Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Otopark
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

‘Eğitime %100 Destek’te imzalar atıldı

‘Eğitime %100 Destek’ kampanyası kapsamında Gebze Bilim Sanat Merkezi binası protokol imza töreni Vali Hüseyin Aksoy’un katılımıyla gerçekleşti

11 Şubat 2020 Saat: 11:10
Vali Hüseyin Aksoy
‘Eğitime %100 Destek’te imzalar atıldı

Eğitime %100 Destek Kampanyası kapsamında Valilik ve hayırsever İş Adamı Mehmet Tuğrul Tekbulut’un iş birliğiyle yapılacak olan 12 derslikli Gebze Bilim Sanat Merkezi (Bilim ve Sanat Merkezi Binası, Donatım ve Çevre Tanzim işi) yapımına ait protokol imza töreni Vali Hüseyin Aksoy’un katılımlarıyla gerçekleştirildi. Valilik Makamında gerçekleştirilen protokol imza törenine; Vali Hüseyin Aksoy’un yanı sıra Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sadık Akar, Hayırsever İş Adamı Mehmet Tuğrul Tekbulut katıldı.
‘YARDIM YAPMAYA DEVAM EDECEĞİM’
İş Adamı Mehmet Tuğrul Tekbulut yaptığı konuşmalarında; “Sayın Valim yine bir kısmet oldu ve bir adım daha atıyoruz. Eğitime katkıda bulunmak, çocukların yetiştiğini görmek ve velilerin sevincini görmek hoşumuza gitti. Bu konuda çok yatırım yapmamız lazım. Gençlerimizi bu alanda yetiştirmeliyiz. Bundan sonrada imkân ölçülerinde bu yardımları yapmaya devam edeceğim.” dedi.
AKSOY, ‘NİTELİKLİ İNSANLARIN YETİŞTİRİLMESİ’
Vali Hüseyin Aksoy yapmış olduğu konuşmada ise; “Bilişim Lisemiz sizlerin destekleriyle hayata geçti ve güzel bir hizmet veriyor. Özellikle bölgede ihtiyaç duyulan nitelikli insanların yetiştirilmesi bakımından oldukça güzel bir okulumuz. Bilim, Sanat Merkezi de ilçemiz için önem arz eden okullarımızın başında geliyordu ve şimdi de onunla ilgili bir protokol imzalayarak, Gebze’mizin ihtiyaç duyduğu bu okul binamızı hayata geçirme bakımından da önemli bir protokol olarak bunu görüyoruz.
KATKI YAPANLARA TEŞEKKÜR
Bilim Sanat Merkezleri özellikle nitelikli çocuklarımızın tercih ettiği ve gittiği alanlardır. Bu anlamda o yetenekli çocuklarımızı daha iyi bir noktaya taşıma bakımından da oldukça önemli bir çalışma olacak. Ben hem önceki destekleriniz hem de bu okul için yapmış olduğunuz destek için teşekkür ediyorum. Eğitime katkı yapan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmek hepimizin görev ve sorumluluğu. Devletin imkanlarıyla belirli çalışmalar yapılıyor, ama hayırseverlerimizin de katkıları bizler için çok önemli ve değerli.” diyen Vali Aksoy, protokolün ilimize, ilçemize ve eğitim sistemimize hayırlı olmasını diledi.

Etiketler: Hüseyin Aksoy,

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑