Mobesko (Sağ blok Ana sayfa)
Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • Otopark
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Yaşam

Dostluk Kulübü’nün tiyatrosu büyüledi

2019 Nisan ayı içinde kulüp bünyesinde oluşturulan Kocaeli Dostluk Kulübü tiyatro ekibi, "Kafe -Han Kızının Şarkısı" adlı tiyatro eseri ile seyirci ile buluştu

14 Ekim 2019 Saat: 12:38
Dostluk Kulübü’nün tiyatrosu büyüledi
Dostluk Kulübü’nün tiyatrosu büyüledi

Kocaeli Dostluk Kulübü tiyatro ekibi, yönetmenliğini yaşamının 53 yılını tiyatro sanatına adamış Burhan Akçin'in üstlendiği, emekli Orman Genel Müdürü Merhum Osman Çelik'in 1985 yılında yazdığı ve tiyatroya uyarladığı "Kafe - Han Kızının Şarkısı" adlı tiyatro eseri ile seyirci ile buluştu.2009 yılında farklı meslek gruplarından oluşan üyeleriyle Ankara, İstanbul, İzmir, Kayseri, Bursa Kocaeli, Başkent ,Antalya, Çukurova, Düzce kentlerimizde faaliyetlerini sürdürerek örnek dayanışma ile 10 yılını geride bıraktı. Kocaeli Dostluk Kulübü sadece üyeler arasında değil herkesle dost olmayı dost kalabilme ve dayanışma ilkesini benimsemiş kulüplerden biri olmayı layığı ile yerine getiriyor.
OTANTİK BİR AŞK HİKAYESİ ANLATILDI
2009 yılında farklı meslek gruplarından oluşan üyeleriyle Ankara, İstanbul, İzmir, Kayseri, Bursa Kocaeli, Başkent ,Antalya, Çukurova, Düzce kentlerimizde faaliyetlerini sürdürerek örnek dayanışma ile 10 yılını geride bırakmış.Yönetmenliğini yaşamının 53 yılını tiyatro sanatına adamış Sayın Burhan Akçin'in üstlendiği, emekli Orman Genel Müdürü Merhum Osman Çelik'in 1985 yılında yazdığı ve tiyatroya uyarlandı. Otantik bir aşk hikâyesini ironik bir anlatımla ve Kafkas folklorundan esintiler eşliğinde sunan müzikal drama 12 Ekim’de tiyatro izleyicileri ile Sabancı Kültür Merkezi'nde buluştu.
AMATÖR VE PROFESYONEL OYUNCULAR
Tamamen amatör her yaştan ve meslek grubundan 31 gönüllü ve Kocaeli Kafkas Kültür Derneği Dansçıları ile birlikte sahnelenen oyun büyük takdir ve ilgi gördü. Oyun sonrasında turne teklifi aldıklarını ifade eden Dostluk Kulübü Başkanı Şamil Devrim “Oyunda başından sonuna kadar amatör ruhu, profesyonel ruh ile birleştirip sabırla bizlere tiyatroyu, oyunculuğu öğretmeye, sevdirmeye çalışan Sayın Burhan Akçin‘e ve kızı Eylül Akçin’ e, özellikle büyük bir özveri ile çalışmalara katılan dostlarımıza ve emeği geçen tüm ekibe sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

HABERİN GALERİSİ Tüm Galeriler

Dostluk Kulübü’nün tiyatrosu büyüledi

Otantik bir aşk hikâyesini ironik bir anlatımla ve Kafkas folklorundan esintiler eşliğinde sunan müzikal drama büyük beğeni topladı.

Dostluk Kulübü’nün tiyatrosu büyüledi

Tiyatro oyuncularından biri de köşe yazarımız Fazile Özkurt’tu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑