Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Otopark
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Doğa Koleji velileri, vekillere seslendi

Öğretmenlerine maaş ödeyemediği iddia edilen Yahya kaptan Doğa Koleji’nin velileri açıklama yaptı. Kocaeli vekillerine seslenen veliler, sorunun bir an önce çözülmesini talep etti

9 Aralık 2019 Saat: 17:12
Doğa Koleji velileri, vekillere seslendi
Doğa Koleji velileri, vekillere seslendi

Velilerin açıklaması şöyle:
‘SEKTÖRÜN TAKDİRİNİ KAZANDIK’
Biz, Kocaeli Doğa Koleji kampüslerinde okuyan binlerce öğrencinin velilerinden oluşan büyük bir aileyiz. Bildiğiniz üzere Türkiye genelinde Doğa Kolejinde çalışan öğretmen ve idareci maaşları ödenmemektedir. Yaşanan bu olumsuz sürece rağmen fedakâr bir şekilde çocuklarımızın eğitimi için görevini layıkıyla yerine getiren öğretmen ve idarecilerimize teşekkür ederiz. Kocaeli Doğa Koleji ilimizin güzide eğitim kurumlarından biri olup akademik, spor, sanat, toplumsal duyarlılık, çevre, tarih, veli-okul işbirliği alanlarında yaptığı özverili çalışmalar ve başarılarla başta biz veliler olmak üzere tüm Kocaeli halkının, Kocaeli kamu ve özel sektör yöneticilerinin takdirini kazanmıştır.
‘OKULUMUZDA EĞİTİM DEVAM ETMELİ’
Okulumuzda yaşanan süreçle ilgili olarak basından edinilen bilgiler hariç, Doğa Koleji Genel Merkezinden biz velilere herhangi bir bilgilendirme yapılmamaktadır. Var olan sıkıntıların nasıl aşılacağı, sürecin nasıl yürütüleceğinin belirsizliği başta öğretmen, idarecilerimiz olmak üzere biz veliler dolayısıyla çocuklarımızı tedirgin etmektedir. Okulumuz velileri olarak talebimiz açık ve nettir: Aynı okulda, aynı öğretmen ve idarecilerle çocuklarımızın eğitim hayatını devam ettirmek istiyoruz. Bizler için çok değerli öğretmen ve idarecilerimizin yaşadığı sıkıntıları aşmaları için her türlü desteğe de açığız.
ÖĞRETMENLERİMİZ TRAVMADA
Basından öğrendiğimiz kadarıyla Milli Eğitim Bakanlığı’nın yaşanan sıkıntıları bildiği, fakat çözüm olarak Doğa Koleji çalışanları ve biz velileri tatmin eden bir açıklamanın yer almadığını görüyoruz. Bu durum çerçevesinde özellikle 8.sınıf LGS sınavına hazırlanan öğrencilerimiz başta olmak üzere ülkemizin aydınlık geleceği olan çocuklarımızın, çocukları için her türlü fedakârlığı göze alan biz velilerin, Kocaeli’nin haklı gururu okulumuzun idareci ve öğretmenlerinin yaşadığı travmayı, üzüntüyü kelimelerle anlatmamız mümkün değil.
‘GELİŞMELER BİZİMLE DE PAYLAŞILSIN’
Sayın Vekilim, Doğa Koleji Ailesi olarak okulumuz çalışanlarının her yönü ile arkasındayız. Bu zor günleri birlik-beraberlik içerisinde atlatacağımıza inancımız tam. Sizlerden istirhamımız: Anayasal hak olan eğitim hakkının kesintisiz, devam etmesi çerçevesinde çözüm sürecinin en kısa sürede tamamlanması, sayın valimiz ile veli temsilcilerinin görüşmesi için randevu ayarlanması, sürecin sağlıklı ilerleyebilmesi için yetkililerce gelişmelerin, çözüm çalışmalarının okulumuz idaresi ve velilerle paylaşılması, T.B.M.M. nezdinde ilimizin vekili sıfatıyla Doğa Koleji Ailesi olarak bizlerden desteğinizi esirgememeniz. Bu vesile ile büyük Doğa Koleji Ailesi olarak iyi haberlerinizi beklediğimizi bildirir, saygılarımızı sunarız. Ayşe AYDIN

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑