Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Otopark
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Emlakçılar Kartepe’de buluştu

Kartepe’deki üyeleriyle buluşan Kocaeli Emlakçılar Odası Başkanı Alpay Hacıoğlu, “Ekip olarak herkesle iyi olma şansımız yok. Herkesle iyi olursa bizde sıkıntı var demektir. Bu sektörü hep beraber düzenli bir hale getireceğiz” dedi

7 Aralık 2019 Saat: 16:12
Emlakçılar Kartepe’de buluştu
Emlakçılar Kartepe’de buluştu

Kocaeli Emlakçılar Odası Başkanı Alpay Hacıoğlu Kartepe’deki üyelerle bir araya gelerek taşınmaz ticareti yönetmeliği ve sektörel sorunlara dair değerlendirmelerde bulundu. Kartepe’de bulunan Jumbo Künefe’de gerçekleştirilen toplantıya Kocaeli Emlakçılar Odası Başkanı Alpay Hacıoğlu’nun yanı sıra Kocaeli Emlakçılar Odası Başkan Yardımcısı Ertan Karakaş ve Kartepe’de faaliyet gösteren emlakçılar katıldı. İlki Kartepe’de gerçekleştirilen toplantı diğer ilçelerde de devam edecek. Programda konuşan Kocaeli Emlakçılar Odası Başkanı Alpay Hacıoğlu, “Kartepe’deki meslektaşlarımızın yüzde 90’ı burada. İlçe ilçe toplantılar yapacağız. İlk toplantımız burada” sözlerini kullandı.
‘BİZİM KOMİSYONUMUZ NEDEN DÜŞTÜ’
“Sizlerin sayesinde Türkiye’de üye sayısına göre en fazla yetki belgesi alan il Kocaeli oldu” diyen Hacıoğlu,“Sizleri tebrik ediyorum. Türkiye rekoru kırdık. Mesleğimize sahip çıktık. Bakanlığımızdan ve il müdürlüğümüzden teşekkür belgesi aldık. Biz her zaman sahadayız ve sahada olmaya devam edeceğiz. 2 hafta önce Türkiye’de 6 ili taşınmaz ticareti yönetmeliğiyle ilgili bakanlığa çağrıldı. Biz de o iller arasındaydık. Bizim neden yüzde 6’lık komisyonumuzu yüzde 4’e düşürdünüz? Üst taban yüzde 10 alt taban yüzde 6 olsun diye bir talebimiz var” ifadelerini kullandı.
TARAFLAR ARASINDA YETKİ SÖZLEŞMESİ
Sözlerini sürdüren Hacıoğlu, “Taşınmaz Ticaret Yönetmeliğinde süre 31 Temmuz 2020’ye kadar süre uzatıldı. Bu bizim mesleğimiz için çok önemli. Bu süre bir daha uzamayacak. Geçmişte herkes emlakçılıkla ilgili yasa çıkacak diyordu. Bu artık geçti. 31 Temmuz 2020’ye kadar mevcut emlak ofisleri yetki belgesi olmadan çalışamayacak. Biz usulsüzlük cezaları arttırılsın dedik. Denetleme yetkileri esnaf ve sanatkarlar odasında olacak. Biz son aşamada ceza verelim diyoruz. Bizler taraflar arasında yetki sözleşmesi yapıyoruz” diye konuştu.
‘BU SEKTÖRÜ BİRLİKTE DÜZENLİ HALE GETİRECEĞİZ’
“Bizim hizmet bedelimiz taraflar anlaşamasa bile ödenecek” diyen Hacıoğlu, “ Kesinlikle sözleşmesiz çalışmayacaksınız. Bizler bu sektörü düzgün hale getirmek için çalışıyoruz. Kayıt dışı çalışan insanları bizler yarattık. Onlar bizim canımızı yakınca en fazla biz bağırıyoruz. Kayıt dışı ile ilgili ciddi yaptırımlar var. Bu devam da edecek. Ekip olarak herkesle iyi olma şansımız yok. Herkesle iyi olursa bizde sıkıntı var demektir. Bu sektörü hep beraber düzenli bir hale getireceğiz” dedi. Kerim ÇELİK

HABERİN GALERİSİ Tüm Galeriler

Emlakçılar Kartepe’de buluştu

Kartepe’de bulunan Jumbo Künefe’de gerçekleştirilen toplantıya bölgede faaliyet gösteren Kocaeli Emlakçılar Odası üyeleri katıldı.

Emlakçılar Kartepe’de buluştu

İlki Kartepe’de gerçekleştirilen toplantı diğer ilçelerde de gerçekleştirilecek.

Emlakçılar Kartepe’de buluştu

Kocaeli Emlakçılar Odası Başkanı Alpay Hacıoğlu

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑