Anket
Önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek olan İYİ Parti İl Kongresi'nde başkan sizce kim olmalı?
  • Şanbaz Yıldız
  • Nurcan Acaroğlu Göktaş

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Yaşam

Dok Sirk Kumpanyası İzmitlileri büyüledi

Dok Sirk Kumpanyası, yürüyüş yolunda yaptıkları gösteriyle dikkatleri üzerine çekti

22 Ocak 2019 Saat: 14:08
Dok Sirk Kumpanyası İzmitlileri büyüledi
Dok Sirk Kumpanyası İzmitlileri büyüledi

Ayşe AYDIN - Genç yaşlı bir çok amatör sanatçıya mekan olan ve kent sosyal ve kültürel yaşamına renk katan yürüyüş yolu, muhteşem bir gösteriye sahne oldu.

İZMİT’E RENK KATTI
İstanbul, Kadıköy Hasanpaş’da yaklaşık 5 yıl önce kurulan ve sayıları 100’leri bulan çeşitli yaş gruplarından insanların sanatlarını icra ettiği Dok Sirk Kumpanya’nın bir grup sanatçısı bugün İzmit’teydi. Dok Sirk Kumpanya’nın sanatçılarının bir kısmı enstrümanlarıyla birbirinden güzel parçalar çalarken grubun diğer elemanlarında jonklör gösterileriyle izleyenleri adeta büyüledi. Gösterilerini yürüyüş yolunda yürüyerek devam ettiren ve ilgi odağı olan Dok Sirk Kumpanya sanatçıları Kadıköy Hasanpaşa’da çadır stüdyolarında eğitim verip gösterilerini yurdun farklı kentlerinde sürdürüyor.
DOK HAKKINDA
Dok, çağdaş sirk gösterileri üzerine çalışan bir kolektiftir. Ekip, sirk sanatları dışında farklı alanlarda da üretim yapan (müzisyenler, komedyenler, görsel iletişim tasarımcıları, yazılımcılar, kostüm/makyaj ve sahne-dekor tasarımcıları, sahne teknisyenleri, riggerlar, ışık tasarımcıları vb...) profesyonellerden oluşur. Açık ve kapalı mekanlarda; festival, fuar etkinliklerinde, özel davet ve açılışlarda hareket eden hayal dünyaları kurarak oynarlar. Açık alan oyunlarıyla, şehir dokusunu ve kamusal alanı keşfeder, orijiinal koreografi ve temalar aracılığıyla, bu mecraları yaşayan dünyalara dönüştürürler. Başka ekiplerle bir araya gelerek projeler üretirler, çağdaş sirkin daha görünür olması için çalışırlar. Farklı disiplinlerden beslenerek ve kültürel yan projelerle destekleyerek ortaya koydukları çeşitlilik; artistik ve sahnesel zenginliği besler.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber, Kocaeli Gazetesi: Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑