Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Otopark
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Eğitim merkezi hayvanat bahçesine döndü

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un Twitter üzerinden okulların hayvan alabilmesi için çalışma başlattıklarını açıklaması üzerine Kocaeli’de harekete geçen bir eğitim ve rehabilitasyon merkezi, bahçesini onlarca türden hayvanla doldurdu

18 Ağustos 2019 Saat: 15:45
Eğitim merkezi hayvanat bahçesine döndü
Eğitim merkezi hayvanat bahçesine döndü

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Twitter hesabı üzerinden bir köpekle olan fotoğrafını, “Pergel barınaktan geldi. Okullarımızın da alabilmesi için bir çalışma başlattık. ‘Bir bu mu kaldı’ dediler. Emin olun, müfredata hayvan sevgisine dair bir yazı koymakla, okul bahçesine çocuğun seveceği, günaydın diyeceği bir can koymak arasında, ‘sevgi’ kadar büyük bir fark var” sözleri ile paylaştı.
ÇEŞİTLİ HAYVANLAR GETİRİLDİ
Bakan Ziya Selçuk’un okullarda hayvan barındırılması için çalışma başlattıklarını bu sözlerle açıklamasının üzerine Başiskele’debulunan Atlantis Özel Eğitim ve Rehabiltasyon Merkezi, projeye destek vermek ve çocukların hayvanlarla olan iletişimini arttırmak amacı ile bahçesini hayvanlarla doldurma kararı aldı. Daha önceden atların, köpeklerin ve bazı kuş türlerinin bulunduğu eğitim merkezi, Bakan Selçuk’un açıklaması üzerine harekete geçerek adeta bahçesini hayvanat bahçesine çevirdi. Koyun, köpek, tavuk, güvercin, tavşan, tavus kuşu gibi onlarca hayvan için eğitim merkezinin bir köşesinde barınaklar yapıldı.
ÇOCUKLARIN EĞİTİMLERİNE KATKI SAĞLIYOR
Okul bahçesine kurulan hayvanat bahçesinde bulunan onlarca türden 50’ye yakın hayvan, merkezde eğitim alan özel çocukların arkadaşı oldu. Eğitim merkezine gelen aileler hayvanları görünce şaşkınlıklarını gizleyemezken çocuklar ders aralarında soluğu hayvanların yanında alıyor. Çocuklar, öğretmenleri eşliğinde hayvanlarla oynama fırsatı buluyor. Köpekleri sevip, tavukların arkasından koşan çocukların eğitiminde hayvanlar sayesinde de daha hızlı bir şekilde yol alınabiliyor. Hayvanlarla kurdukları iletişim sayesinde çocukların merkezde gördükleri eğitimin yanı sıra, iletişim becerilerinin artması, sosyal yaşama tutunmalarında daha hızlı yol alınıyor.
DÖNENDEMİR, ‘EĞİTİMDE SEVGİ HERŞEYDİR’
Konuyla ilgili açıklama yapan rehabilitasyon ve eğitim merkezinin özel eğitim uzmanlarından Menekşe Dönendemir, okulun bahçesinde bulunan küçük hayvanat bahçesindeki hayvanların sayısını arttırdıklarını ifade etti. Çocukların bahçede bulunan hayvanlarla iletişim kurmaya başlamaları sonrasında olumlu yönde gelişim gösterdiklerini belirten Dönendemir, “Bakanımız Ziya Selçuk, eğitimde hayvanların önemini ön plana çıkartan bir çalışma başlattı. Biz yaklaşık 5 senedir kurumumuzdaki mini hayvanat bahçesinde çocuklarımıza eğitim vermekteyiz ve çocuklarımızı hayvanlarla bir araya getirmekteyiz. Hayvanlarla çocukların davranış problemlerini azaltıp sosyal yönelimlerinde olumlu yönde etkiler almaktayız. Çocuklarımıza hayvan sevgisini aşılamalıyız. Çünkü eğitimde sevgi her şeydir” dedi. İHA

HABERİN GALERİSİ Tüm Galeriler

Eğitim merkezi hayvanat bahçesine döndü

Dersten çıkan çocuklar, soluğu okulun bahçesindeki hayvanların yanında alıyor.

Eğitim merkezi hayvanat bahçesine döndü

Rehabilitasyon ve eğitim merkezinin özel eğitim uzmanlarından Menekşe Dönendemir

Eğitim merkezi hayvanat bahçesine döndü

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un Twitter üzerinden okulların hayvan alabilmesi için çalışma başlattıklarını belirtip destek istemişti.

Eğitim merkezi hayvanat bahçesine döndü

Eğitim merkezinde çok sayıda çeşitli hayvan türleri bulunuyor.

Eğitim merkezi hayvanat bahçesine döndü

Okul bahçesindeki hayvanlar çocuklara umut, ailelerine neşe kaynağı oldu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑