Anket
Önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek olan İYİ Parti İl Kongresi'nde başkan sizce kim olmalı?
  • Şanbaz Yıldız
  • Nurcan Acaroğlu Göktaş

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Sağlık

Donanma’nın kadınlarına kadın sağlığı eğitimi

"Kocaeli Kadın Sağlığı Eğitim Projesi" çalışmaları kapsamında Gölcük Donanma Komutanlığı kadın çalışanlarına ve personel eşlerine eğitim verildi

7 Aralık 2018 Saat: 12:49
Donanma’nın kadınlarına kadın sağlığı eğitimi
Donanma’nın kadınlarına kadın sağlığı eğitimi

Vali Hüseyin Aksoy’un eşi Hülya Aksoy’un koordinatörlüğünde  başlatılan ve İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yürütülen "Kocaeli  Kadın Sağlığı Eğitim Projesi" çalışmaları kapsamında  Gölcük Donanma Komutanlığı kadın çalışanlarına ve personel eşlerine eğitim verildi

Vali Hüseyin Aksoy’un eşi Hülya Aksoy, Gölcük Deniz Ana Üs Komutanı Tuğamiral Yavuz Kılıç, Deniz Hava Komutanı Tuğamiral Alper Yeniel’in eşi Elif Yeniel, Denizaltı Filosu Komutanı Tuğamiral Hasan Çankaya’nın eşi Burçin Çankaya, Donanma Komutanlığı Kurmay Başkanı Tuğamiral Berker Emre Tok’un eşi İlkşen Tok, Gölcük Tersanesi Komutanı Tuğamiral Aydın Eken’in eşi Şule Eken, Kuzey Görev Grup Komutanı Tuğamiral Cem Okyay’ın eşi Çiğdem Okyay, Gölcük Kaymakam Vekili Karamürsel Kaymakamı Ahmet Narinoğlu, Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş’ın eşi Funda Altıntaş, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Sabri Medişoğluve  Bahriyeliler Derneği Gölcük Şube Başkanı Günseli Gündoğdu tarafından karşılandı.

‘FARKINDALIK YARATIYORUZ’

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programda Hülya Aksoy, “Öncelikle bizleri sizlerle buluşturan ve bu programın oluşmasında emeği geçen herkese teşekkür ederim. Kadın Sağlığı Eğitim projesini geçtiğimiz yıl içerisinde Kocaeli’nde başlattık.  Biz kadınlarımızı kendi sağlıkları konusunda bilgilendirmeyi amaçlayarak farkındalık yaratmak istiyoruz. Projemizin ana teması; meme kanseri ve buna bağlı olarak kadınlarımızın her ay kendi kendine meme muayenesi yapmasıdır. Bunun dışında rahim ağzı kanseri ve kadınlarımızı yakından ilgilendiren konuları da ele aldık.  Kocaeli genelinde başlattığımız bu projemize organ bağışı konusunu da ekledik. Bu konuları hepimiz biliyoruz ama bir kez de bizler hatırlatalım istedik” dedi.

BİLGİLENDİRİCİ BROŞÜR DAĞITILDI

Programda kadınlara İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. İnci Sobi tarafından, meme kanseri, kendi kendine meme muayenesi, rahim ağzı kanseri, kalın bağırsak kanserleri, kadın üreme sağlığı, cinsel yolla bulaşan hastalıklar, normal doğum, anne sütü ve emzirmenin önemi, menopoz, sağlıklı beslenme, fiziksel aktivite, obeziteden korunma ve diyabet, organ bağışının önemi, 6284 Sayılı Kanun ve kadına yönelik şiddet, sigara, uyuşturucu ve teknoloji bağımlılığının zararları konularında eğitim verilerek,  bilgilendirici el broşürleri dağıtıldı. Katılımcılar tarafından yoğun ilgi gören program, soruların cevaplandırılması ile sona erdi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber, Kocaeli Gazetesi: Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑