Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Otopark
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Röportaj

Ellibeş, 'Artık torun bakacağım'

Gazetemize veda ziyaretinde bulunan Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş,” Bundan sonra artık torun bakacağım. Bunu hayal ederken bile heyecanlanıyorum” dedi

22 Mart 2019 Saat: 14:34
Ellibeş, Artık torun bakacağım
Ellibeş, 'Artık torun bakacağım'

Evin BOZKURT - Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, gazetemize veda ziyaretinde bulundu. Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Sadun Çetin ve Köşe Yazarı Nurettin Kolaylı tarafından karşılanan Ellibeş, tüm gazete çalışanlarıyla tek tek selamlaşarak vedalaştı.
’HOŞ BİR SEDA BIRAKTIM’
Ellibeş ziyarette , “Belediyeciliğin güzel tarafı bana göre çok fazla. Çünkü insana hizmet ediyorsun. 41 sene gök kubbede hoş bir seda bırakarak ayrılıyoruz.41 yıldan sonra ben yine cadde ve sokakta gezip, istediğim esnafın kapısını çalıp, istediğim eve girip kahve içeceğim diyebiliyorum.Böyle diyebilmek benim için çok önemli.”
‘GÖLCÜK FİLİZ GİBİ CANLANDI’
“17 Ağustos 1999 Depremi sonrası Gölcük’ün fotoğrafını bir hayal edin. Burada artık yaşanılmaz deniliyordu. Bir de şimdi ki fotoğrafa bakın. Her şey bitti mi tabi kide bitmedi. Her doğan gün yeni başlangıçtır. Her başlangıçlar da yeni istekleri, yeni beklentileri beraberinde getirir. En gelişmiş şehirlerde bile yapılacak çok iş var. Gölcük depremden sonra filiz gibi canlandı, ayağa kalktı, koşuyor. Bu seçimlerde inşallah Gölcük’ü yine alacağız ve onu maraton koşucusu yapacağız.”
‘TORUMLARIMA BAKACAĞIM ARTIK’
“Bundan sonra artık torun bakacağım. Torunlarımı okula götürüp getireceğim. Bunları hayal ederken bile çok heyecanlanıyorum.Ben zaten 2006’dan beri resmen emekliyim. Yazın Hamidiye Köyü’nde vakit geçireceğim. Kışın yine Gölcük’e geçeceğim.”
‘DEPREM BİZİM İÇİN MİLAT’
“Deprem bizim için bir milattı. Yeni bir başlangıçtı. Depremde enkaz halinde olan yıkılmış şehrimizi biz bugün altyapısıyla, üst yapısıyla, sosyal-kültürel sportif, sanatsal eğitim tesisleriyle ayağa kaldırdık. Yürüyen bir şehir haline geldi. Bundan sonra Gölcük’ün en önemli sorunu kentsel dönüşüm. Gölcük’ün birinci önceliği bana göre kentsel dönüşüm. Altyapıda sorunumuz yok. Su var, kanal var, dere ıslahı bitti. Doğalgaz, elektirik, telefon var.Yağmur suyu, atık suyu kollektifi var. Cadde sokaklarında yazın toz, kışın çamur olayı neredeyse yok. Tüm sportif, kültürel sanatsal v.b her şeyimiz var. Yalı evlerimiz, Ilıcamız var. Asgari hayatın devam edebileceği her şey Gölcük’ümüzde var da var. Ama dediğim gibi en önemlisi kentsel dönüşüm. Ben bu konuda 2 başarılı proje yaptım. Deniz evler kentsel dönüşümünü yaptık. Afete maruz kalan yer ilan edilmişti ve biz bu projeyle oraya el attık. Sıkıntılı bir işti ama biz bunu çözdük.Gölcük Sanayi Sitesi Kentsel Dönüşüm projemizde bitti. Bu da bir ilkti ve biz bunu başardık” ifadelerini kullandı.


Soldan sağa; Duygu Erden, Çağla Gürel, Merve Yusuf, Nurettin Kolaylı, Sadun Çetin, Sefer Cüce, Özkan Yılmaz

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑