Anket
Önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek olan İYİ Parti İl Kongresi'nde başkan sizce kim olmalı?
  • Şanbaz Yıldız
  • Nurcan Acaroğlu Göktaş

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Asayiş

Donay ilk kez hakim karşısında

Kocaeli Sporu dolandırdığı iddiasıyla tutuklanarak ceza evine konulan Fuat Donayın dün ilk duruşması gerçekleştirildi. Hakim karşısında çıkan Donay Kocaeli Sporu dolandırmadığını sadece Kocaeli spora

15 Aralık 2010 Saat: 15:04

Kocaeli Sporu dolandırdığı iddiasıyla tutuklanarak ceza evine konulan Fuat Donay'ın dün ilk duruşması gerçekleştirildi.

Hakim karşısında çıkan Donay Kocaeli Sporu dolandırmadığını sadece Kocaeli spora yardım etmek istediğini belirtti. Kocaeli Spor eski kulüp başkanı Muammer Çelik'inde katıldığı duruşmada Fuat Donay Çelik'ten özür diledi

Geçtiğimiz aylarda sahte paralarla Kocaeli Sporu satın almaya kalkıştığı iddia edilen Fuat Donay, kız kardeşi Fatma Çulluk ve yakın arkadaşı Hüseyin Yüvem Organize Büro Amirliği ekipleri tarafından gözaltına alınmıştı. Çıkarıldığı mahkemece Fatma Çuluk, Hüseyin Yüvem serbest bırakılırken Fuat Donay tutuklanarak cezaevine gönderildi. Dün Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesinde 1 duruşması yapıldı. Davaya şikayetçi taraf olarak katılan Muammer Çelik, "Fuat Donay'dan şahsı ve Kocaeli Spor adına şikayetçiyim" dedi. Yaşanan olayların yanlış anlaşılma olduğunu savunan Fuat Donay ise ifadesinde şunları söyledi. Donay "Ege Yıldızı isimli şirkettim için bastırdığımız reklam paralarının sahte olduğunu kulüptekiler de bilmekteydi. Bana menajer Özkan Doğan aracılığıyla beni buldular. Daha sonra bende kulübe 2 yönetici koyma şartıyla kabul ettim.

ÇELİK'İ SEVMİYORLAR
Buraya geldiğimizde hesapları incelediğimde kulübün çok borcu olduğunu görünce vazgeçtim. Ancak kulüpteki bazı arkadaşlar ve futbolcular, Vali beyin destek verdiğini 1trilyon kombine bilet aldığını ve benimde destek çıkmamla kulübün kurtulacağını belirtti. Ben futbollu ve sporu seven biri olduğum için yardım ettim. Ancak Muammer Çelik çevresindekiler tarafından sevilmeyen biri beni kendisiyle görüşmemem konusunda birçok kişi uyardı. Bende bunun üzerine kendisinden uzak durmaya çalıştım. Olayın olduğu gün ise Fethiye'de daha önceden bana borcu olan biri Muammer Başkanı arayıp benim hakkımda bu yanlış bilgileri vermiş. Ben Kocaeli Spor'u dolandıramam bunu hiç kimse yapamaz çünkü takım sıfıra ulaşmış. Bizim amacımız bu takımı tekrardan diriltmekti. Olayın ardından paraları emniyet yetkilileri isteyince kız kardeşimin aracılığıyla emniyette teslim ettim."dedi.

PARALAR AYNI DEĞİL
Mahkeme Başkanın gazetecilere gösterilen para ile emniyette teslim edilen paranın aynı olup olmadığı sorusuna cevap veren Donay " Paralar aynı değil ama ikisi de reklam parası paraların üzerinde şirketimizin telefon numaraları ve fax numaraları vardır. Basına gösterdiğimiz paralarda ben reklam amaçlı dağıtması için İsmail Ateşbudak'a teslim ettim. Paraları ne yaptığını bilmiyorum. Başkan Muammer Çelik beni Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu görüştük, Vali Beyle de görüşecektik, ancak bu olaylar olunca hiçbir şey yapamadık. Ben Çelik'ten çevresindekilerin kışkırtmasıyla çağırdığı 2 görüşmeye gitmediğim için özür diliyorum ve beratımı istiyorum"dedi. Duruşmada söz alan Çelik Donay'ın paraların sahte olduğunu kendisine söylemediği ayrıca arabasını alıp Manisa'ya gittiğini belirtti.

KOCAELİ SPORA ZARAR VERMEYE KİMSENİN HAKKI YOK
Çelik " ben kendisinden şikayetçiyim beni ve Kocaeli Spor'u zarara sokmuştur. Bana sadece Fethiye'den değil Afyon Kocahisardan ve Düzce Spor eski başkanı beni arayıp olay internetten takip ettiklerini Fuat Donay'ın kendilerine de bir çanta dolusu parayla geldiğini ve paraların sahte olduğunu söylediler. Ben iddiaları kendisine söyleyince arbede çıkarıp kaçmaya çalıştı. Kulüptekiler de hayalleri suya düştüğünü öğrenince Donay'a ve yanındaki ortağım dediği Hüseyin Yüvem'e dövdüler. Bu takım yoktan var olmaya çalışıyor. Hiç kimsenin bu takıma daha fazla zarar vermeye hakkı yoktur" dedi. Duruşmada hakim Fuat Donay'ın tutukluluk halinin devamına karar verirken Donay'ın avukatının merkez bankasının paralar yanıltıcı derecede sahtelikte olduğu raporunun iptalini red etti. Dava 20 Ocak 2011 tarihine ertelendi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑