Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • Otopark
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Engelliler Dernek Başkanları Dilovası’nda toplandı

Dilovası’nda faaliyet gösteren Dilovası Engelliler Derneği’nin organizasyonu ile Kocaeli genelinde ki Engeliler Dernek Başkanları, Dilovası Belediye Başkanının ev sahipliğinde Tavşancıl da bir araya geldiler

10 Nisan 2017 Saat: 16:39
Engelliler Dernek Başkanları Dilovası’nda toplandı
Engelliler Dernek Başkanları Dilovası’nda toplandı

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar’ın ev sahipliği ve Dilovası Engelliler ve Engelli Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (DENAD) Başkanı Samet Elden’in organizasyonu ile Kocaeli’de faaliyet gösteren Engelliler Dernek Başkanları Tavşancıl Sahil Restaurant’ta bir araya geldiler.

Engellilerin sorunlarının görüşüldüğü toplantıya Dilovası Kaymakamı Mustafa Asım Alkan, Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, AK Parti Dilovası İlçe Başkanı Osman Akbulut, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Balay, Dilovası Belediyesi meclis üyeleri Cemil Daşdemir, Recep Laç ve Halit Ekici, Muhtarlar, Dilovası Dernekler Federasyonu Başkanı Ercan Güneş, Sevgi Melekleri Sanat Atölyesi kurucuları ve çok sayıda davetli katıldı.

2016 yılı değerlendirmesi ve Kocaeli bölgesi engelliler dernekleri başkanları ile tanışma toplantısında konuşma yapan DENAD Başkanı Samet Elden, “Bölgemizde aynı sosyal sorumluluk projesi ile mücadele eden derneklerimizle hem tanışmak hemde istişare etmek için bir araya gelmek istedik. Ayrıca hep birlikte neler yapabilirizin istişaresini yapmak istedik. Kurulduğumuzdan bu güne engelli kardeşlerimizin sorunlarının kamuoyunda yer alması ve sorunların çözümü için çalışmalar yaptık. Bundan sonrada yapmaya devam edeceğiz. Bu çalışmalarımızda her zaman yanımızda olan bize destek veren Dilovası Kaymakamımız Mustafa Asım Alkan’a, Dilovası Belediye Başkanımız Ali Toltar’a, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murat Balay’a ve diğer protokol üyelerine teşekkür ediyorum” dedi.

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, “Hepimiz birer engelli adayıyız. Önemli olan engelleri zihinde yok etmektir. Biz göreve geldiğimizden bu yana belediye hizmetleri dışında STK’lara ayrı bir önem vermeye çalışıyoruz. Sosyal ve Kültürel hizmetlere ağırlık veriyoruz. İlçemizde engelli kardeşlerimizin ve ailelerinin daha güzel bir ortamda bir araya gelmeleri için derneğimizle birlikte ortak bir çalışma yaparak onları yeni açacağımız kafe ortamının ve ihtiyaçlarının karşılanacağı bir mekanda buluşturmak olacaktır. Engelli kardeşlerimiz için Çanakkale gezisi düzenledik. Onların hayata bakışlarını güçlü kılmak için seminerler düzenledik. Bundan sonrada engelli kardeşlerimiz ve aileleri için yeni projeler hayata geçirmeye devam edeceğiz. Bugün bizleri kırmayarak ilçemize gelen ve böyle güzel bir ortamda birlikte olan tüm dernek başkanlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Dilovası Kaymakamı Mustafa Asım Alkan, “Böyle güzel bir organizasyonda sizlerle bir arada olmaktan mutluyum. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak engelli öğrencilerimize iki okulumuzda ve bir rehabilitasyon merkezimizde eğitim veriyorum. Hedefimiz tüm bu engelli çocuklarımızı bir merkezde toplamayarak onlara daha güçlü bir eğitim vermeyi amaçlıyoruz. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımızla birlikte engellilerimize her türlü protez, tekerlekli sandalye, kulaklık temin etmeye çalışıyoruz. İhtiyaç sahibi her engelli kardeşimize yardım etmeye çalışıyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından Gebze’de faaliyet yürüten Sevgi Melekleri Sanat Atölyesi kurucuları Gülay Salman ve Asiye Arslan Kaymakam Alkan, Başkan Toltar ve DENAD Başkanı Elden’e hediye takdim ettiler.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑