Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • Otopark
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Dilovası’na anne kütüphanesi

Okuma Sanatı Kulübü’nün girişimleriyle Dilovası Nene Hatun Anaokulu’nda kurulan anne kütüphanesi açıldı

13 Haziran 2019 Saat: 11:08
Dilovası’na anne kütüphanesi
Dilovası’na anne kütüphanesi

2017 yılından bu yana tüm Türkiye’de 50 Binin üzerinde kitap toplayıp 40 kuruma kitap desteği sağlayan Okuma Sanatı Kulübü, destek vermeye devam ediyor. Dilovası’nda çalışmalarını yoğunlaştıran kulüp, bu bölgedeki kadınlara aktif ve sosyal alanlar oluşturmak adına Nene Hatun Anaokulu’nda anne kütüphanesi kurdu. Kütüphanenin açılışına Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, Dilovası Kaymakamı Mustafa Asım Alkan, eşi Sevim Alkan, Dilovası İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Balay, Okuma Sanatı Kulübü Kurucusu Tülay Yanıkoğlu Yazıcı ve kütüphaneye destek veren Hayırsever Şennur Zengin katıldı.
‘AKTİF HALE GETİRMEK’
Anne Kütüphanesi kurulması aşamasına kadar geçen süreçte boş durmayan kulüp, Dilovası Nene Hatun Anaokulu’nun kendilerine tahsis edilen bir sınıfında oradaki kadınlara el işi, boyama, nakış gibi etkinlikler düzenleyerek onları da sosyal sorumluluk projesinin içine dahil etti. Şennur Zengin’in katkı verdiği kütüphane Zengin’in babası Hacı Mustafa Gümüş adına yaptırıldı. Kütüphane Okuma Sanatı’nın da kitap desteği ile Dilovası annelerine armağan edildi. Açılışta konuşan Okuma Sanatı Kulübü Kurucusu Tülay Yanıkoğlu Yazıcı, “Amacımız anne kütüphanesinin kurulması ile okuma alışkanlığı kazandırılmaya çalışılan annelere aynı zamanda çeşitli etkinlikler düzenleyip toplumda kadının daha aktif ve mutlu olması sağlamak” dedi.
‘KATKI SUNACAKLAR’
Sözlerini sürdüren Yazıcı, “Ailenin de mutlu ve huzurlu olmasında önemli bir etken olduğunu düşünerek yapılan çalışmalarımızda kadınlarımızın faydalanması amaçlanmaktadır. Bu proje aileyi yeniden yapılandırmaya ve topluma katkı sunmaya teşvik edicidir. Anne Kütüphanesi çerçevesinde kadınlar daha sosyal olacak. Kadınlar, sorunlarını ve sevinçlerini paylaşabilecek, sorunlarına çözüm yolları üretebilecek. Katıldıkları el sanatları derslerinde yeteneklerini keşfedip daha iyi hale getirecek. Ortaya çıkan ürünlerin satışından, elde edilen gelir ile Dilovası bölgesinde ihtiyaç sahibi bir okula kütüphane kurulması için kullanılacak. Böylece kadınlar hem üretim bilincinde olup hem de topluma fayda sağlayan bir projenin içinde yer almanın mutluluğunu yaşayacak” dedi. Ayşe AYDIN

HABERİN GALERİSİ Tüm Galeriler

Dilovası’na anne kütüphanesi

Kütüphanenin açılışına Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, Dilovası Kaymakamı Mustafa Asım Alkan, eşi Sevim Alkan, Dilovası İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Balay, Okuma Sanatı Kulübü Kurucusu Tülay Yanıkoğlu Yazıcı ve kütüphaneye destek veren Hayırsever Şennur Zengin katıldı.

Dilovası’na anne kütüphanesi

Dilovası Nene Hatun Anaokulu’nda kurulan anne kütüphanesi açıldı.

Dilovası’na anne kütüphanesi

Kütüphanenin yapımına katkı sunan Şennur Zengin’e Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, plaket takdim etti.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑