Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Otopark
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Doğu Kışla’da 122 pazarcı yeri satışta

İzmit Doğu Kışla’da bir süre önce hizmete giren kapalı pazar alanında boş bulunan pazarcı yerleri satışa çıkartıldı

6 Aralık 2018 Saat: 15:59
Doğu Kışla’da 122 pazarcı yeri satışta
Doğu Kışla’da 122 pazarcı yeri satışta

İzmit Belediyesi tarafından satışa çıkartılan pazarcı yerler için başvurular 12 Aralık Çarşamba günü sona erecek. Başvuruların İzmit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne yapılacağı açıklandı. Yetkililer, Perşembe Pazarı alanında 28 adet, Cumartesi Pazar alanında da 92 olmak üzere toplam 122 Pazar yerinin satışıyla ilgili olarak başvuruların fazla olması halinde hak sahiplerinin kura ile belirleneceğini söylediler.

PERŞEMBE PAZARI İÇİN 28 YER

Doğu Kışla’da Perşembe günlerinde kurulan Pazar alanında Tuhafiye bölümünde 9 adet tuhafiye yeri, 3 adet ayakkabı yeri ve 1 adet oyuncak yeri satışa sunuldu. Sebze bölümü için ise 7 adet sebze yeri,6 adet üretici yeri boşta bulunurken, diğer satış yerleri grubunda ise 2 adet peynir, zeytin yeri satışa çıkartıldı.

CUMARTESİ PAZARI İÇİN 94 YER

Cumartesi Pazar alanında ise Tuhafiye bölümünden 31 adet tuhafiye yeri,3 adet ayakkabı yeri,6 adet zücaciye yeri ve 28 adet kumaş yeri boşta bulunuyor.Sebze bölümünden 13 adet sebze yeri,8 adet üretici yeri boştayken diğer satış gruplarından 2 adet peynir zeytin yeri, 1 adet temel gıda yeri ve 2 adet karavan satışa çıkartıldı.

BAŞVURUDA İSTENİLEN GEREKLİ ŞARTLAR

x- Başvuru tarihinden önceki bir yıl içinde belediyece hakkında tahsis iptali/kira sözleşmesinin feshi kararı verilmemiş olmak.

x- Sebze - meyve ya da belediyece izin verilen diğer gıda veya ihtiyaç maddelerinin satışı ile iştigal etmek.

x- İlgili meslek odasına kayıtlı olmak.(Faaliyet Belgeleri güncel olacaktır.)

x- Vergi mükellefi olmak.

x- 26.11.2018 tarih ve 1043 sayılı Encümen kararı doğrultusunda 01.01.2018 tarihi ve öncesine ait Oda Faaliyet Belgesi bulunmak (Üreticiler hariç)

x- İlgili mevzuatla aranılan diğer şartlara sahip olmak.

x- Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bünyesinde tutulan ilgili sistemlere kayıtlı olmak (Sadece üreticiler için geçerli olup üyelik süre şartı aranmaz. Güncel faaliyet belgesi yeterlidir.)

PAZARCILARDAN İSTENİLEN BELGELER

Başvuruda bulunmak isteyen üretici ve pazarcılardan;T.C. Kimlik numarasını beyan eden kimlik, Oda Faaliyet Belgesi, Vergi mükellefi olduğunu gösterir belge, ikametgâh ilmühaberi, son altı ay içerisinde çekilmiş 3 adet vesikalık fotoğraf, pazar yerleri hakkında yönetmeliğinin EK-1’de bulunan dilekçe (Başvuru sırasında doldurulacak) ve taahhütname (Başvuru sırasında doldurulacak)

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑