Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • Otopark
  • Eğitim
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Dilovası’nda Taşocağına geçit verilmedi

Çerkeşli köyüne yapımı planlan taşocağı için "Halkın istemediğini bizde istemeyiz." diyerek karşı çıkan Başkan Şayir, Çerkeşli Mahallesine yapımı planlanan taşocağının iptal edildiğini duyurdu

23 Temmuz 2019 Saat: 17:05
Dilovası’nda Taşocağına geçit verilmedi
Dilovası’nda Taşocağına geçit verilmedi

ŞAYİR, ‘TAŞOCAĞI PROJESİ SONLANDIRILMIŞTIR’
Geçtiğimiz aylarda Dilovası'nın gündemine oturan Çerkeşli Mahallesi Taşocağı projesi Dilovası Belediyesi'nin karşı çıkması sonucu Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından red edildi. Konuyla ilgili açıklama yapan Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, "Vatandaşlarımızın itirazları üzerine, Çerkeşli Mahallemizde yapılması planlanan taşocağı kapasite artışı ve hazır beton tesisi kurulması projesinin iptali için çalışmalarımız sonuç vermiş olup proje süreci bakanlıkça sonlandırılmıştır." dedi.
‘BİZ KALKINMAYA KARŞI DEĞİLİZ, DÖNÜŞÜME KARŞIYIZ’
Her kesimden insanların Dilovası’na yapılmak istenen taş ocağına karşı çıktıklarını belirten Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, "İlçemize çevresel olarak zarar verecek her türlü girişimlere el birliğiyle karşı olduğumuzu herkesin bilmesini isterim. İktidar ve muhalefet meclis üyelerimiz ile birlikte Çerkeşli Mahallemize hali hazırda bulunan firmanın kapasite artırım talebi için yetkili birimlere olumsuz görüşümüzü bildirdik. Biz ilime, bilime, gelişmeye, ekonomik kalkınmaya karşı değiliz, dönüştürmeye karşıyız. Bu Taşocağına halkımız karşıydı bizde karşı çıktık ve sonuca ulaştık." ifadelerini kullandı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑