Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • Otopark
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Duyu Parkı’nda engelleri aşıyorlar

Gebze’de 21 bin metrekare alanı kapsayan Duyu Parkı'nda engelliler, düzenlenen aktivitelerle engelleri aşmanın mutluluğunu yaşıyor

3 Temmuz 2017 Saat: 16:41
Duyu Parkı’nda engelleri aşıyorlar
Duyu Parkı’nda engelleri aşıyorlar

Burada öğretmenleri ve ailelerinin gözetiminde düzenlenen etkinliklere katılan engelliler, bir yandan yeni şeyler öğrenmenin sevincini yaşıyor bir yandan da eğlenceli vakit geçiriyor. Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, engelli vatandaşlara değer verdiklerini belirterek, onların yanında ailelerini de motive etmenin önemli olduğunu vurguladı.

‘DÜNYAYA ÖRNEK OLACAK’

Hükümetin engellilere yönelik birçok proje hayata geçirdiğini aktaran Karaosmanoğlu, "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan engellilerle ilgili gerekli yasaları çıkardı. Biz de yerel yönetimler olarak bunu bir görev haline getirdik. Geri dönüşü olmayan güzel bir yoldayız. Gebze'de de engelliler okulu vardı. Biz de bu okulun çevresine baktık. Çevresi geniş ve bakımsızdı. Okulun ve Milli Eğitim'in imkanı olmadığından buradaki dernekle beraber devreye girdik. Burayı engelli çocuklar ve aileleriyle öğretmenlerle ve yöneticilerle birebir görüşerek dünyaya örnek olacak güzel bir 'Duyu Parkı' diyerek çocukların en güzel şekilde istifade edebileceği park haline getirdik. Parkta hayvanlar ve bitkiler de var. Hayatın içinde bir proje oldu” dedi.

‘ÇOK GÜZEL OLDU’

Gebze Otizm Derneği Başkanı Meltem Mutlu da 9 yaşındaki oğlunun otizmli olduğunu belirtti. Mutlu, "Başkanımız bize 21 bin metrekarelik bir alanda çok güzel bir bahçe hazırladı. Çocuklarımız için ve aynı zamanda biz anneler için. Bizlerin de sosyal hayatı maalesef kısıtlanıyor çocuklarımızı sürekli takip ettiğimiz için. Hem bizler için güzel bir bahçe oluştu hem de çocuklarımız için eğitici, öğretici, güzel vakit geçirilen bir bahçe oldu. Mesela bizim otizmli çocukların iletişim konusunda çok büyük sıkıntıları var. Kendilerini ifade edemiyorlar, bazıları konuşuyor bazıları konuşamıyor. Bu şekilde iletişime yönelik yapılan bu duyu bahçesi gerçekten güzel bir etki oluşturdu." dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑