Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Otopark
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Asayiş

Doktora darp iddiası

Gebze Fatih Devlet Hastanesinde acil müdahale doktoruna gerçekleştirilen saldırıyla ilgili basın duyurusu yapan Sağlık-Sen Gebze İlçe Başkanı Bayram Temel, acil servisinde görev yapan Dr. A.Vahap Tur

16 Mart 2011 Saat: 09:52

Gebze Fatih Devlet Hastanesi'nde acil müdahale doktoruna gerçekleştirilen saldırıyla ilgili basın duyurusu yapan Sağlık-Sen Gebze İlçe Başkanı Bayram Temel, acil servisinde görev yapan Dr. A.Vahap Turfanda'ın hasta yakınları tarafından saldırıya maruz kaldığını ve darp edildiğini söyledi.
'SAĞLIKA YÖNRLİK ŞİDDET BİTSİN'
Sağlık çalışanlarının toplum sağlığını korumak amacıyla gece gündüz çalıştığını ifade eden Temel, "Sağlık çalışanları, hasta ve hasta yakınları tarafından kimi zaman sözlü hakaretler ve küfürlere, kimi zamanda fiziksel saldırılara maruz kalıyor" dedi. Yaşanan şiddet olaylarının sadece şiddete maruz kalanları değil, diğer tüm sağlık çalışanlarını da olumsuz yönde etkilediğini söyleyen Temel, "Bu gibi şiddet olaylarını gerçekleştirenler için caydırıcı cezalar uygulanmalıdır. Sağlıkçılara yönelik şiddetin artık bitmesini istiyoruz. Sağlık çalışanları şiddeti değil, övgü ve saygıyı hak ediyor" diye konuştu.
'ÖZEL DÜZENLEMELER GEREKLİ'
Sağlık-Sen olarak 2010 yılı toplu görüşmelerinde sağlık çalışanlarına yönelik yapılan şiddet konusunu gündeme getirdiklerini ve şiddeti önleyecek tedbirlerin sağlanması konusunda mutabakat sağlandığını aktaran Temel, sağlık çalışanlarını psikolojik yönde etkileyen bu olayların önüne geçilmemesi durumunda toplum sağlığının da olumsuz yönde etkileneceğini anlattı. Temel, sağlık çalışanlarının şiddete maruz kalması halinde gerekli yaptırımların uygulanabilmesi adına özel yasal düzenlemelerin gerçekleştirilmesi gerektiğinin altını çizdi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑