Anket
Önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek olan İYİ Parti İl Kongresi'nde başkan sizce kim olmalı?
  • Şanbaz Yıldız
  • Nurcan Acaroğlu Göktaş

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Ellibeş, ‘Tek adaylı kongre hedefleniyor’

Ak Parti Kartepe İlçe Teşkilatı gerçekleşti. Kartepe İlçe Teşkilatı toplantısı geniş bir katılımla gerçekleşti. Toplantıda konuşan Ellibeş, “Tek adaylı kongre hedefleniyor.” dedi

9 Kasım 2019 Saat: 16:15
Ellibeş, ‘Tek adaylı kongre hedefleniyor’
Ellibeş, ‘Tek adaylı kongre hedefleniyor’

Ak Parti Kartepe İlçe Başkanı Sadık Yılmaz ve yönetiminin ev sahipliğinde Ak Parti Kartepe İlçe binasında gerçekleşen toplantıya; Ak Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Büyükşehir Belediyesi Bölge Koordinatörümüz Nihat Abiş, Kartepe Belediye Başkanı Av. Mustafa Kocaman, İl Başkan Yardımcıları; Şahin Talus, İbrahim Gürsel, Muharrem Top, Samet Taşdelen, Fatma Nilgün Erciyes, Kartepe Belediyesi eski Başkanı Şükrü Karabalık’ın da aralarında bulunduğu 130 ilçe istişare kurulu üyesinin önemli bölümü katıldı. Kartepe Belediyesi eski Başkanı Hüseyin Üzülmez’in istişare toplantısına katılmaması dikkatlerden kaçmadı. Yoğun katılımın olduğu toplantının açılış konuşmasını Ak Parti Kartepe İlçe Başkanı Sadık Yılmaz yaptı.
YILMAZ, ‘ULAŞAMAYACAKLARI HAYELLER GÖRMEKTELER’
Kartepe Teşkilatları 120.000‘i aşmış nüfusu olan ilçemizde %58 ‘e yakın oy oranına ulaşarak Kocaeli’de ilçeler arasında 1. olmuşsa bunu bugün bu salonda olanlara borçlu olduğumuzu biran bile unutmuyor, emekleri için teşekkür ediyoruz diyerek konuşmasına başlayan AK Parti Kartepe İlçe Başkanı Sadık Yılmaz, “2019 mahalli idareler seçimlerinde aday çıkaramayan bazı partiler bugün ulaşamayacakları hayeller görmekte ve bunu basın yoluyla dile getirmekteler. Kendilerine partimizin üye sayısının 21.464 olduğunu bunu kendilerinin içinde bulundukları ittifakın toplam oyundan fazla olduğunu hatırlatıyorum” dedi.
‘SEVGİ VE HOŞGÖRÜYÜ EKSİK ETMEMELİYİZ’
Konuşmasında büyük bir aile olduklarını yenileyen Yılmaz, “Hep diyoruz ya biz büyük bir aileyiz diye. Biz bu ülkenin en büyük ailesiyiz. Aile içinde zaman zaman eksiklikler, aksaklıklar, kırgınlık ve kızgınlıklar olabiliyor. Ancak aile bağlarımızın zarar görmemesi için küskünlükler olmamalıdır. Aramızdan saygı sevgi ve hoşgörüyü eksik etmemeliyiz. Çünkü yükümüz ağır. Birbirimizden desteğimizi esirgememiz dileklerimle hepinizi Allah’a emanet ediyor ve saygılar sunuyorum” ifadelerini kullandı.
KOCAMAN, ‘BÜYÜK EMEKLER VERİLEREK GELİNDİ’
Bugün burada sizlerle birlikte olmaktan çok mutlu olduğumuz ifade etmek istiyorum diyerek konuşmasına başlayan Kartepe Belediye Başkanı Av. Mustafa Kocaman, “Bu noktaya çok büyük emekler verilerek gelindi. İlçemizde hem teşkilatçılık hem de belediyecilik açısından güzel hizmetler yapıldı. Emek veren muhtarlarımıza eski belde belediye başkanlarımıza, geçmiş dönem ilçe belediye başkanlarımız Şükrü Karabalık ve Hüseyin Üzülmez’e teşekkür ediyorum.”dedi.
‘KARTEPE’DE HAREKETLİLİK BAŞLADI’
Yeni dönemde, Kartepe’nin geleceğini şekillendirmek için sizlerle istişare yaparak gerçekleştirmek istiyoruz diyerek konuşmasına devam eden Başkan Kocaman, “Kartepe’de hareketlilik başladı. Sadece beyannamemizde değil, milletimizin istediği teşkilatların arzuladığı Kartepe’nin ihtiyaç duyduğu hizmetleri yapacağız. Birlik beraberliğimiz devam ettiği müddetçe, fitne içimize girmediği sürece ki bugüne kadar girmedi; bu nedenle her zaman başarılı olacağız. Kartepe Belediyesi ekip arkadaşlarımla teşekkür ediyorum; birlikte verimli çalışma temposu içindeyiz. Önümüzdeki günler daha heyecanlı icraatlara yönelik çalışmalarımız olacak” ifadelerini kullandı.
ELLİBEŞ, ‘KÜÇÜK, BÜYÜK PARTİ YOK’
Muhalefetin bir türlü çözemediği hatta anlamadığı husus aslında bugün burada bu fotoğrafta diyerek konuşmasına başlayan Ak Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, “Siyasette küçük, büyük parti yok. Siyasi partiler, millete hizmet için araçtır. Hayal aleminde yaşayan, siyaset sahnesinde olanlar bizim yaptığımız güzel hizmetlerimizi anlamıyor, anlamak istemiyor. Biz kendi çalışmalarımıza yönelmeliyiz. Özveriyle, heyecanlı geçmişten bugüne görev yapan teşkilat mensuplarına teşekkür ediyorum. Sizin gayretlerinizin boşa çıkmadığını bugün hep beraber yaşıyoruz.” dedi.
‘5-10 PUAN ÜSTÜNDE OY ALDIK’
İstişare heyeti tarafında olabilmek bir onurdur, şereftir, torunlarınıza gelecek nesillere aktaracağımız en önemli husustur diyerek konuşmasına devam eden Başkan Ellibeş, “ AK Parti Kocaeli Teşkilatları Türkiye’ye örnek bir yapıdadır. Her önümüze sandık geldiğinde Türkiye ortalamasının 5-10 puan üstünde oy aldık. Her birinizin emeği, gözyaşı, maddi-manevi desteği var. Bunu kimse unutmaz, unutamaz” diye konuştu.
‘7 DÜVELE KARŞI MÜCADELE VERİYOR’
Recep Tayyip Erdoğan’ın ötesinde kimsenin adamı olmadığını net bir dille belirten Başkan Ellibeş, “Her birinize gönülden teşekkür ediyorum. Bu kutlu davanın bugünlere gelmesinde emeğiniz, alın teriniz var. Yaptıklarımızdan teşekkür alıyoruz ama teşekkür almasak ta fark etmez; davamıza küsecek geri düşecek değiliz. Cumhurbaşkanımızın milletimiz için yaptığı mücadelesinde dün nasıl yalnız bırakmadıysak bugünde bırakmıyoruz, bırakmayacağız. Siyonist anlayışa hakim devletlerin yaptıkları planların bozulması için yapılan çaba mücadele var. Bu millet 7 düvele karşı mücadele veriyor. Bu mücadeleyi Recep Tayyip Erdoğan ve millet yapıyor. Dost, müttefik bildiklerimiz devletlerin hepsi bizi yarı yolda bıraktı. Bırakmayan Türk milleti var. Bu yolda yürüyen Cumhurbaşkanımızı yarı yolda bırakmak lüksümüz yok, birilerinin hataları yüzünden davamıza küsmek, darılmak yok. Ölene kadar sefer görev emrine uyacağız; milli menfaatlerimiz için cephede yer alacağız. Kişisel beklenti olmadan bu yolda bizlerle yola yürümeye devam edelim, Kocaeli’den en büyük desteği verelim” dedi.
‘TEK ADAYLI KONGRE HEDEFLENİYOR’
Kartepe, seçimlerde aldığı oy ile Kocaeli’de birinci ilçe olduğunu belirtip teşkilat yöneticilerini kutlayan Başkan Ellibeş, “Tek adaylı kongre hedefleniyor. Mevcut ilçe başkanları ile devam edilip edilmeyeceğine karar verilecek, daha sonra yola devam edilecek. Bizim her daim görmek istediğimiz büyük fotoğraf. Bu büyük fotoğrafın hedefinde Recep Tayyip Erdoğan var. Kendi iç meselelerimiz ile vakit harcamayalım. Biz bugün itibariyle görüyoruz ki birlik beraberlik el ele, gönül gönüle, kol kola liderimiz yanında yola devam etme vakti. Kocaeli Teşkilatlarının var olan marka değerini daha üst seviyelere taşıma gayretinde olacağız “ ifadelerini kullandı.
‘TEŞKİLATLARIN TEMEL TAŞLARI MAHALLELERİMİZDİR’
Aralık ayında ilçe ve il danışma meclisi toplantılarını yapacaklarını belirten Başkan Ellibeş, “Teşkilatların temel taşları mahallelerimizdir. Mahallelerimiz iri diri olursa, bu güç ilçelere yansır. 472 mahallemizde eş zamanlı toplantılar yapıyoruz. Katılabildiğim kadar katılıyorum. Ziyaret ettiğimde, beklediğimin üstünde teşkilatla buluştum. Öyle mahalle toplantıları yaptık ki birçok muhalefet partilerinin ilçe kongrelerinde o kadar kalabalık, o kadar heyecan yoktu. Bize düşen teşkilatların üzerine konan tozun bulutunu kaldırmak için bize düşen üflemek” diye konuştu.


AK Parti ilçe delege seçim tarihleri belirlendi
AK Parti ilçe delege seçim tarihleri belirlendi. İlk seçimler 5 ilçede 1 Aralık'ta yapılacak
AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı tarafından ilçe delege seçim tarih aralığı revize edildikten hemen sonra İl Teşkilat Başkanlığı Birim Başkanları Toplantısını gerçekleştirip, 12 ilçedeki ilçe delege seçim tarihlerini aşağıdaki gibi yeniden belirledi.
-Başiskele, Gölcük, İzmit, Karamürsel, Kartepe (1 ARALIK 2019 PAZAR)
-Kandıra (4 ARALIK 2019 ÇARŞAMBA)
-Çayırova, Darıca, Derince, Dilovası, Gebze, Körfez (8 ARALIK 2019 PAZAR)

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber, Kocaeli Gazetesi: Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑