kıraathanemizin açılışını gerçekleştiriyoruz. İlçemizde rutin hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Bu hizmetlerimizin yanında vaat ettiğimiz çalışmalarımızı da bir bir hizmete sunmaya devam ediyoruz. Kıraathanemizde ilçe halkımızın dinlenebileceği sohbet edebileceği kitap okuyabileceği çayını kahvesini içebileceği bir alan oluşturduk. Yozgat Vali yardımcımız Şükrü Çakır’ın katkıları da çok büyük. 4 bin 500 adet kitabı Millet Kıraathanemize tahsis ettiler. Kendilerine huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Amacımız milletimize hizmet etmek. Vatandaşlarımızı kitap okumaya yöneltme gayreti içerisindeyiz. Halkımızın okuma alışkanlığını arttırmak için bu alanları oluşturarak ilk adımı atmış bulunuyoruz. İnşallah kıymetli halkımızı ve özellikle gençlerimizi buraya bekliyoruz” dedi.
ÇAKIR, ‘4 BİN 500’E YAKIN KİTAP VAR’
Başkan Aygün’e hizmetlerinden dolayı teşekkür eden Yozgat Vali Yardımcısı Şükrü Çakır, “Bugün burada halkımız için çok önemli bir hizmetin açılışını gerçekleştiriyoruz. Özellikle kitap okunması amacıyla oluşturulan bu alanları iyi değerlendirmek gerekli. 4 bin 500’e yakın çok kıymetli kitaplar bu merkez içerisinde yer alıyor. Bu hizmeti halkımıza sunan Derince Belediye Başkanımız Sayın Zeki Aygün’e, destek veren, çalışan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.
ÇAKMAK, ‘İNŞALLAH 41 PROJENİN HEPSİNİ YAPACAK’
Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Yaşar Çakmak, “Kıraathane ilmi edebi adabı sevgiyi saygıyı kıraat edeceğimiz, sohbet edeceğimiz bir yer olarak hizmete açıldı. Belediye Başkanımız Sayın Zeki Aygün’e bu önemli çalışmasından dolayı teşekkür ediyorum. Allah’ın izniyle Başkanımız Aygün 41 projenin tümünü inşallah vatandaşlarımızın hizmetine sunacak” şeklinde konuştu.
ELLİBEŞ, ‘MİLLET KIRAATHANESİ HAYIRLI OLSUN’
Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün’ün 41 vaadini de yerine getireceğini belirten AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, “Geleceğimizin teminatı olan evlatlarımızın milli ve manevi değerlerle bütünleşmiş olarak yetişmeleri hepimizin ortak arzusu ve hedefidir. Eğitimle ilgili hizmetler daha önemli. Bu önemli projede emeği geçen başta Başkanımız Zeki Aygün’e ve katkısı olan tüm arkadaşlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Derince Belediye Başkanımız Zeki Aygün beş yıllık süreç içerisinde 41 vaadini de yerine getirecektir. Millet Kıraathanesi ilimiz ve ilçemiz için hayırlı, uğurlu olsun” dedi. Konuşmaların ardından protokol mensupları ile programa katılan vatandaşlar Millet Kıraathanesi’ni gezerek incelemelerde bulundu. Binlerce kitabın yer aldığı kıraathane vatandaşlar tarafından da büyük beğeni topladı.

HABERİN GALERİSİ Tüm Galeriler

Derince Millet Kıraathanesi açıldı

Yozgat Vali Yardımcısı Şükrü Çakır, hizmetlerinden dolayı Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün’e teşekkür etti.

Derince Millet Kıraathanesi açıldı

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, “Millet Kıraathanesi ilimiz ve ilçemiz için hayırlı, uğurlu olsun” dedi.

Derince Millet Kıraathanesi açıldı

Derince Millet Kıraathanesi’nin açılışında konuşan Aygün, “Amacımız milletimize hizmet etmek” dedi.

Derince Millet Kıraathanesi açıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Yaşar Çakmak, Başkan Aygün’ün vaat ettiği 41 projeyi de hizmete sunacağını belirtti.

Derince Millet Kıraathanesi açıldı

Programa katılan protokol mensupları ile vatandaşlar Derince Millet Kıraathanesi’nde incelemelerde bulundu.

Derince Millet Kıraathanesi açıldı

Derince Millet Kıraathanesi açılışına vatandaşlar yoğun katılım gösterdi.

Derince Millet Kıraathanesi açıldı

Derince Millet Kıraathanesi, Deniz Mahallesi İstasyon Caddesi Kanarya Sokak'ta yer alıyor.

Derince Millet Kıraathanesi açıldı

Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, Millet Kıraathanesi’nin açılışı öncesinde vatandaşlarla tek tek selamlaştı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber, Kocaeli Gazetesi: Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑